Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 804583 пъти)

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #525 -: Май 30, 2016, 03:37:09 pm »
Здравейте,
написах нещо, но не знам какво натиснах, и изгубих написаното. Започвам отново, както  за  "N"- пъти обяснявам за какво става дума:
ЦЕЛ:
1. Да остана жив аз, и всички мои близки!
2. "НЕЩОТО", да създава въртеливо движение използвайки единствено и само механичните с-ва на магнита!
3. "НЕЩОТО", да се използва за битови нужди, двигател за кола и за промишлени цели!
ПЪТ:
1. 19 години работя по темата. Първото "НЕЩО" направих случайно.
2. 3 години се мъчиш да направя реплика - не успях!
3. Още толкова се мъчих да сглобя "НЕЩОТО"(защото имах глупостта да го разглобя)- не успях!
4. 5 год.се занимавах магнитните полета и свойствата на магнитните възглавници, това е отстоянието м/у полетата!
5. Правил съм реплики по ХД, Перендев-МБ, В-образен;Уно-изместване на роторът, или статорът- и др глупости.
6. От 10 години работя по моите теми.
ДОПЪЛНЕНИЕ:
1. Завърших работата по синхронното "НЕЩО", поместил съм снимки на целият модел, също такаи снимки на 5 мембрани, които са ротор на друг модел.
2.  В момента работя по асинхронния модел.
Засега това е!
Бъдете!!!
Иван

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #526 -: Май 30, 2016, 06:28:59 pm »
Навсякъде където прочета за перпетомобиле ,пише че не е възможно,че няма начин това чудо да работи ...!
Интересно ми е как така тръгна по този път?Как тслучайно се случиха нещата при теб!
Въпроса е страничен ,ако желаеш не отговаряй!
Поздрави и Успех!

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #527 -: Май 30, 2016, 06:32:57 pm »
Най-накрая да напишеш нещо по-конкретно до сега изглеждаше като че ли увърташ и искаш да ни заблудиш. Също имам идея за такова "нещо" и съм го започнал но не съм го завършил поради ред причини и затруднения. Според мен единствения начин е да се постигне това "нещо" е чрез постигане на верижна реакция между статора и ротора която води до ускорение на ротора до безкрайност т.е. саморазрушение но при достигане на определени обороти - прекъсване на реакцията. Постоянно ускорение(обороти) на ротора не е възможно противоречи на всички закони. Единствено верижна реакция на принципа на торнадото - вихър е решението. Според мен е възможно принципа на торнадото да се осъществи при статор - електромагнити и ротор - пост. магнити.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #528 -: Май 30, 2016, 08:04:20 pm »
Аз съм доволен от отговора, защото от всякъде се виждаше майсторлъка и същевременно зов за помощ. Иван БГ не е хванат вчера от гората, майсторските му изработки се виждат навсякъде. Моите умения и знания са на друго ниво и затова му пожелавам Успех.......

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #529 -: Май 31, 2016, 11:53:44 am »
Здравейте,
благодаря за позитивните смислени постове. Отговарям поред!
Vector-
1.тълкуването на механичните свойства на магнита като вид перпето мобиле е грешно. Магнита преди да стане с механични свойства е куп смес. За да се превърне в действащ се вкарва ток т.е. той се намагнитва. Може да се разглежда като вид акумолатор който е превърнал електричеството в механични свойства.
2. Преди време работих по един проект където се налагаше да се използват магнити, започнах да експериментирам, но по-късно ги замених с електромагнити. Резултатите от опитите останаха. Когато предприятието се приватизира новият собственик искаше СВ от всички. Описах всеки проект и стигнах до този с магнитите, но нещо не вървеше, повечето от моите опити противоречаха на описанията в дебелите книги. Напуснах работата и така се роди "НЕЩОТО", което по-късно бастисах.
prp
1. Напълно сте прав в това че съществува ускорение. Това се получава от така нареченото самонамагнитване
Това се получава при синхронните системи. Този момент успях да го избегна с магнитна спирачка която се разтваря при определени обороти. Това си го обяснявам с ефекта на вълнения парцал с който трием стоманата. Не съм се задълбочавал да изследвам повече. prp това че е е извън закона  не значи че го няма. Има го! Знам и как се размагнитват и то само като стоят, но това е друга тема.
Теню
Благодаря за позитивизма, правите само една малка грешка, моето участие във форума не е зов за помощ. Имам всичко, което ми трябва. Работилници, машини, сътрудници и не на последно място пари, за да си реализирам всека идея, която ми дойде и то сам. Казал съм вече, искам само да спестя време на онези, които искат да тръгнат по този път и да помогна, ако мога.
Бъдете!!!
Иван

