Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 811516 пъти)

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #555 -: Октомври 01, 2016, 09:51:47 pm »
   Два такта са на оборот на коляновия вал и от това какво следва?
 1. Че магнитната турбина е двутактова?
 2. Че магнитната турбина има колянов вал?
 3. Че спокойно може да се прави аналогия между ДВГ и магнитната ти турбина?

   Наречи ме прост, но наистина не разбрах някой неща за турбината от тази тема. Аз като по-прост днес я прочетох цялата и или зърното е малко, или плявата повече, но в главата ми въпросите са повече от отговорите. Например: кое я кара да се върти (в смисъл да не спира в равновесно състояние) при положение, че се използват постоянни магнити, как с такава точност се намагнитват дисковете, има ли работещ модел и успял ли е да я репликира някой. Прочетох, че преди време си я направил, работила е, разглобил си я и повече никога не е тръгнала. Правилно ли съм разбрал.
  Не се опитвам да те ядосвам или да се заяждам, просто търся отговори за да разбера какъв е принципа на работа. Обясни го като на прост човек или като на малко дете :)
« Последна редакция: Октомври 02, 2016, 11:44:15 am от RUS »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #556 -: Октомври 02, 2016, 11:46:24 am »
Тъй като намирането на еднакви магнити от HDD и тяхното рязане не е лека работа ,ви предлагам  готово решение:
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20161002004439&SearchText=segment+magnet

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #557 -: Октомври 02, 2016, 02:53:21 pm »
Здравейте,
това е вече друго, тук има въпроси. Моят метод на работа е. "Една система е правилна, до момента когато затвориш кръга!" Ако продължаващ да работиш по системата, отново ще стигнеш откъдето си тръгнал. Аз приключих със синхронният принцип. Той е добър, но много магнити се влагат в него и е много капризен при настройката, случвало се е с месеци да настройвам и пак резултата да не е задоволителен. От няколко години работя за създаване на турбина само с четири полета т.е. "N" и "S". Или казано по-просто, за да се получи въртеливото движение, трябва да се създаде въртеливо магнитно поле. За база използвах електромагнитния принцип на динамото и намерих неговия механичен еквивалент. Просто е ? НАЛИ??? Затова публикувах тези схеми. В тях се вижда, че при всеки такт, има по два сектора с нули. Единият е с пасивна нула, другият е е активна нула т.е. единият сектор е завършил движението си, а другият го започва. Като при дву-тактовият двигател. Останалите вектори който се самоунищожават, и при динамото е така!НАЛИ???
Бъдете.
Иван

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #558 -: Октомври 02, 2016, 07:18:07 pm »
схема?
Някой може ли да качи схема на динамо ...че по таблиците трудно се ориентирам ...
Въпрос към Иван :
Щом някои от векторите се самоунищожават това значи ли че този модел е временен?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #559 -: Октомври 03, 2016, 02:53:25 pm »
Векторе,
като пиша се унищожават имам предвид, че единият сектор ъгловият момент е в дясно а на другият в ляво. Те са еднакви по сила , но са в различни посоки. Така че сумата е равна на нула. Напрегнатостта на магнитите си остава непроменена.
Бъди!!!
Иван

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #560 -: Октомври 03, 2016, 06:55:15 pm »
Искаш ли да качиш схема ?
« Последна редакция: Октомври 03, 2016, 08:21:03 pm от atos »

Коев

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #561 -: Октомври 03, 2016, 09:33:39 pm »
Динамото по същество е електрическа машина за директно генериране на прав ток, без нужда от изправителен блок, както е при монофазния и трифазния променливотоков генератор.
При нужда се използва като елекромотор, тоест това е обратима машина.
Характерната разлика от другите генератори е, че възбудителят на ЕДС винаги е на статора/корпуса/-перманентни черупкови магнити, или електромагнити, а котвените намотки, от които се извежда ток, са винаги на ротора.
Пластинчатия колектор -също характерен за динамото събира началата и краищата на роторните намотки в срещуположни, разположени в кръг около оста колекторни пластини.
Посредством две четки притискащи въртящия се колектор, се включва във външната верига само котвената /роторната/ намотка, която пресича перпендикулярно силовите линии на статорното магнитно поле.
Двете четки са съответно фиксирани от страната на единия и другия магнит, срещуположно, затова едната винаги обира положителните,а другата отрицателните вълни на индуцираната ЕДС в роторните намотки и във външната верига тече прав ток.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #562 -: Октомври 03, 2016, 11:24:26 pm »
Коев, да не си объркал темите нещо?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #563 -: Октомври 04, 2016, 02:58:53 pm »
Здравейте,
Атос, Коев много точно обяснява принципа на динамото. Точно това съм използвал и съм "превел" или "намерил" на електромагнитното движение на ротора, неговият механичен еквивалент.
Векторе, аз съм ти дал подобни схеми на милиметрова хартия, разгледайки и ако нещо не разбираш, аз съм насреща. Но много те моля бъди конкретен иначе се разводнява темата.
В тези схеми участват 254 магнита, сега разработвам друг вариант, за да усиля мощността, но не знам дали ще се получи. Бъдете!!!
Иван

Velektra

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #564 -: Октомври 04, 2016, 06:17:42 pm »
Коев, по какъв повод е твоя пост за динамото?

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #565 -: Октомври 04, 2016, 07:00:38 pm »
Здравей Иван!
Цитат
имам предвид, че единият сектор ъгловият момент е в дясно а на другият в ляво. Те са еднакви по сила , но са в различни посоки. Така че сумата е равна на нула.
Това малко ми прилича на  :
Ако ротора е с четири магнита на равни разстояния един от друг
статора е с нечетен брой магнити ,след което повтаряме същата бройка изместена с съответните градуси ,зацепени на една ос - няма ли да се получат нещата?
Поздрави!

Коев

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #566 -: Октомври 04, 2016, 07:18:57 pm »
Понеже не мога да кача схема, го описвам словом
« Последна редакция: Октомври 06, 2016, 02:39:47 pm от dymelsoft »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #567 -: Октомври 06, 2016, 02:16:23 pm »
ИванБГ, какво ще рече термина "ТАКТ В МАГНИТНА ТУРБИНА"? Къде е този такт, след като магнитите са постоянни?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #568 -: Октомври 06, 2016, 04:41:52 pm »
Здравейте,
Векторе, за да те разбера по-добре, скицирай двете схеми (на ротора и статора) бройката магнити и отстоянията между тях, и ми покажи началната точка, да я кръстим точка "А", аз ще ти отговоря какво свойство ще има ротора.
Низо, в ляво на диаграмите е показана стъпката на тактовете. следи колоната между червената и черната делителна линия която започва с 0,00  и ще видиш как всичко се променя със всеки следваш такт.
Бъдете.
Иван

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #569 -: Октомври 08, 2016, 06:13:51 pm »
Здравей!
На чертежите - мембраната е само с 5 магнита ,но по добре е да бъде с 15 или повече НЕчетен брой ..
Ще се радвам да сметнеш нещата с твоята таблица и да кажеш дали ще се получат нещата..
Поздрави!