Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 822377 пъти)

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #315 -: Ноември 26, 2014, 11:29:33 am »
Здравейте,
приемам извиненията Ви г-н Кузмов. Може би и аз съм прекалил с някой пост, така че и Вие ме извинете, ако съм предизвикал с някоя моя глупост гнева Ви. А що се отнася да прекратяването на моята тема,  аз предупредих. Бях принуден. Трябваше да регулирам отношенията си с моите партньори, за да продължа участието си. А на тези който тръгнаха да правят реплика по темата, на всички съм им отговарял, даже съм описал къде съм сгрешил, как да се оправи и съм им дал и формулите, за да знаят как да контролират нещата. Стремял съм да бъда максимално честен. Единствено  с един форумник прекъснах работата, но темата беше друга. Причината за това беше, че ако продължах, трябваше изкажа някои неща които са включени в един мой патент. Той знае кой е! Това е! 
Бъдете!
Иван
« Последна редакция: Ноември 26, 2014, 04:04:47 pm от atos »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #316 -: Ноември 27, 2014, 01:38:36 pm »
Здравейте,
следя с интерес предложенията които се сипят към Майстора, най-после нещо позитивно, а не от камбанарията от своето его да казваме това "ДА", ама май че не е "ДА" а е по-скоро "НЕ" Като казвам това имам предвид предложенията на Иван Димов, особено първото. Защо?
Майстора на няколко пъти ни е споменавал, че няма технически възможности, но идеята с гиричката е прекрасна. И той би могъл да я реализира, ако реши, че има хляб в нея. Бих допълнил само, двата бутащи магнита могат да се поставят в два джоба, който да бъдат малко по-широки от магнитите, за да може с винтове да се настрои ъгълът им към роторните магнити. Джобовете да бъдат на 180 гр., или така да се нарече диаметрално разположени. Като се завърти гиричката, един път ще бъде единия, втория път другия. Имаме две въртенета на ротора и статора, те се синхронизират по-лесно от въртене и люлеене.
Що се отнася до втората идея, тя е работеща. Имам един модел, в събота ще го заснема и ще го публикувам. Разликата е само в това, че вместо две спирали, в моят случай са 18. Като отварянето на всяка спирала е 40гр. Отстояние на спирала от спирала е 20 гр. С което се създават сегменти от по 4 гр. Общо магнитите в ротора са 108 бр. Бутащите магнити са 8 бр. и които се образуват сегменти от по 45 гр., но не мога да ви ги опиша, много ми е сложно. Ще ги видите.
Бъдете
Иван

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #317 -: Ноември 27, 2014, 08:45:12 pm »
Цитат
А що се отнася да прекратяването на моята тема,  аз предупредих. Бях принуден. Трябваше да регулирам отношенията си с моите партньори, за да продължа участието си.

Строго секретна разработка се заформя, така ли да разбирам? Кога ще може да си я закупим?

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #318 -: Ноември 28, 2014, 12:18:38 pm »
   Майсторе, "гиричката" може да я въртиш с четков електродвигател, захранен с автотрансформатор (АТ). Като променяш напрежението на АТ се променя скоростта на въртене на двигателя. Така тръгваме от нула волта и на стъпки вдигаме напрежението до нужните ни обороти. А като премерим тока и напрежението ще сметнем консумираната мощност.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #319 -: Ноември 28, 2014, 01:11:44 pm »
Здравей адаш,
това имах предвид, но самият аз мисля че в този случай, трябва да се реши още един въпрос:
-Кой командва парада? Дали статора - независимо как ще реши да го направи Майстора, било той да се клати, върти или подскача - да командва оборотите на ротора, или обратно. Аз мисля че по-правилно е ротора да диктува с каква скорост трябва да се движи статора. Защо? При него впоследствие ще има съпротивление, било то от бобините, или свързване с външен генератор. Следва намалваяне на оборотите и статора трябва да реагира на това. А как ще се пуска, как ще се спира, колко ток ще извади, засега това не е от значение. Отначало колата се е палела с манивела, а сега за 3 сек. дига 100 км. В техниката всичко е стъпка по стъпка, разбира се ако някой ти даде даром технологията, или успееш да я откраднеш е друг въпрос. Така че Майстора си действа правилно, нека се направи да се върти, после ще му мисли за другото.
Бъдете
Иван БГ
« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 03:14:17 am от atos »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #320 -: Ноември 29, 2014, 01:20:36 pm »
Здравейте
обещаните фотоси.
Бъдете!
Иван БГ
« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 01:30:46 pm от Иван БГ »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #321 -: Ноември 29, 2014, 02:14:00 pm »
Снимка 2 прилича на "цветето на живота" като подобни картинки са намирани на много странни места ...