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #530 -: Май 31, 2016, 03:05:49 pm »
Иван БГ..... има стара приказка- Където е текло пак ще тече- щом веднъж си го правил пак ще го направиш, просто грешиш някъде и това те заблуждава. Аз преди няколко години като се замислих по-сериозно по въпроса със СЕ и не желаейки да стане като с Иванчо.. кур тате мляко, кравата мъжка, въобще не тръгнах след бика. Анализирах различните варианти и тези със Слънце, вода, магнити и вятър ги отписах като вятърничави. Работят, но са непостоянни или недостъпни  или скъпи. Направих си някакви експерименти и стигнах до момент при който открих как със подаване на 1kw мога да изкарам 2kw и повече. Затова и попитах за мощност и пари защото 2 бр от твоите примерно по киловат биха могли да свършат по-добра работа от няколкото динама просто ще е по леко...ама нещо грешно съм разбрал.....

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #531 -: Май 31, 2016, 04:54:47 pm »
Здравейте,
благодаря за позитивните смислени постове. Отговарям поред!
Vector-
1.тълкуването на механичните свойства на магнита като вид перпето мобиле е грешно. Магнита преди да стане с механични свойства е куп смес. За да се превърне в действащ се вкарва ток т.е. той се намагнитва. Може да се разглежда като вид акумолатор който е превърнал електричеството в механични свойства.
2. Преди време работих по един проект където се налагаше да се използват магнити, започнах да експериментирам, но по-късно ги замених с електромагнити. Резултатите от опитите останаха. Когато предприятието се приватизира новият собственик искаше СВ от всички. Описах всеки проект и стигнах до този с магнитите, но нещо не вървеше, повечето от моите опити противоречаха на описанията в дебелите книги. Напуснах работата и така се роди "НЕЩОТО", което по-късно бастисах.
prp
1. Напълно сте прав в това че съществува ускорение. Това се получава от така нареченото самонамагнитване
Това се получава при синхронните системи. Този момент успях да го избегна с магнитна спирачка която се разтваря при определени обороти. Това си го обяснявам с ефекта на вълнения парцал с който трием стоманата. Не съм се задълбочавал да изследвам повече. prp това че е е извън закона  не значи че го няма. Има го! Знам и как се размагнитват и то само като стоят, но това е друга тема.
Теню
Благодаря за позитивизма, правите само една малка грешка, моето участие във форума не е зов за помощ. Имам всичко, което ми трябва. Работилници, машини, сътрудници и не на последно място пари, за да си реализирам всека идея, която ми дойде и то сам. Казал съм вече, искам само да спестя време на онези, които искат да тръгнат по този път и да помогна, ако мога.
Бъдете!!!
Иван

Не е самонамагнитване - верижна реакция се получава като тук виж:
https://www.youtube.com/watch?v=WXmNRITrn3w
https://www.youtube.com/watch?v=RKyGDWeblQw

Благодаря за отговора все пак. Има надежда да съм на прав път. За магнитна спирачка имам идея но само да стигна до там дай боже.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #532 -: Август 11, 2016, 09:58:26 pm »
Знам и как се размагнитват и то само като стоят, но това е друга тема.
От какво се размагнитват?
Може би от магн. Поле на земята?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #533 -: Август 11, 2016, 10:03:41 pm »
Ентропия, Векторе... всичко подредено с времето става все по-хаотично.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #534 -: Август 12, 2016, 02:11:05 pm »
Здравейте,
размагнитването се получава когато се наруши формата на магнита и отстоянието между магнит от магнит, при създаване на магнитно поле.
Бъдете
Иван

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #535 -: Август 12, 2016, 04:42:20 pm »
Предвид че стружките се лепят по ръбовете на магнита най вече когато има до него друг магнит,при това колкото е по на близо толко повече се "изострят" //Когато магнита е сам - стружките се лепят равномерно по магнита //
Дали е удачно да се направят няколко диска с малко брой магнити за да има по малко напрежение по ръбовете или няма значение дали магнитите са много на брой и по малко дискове .. ?
Въпрос 2.   " 1+0=1/2 "
"1" - е предполагам центъра на магнита а "0" е средата между 2 магнита?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #536 -: Август 13, 2016, 02:59:16 pm »
Здравей Векторе,
!. Натрупването на стружки е резултат от синусоидалния път на магнитните линии. По ръбовете има натрупването им. Но това не влияе. Като доказателство те съветвам да направиш един експеримент. Вземи еди голям рингов магнит и се опитай да залепиш малко магнитче на ръба. Ще видиш че то ще се стреми към центъра на ринга. Въпреки че визуално ръбът е по-силен.
2. Така е, точно затова твърдя че КПД -то е 50% на магнитната турбина.
Бъди!!!
Иван

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #537 -: Август 13, 2016, 07:57:03 pm »
Здравей,благодаря!
Още един въпрос  :
Когато залепяш магнити върху феро магнит ,можеш ли да отлепяш магнитите и да сменяш местоположението им,може ли да смениш магнитите ,или вече феро магнита се е "променил" ?


Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #538 -: Август 14, 2016, 11:04:23 am »
Здравей Векторе,
аз съм поместил в тази тема снимки с размагнитването на феромагнит, получава се нещо като дупка сред магнитните линии, но всичко зависи от това къде ги залепваш и как. Имам предвид следното, ако феромагнита е с диаметри D=120mm и d=56mm., то средния диаметър от където се разделят магнитните линии е 120+56=176:2=88мм. От този диаметър се разделя посоката на магнитните линии, едните тръгват към вътрешният диаметър а другите към външния. Ако оста на залепващия магнит съвпадне с разделителният диаметър на феромагнита, няма да имаш никакъв проблем, за да се създаде МТ трябва да се използват свойствата на самия магнит. Всякакъв опит който е срещу свойствата на магнита е обречен на тотален провал. Вземи случаят с Макс Брайли - "Перендев". Вземам пример с него защото ти имаше за начало на профила си негова схема. При него ротацията се прави на принципа 1:3 = 0.333. При магнита ротацията е 1:2=0.5:2=0.25:2=0.13:2=0.07 и т.н. Няма го контакта, няма я БОЖАТА ИСКРА.Магнитната енергия е дар от БОГА. НЕ МОЖЕЩ ДА ВЪРВИШ СРЕЩУ НЕГО А САМО ДА ГО СЛЕДВАШ!!!
Бъди!
Иван

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #539 -: Август 18, 2016, 02:19:44 pm »
Здравейте,
остана ми малко свободно време и успях да разгледам СЕ-то на Моамер.... Много интересна идея.
1. Хареса ми използването на двете страни на магнита, имам предвид ротора.
2. Хитро е решението за смесване на двата различни по вид статори.
   а/ вътрешният статор - имам предвид "витата стълба" - изпълнява функцията като четките при динамото т.е те са синхронни 10 на брой по едно стъпало на всеки ред.
   б/ външният статор - 6 на брой, които изпълняват ролята като асинхронните бубини на ел. двигателите, но броят е много правилно избран 6 т.е. асинхронната концепция трябва да е кратна задължително и на 2 имам предвид 6,12, 18, 24, 30, 36, и т.н.
3. Роторът има 160 магнита, това означава че векторът е 2.5 гр., което от своя страна образува сегмент от 10 гр. т.е 2 вектора от 2,5 гр. ляв и десен. Така че схемата на тактовете е точна, но след 1 гр. Не може да има в една е съща конструкция промяна на тактовете. Това е все едно от един 4-тактов двигател, след като се запали да стане 6-тактов. Може би това е нещо допълнително което се използва, нещо като стартер и след това се изключва. Но това че е успял да слезе на 30 мин. стъпка е успех. В пост 423 аз съм поместил схема където стъпката е 6 гр. Така че двигателят може да се направи.
Бъдете!!!
Иван