Да попитам , какво би се случило ако изместим 2 магнита -ориентирани на различни градуси 
« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 03:17:06 pm от Vector »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #322 -: Ноември 29, 2014, 04:13:13 pm »
Здравей Вектор,
подобно е на "цветето....", но без едната посока. В по-горен пост съм описал как са разположени.
Що се отнася да твоят въпрос, чертежа е подвеждащ. Левият магнит е с перпендикулярни стени, а делителната линия между полюсите е наклонена. Магнита енергия е симетрична, така че делителната линия е точно в средата и е перпендикулярна. Що се отнася до десният магнит, ти си го начертал като паралелограм, делителната линия също е успоредна на двете стени. Магнитните силови линии извират перпендикулярно на  повърхността, от което следва, че десният магнит ще слезе надолу.
Бъди!
Иван

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #323 -: Ноември 30, 2014, 10:11:54 am »
Здравейте,
идеята на М.К. е прекрасна, но залепването на магнит върху желязо много, много не е желателно, ще се получи някакво, да го наречем условно "размиване". Препоръчвам тази естакада да бъде направена върху феро магнит, така както направих в тази тема. Така хем ще се увеличи силата на нео магнитите, хем ще се премахне възпиращият ефект на желязото. Така мисля аз, ако правилно съм разбрал идеята ма М.К.
Бъдете!
Иван БГ

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 223
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #324 -: Ноември 30, 2014, 11:55:10 am »
О ! Иван ! Тук желязото няма никаква функция ! Просто го използвам за дръжка ! Иначе, с пръсти ще прикривам плоските магнити ! Ако оказва някакво влияние не съм визирал ! Държейки ги с пръсти ефекта е същият ! Но дали по силен, или по слаб не мога да усетя ! Ще бъде добре ако влезе в идея !
Да дерзаем !!
« Последна редакция: Ноември 30, 2014, 01:34:50 pm от atos »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #325 -: Ноември 30, 2014, 03:27:20 pm »
Здравей Майсторе,
моят пост бе провокиран от поста 362 на Михаил Кузмов в твоята тема. Доколкото схванах той предлага роторното МП да бъде създадено като и двете стъпаловидни групи са с едноименни полюси. Добра идея.
В такъв случай най-добре стъпаловидните магнити да бъдат залепени не на чугун, желязо, или алуминии или на нещо друго, а да бъдат залепени на рингов феро-магнит в конфигурацията както са сега. Някъде в един мой пост написах, че най-добрия екран за магнита е самия магнит. Това е един от случаите. От своя страна феро-магнита ще се стреми да избута люлеещите се  магнити и те стават по-леки.
Ако в твоя случай двете редици са с разноименни полета, пак може да стане. Режеш феро-магнита през диагонала обръщаш го и го залепваш. Така се получава един ринг с две полета. Николаев го е кръстил "скаларно поле", за мен просто магнитните линии се "вързват" и така се получава два по-силни "Залегнали полицай". Те също ще спомогнат на люлеещият се магнит да се избута по-лесно навън.
Бъди!
Иван БГ
« Последна редакция: Ноември 30, 2014, 03:31:20 pm от Иван БГ »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #326 -: Декември 15, 2014, 01:14:16 pm »
Здравейте,
не знам защо, но отново ми се задава въпроса за "Закон на Джаул-Ленц". Какво общо има той с турбина задвижвана само перманентни магнити. Вярно е, магнита си губи понякога свойствата , но само при определена конфигурация на магнитното поле, но има случаи когато се и намагнитва, също при определени конфигурации. Вярно е, законът съществува при генератора, който е прикачен към турбината, но към нея има и консуматори, но всичко това в края на краищата се изчислява. В магнитната турбина няма го момента намагнитване-размагнитване при което се отделя топлина. Всичко това можете да проверите, вземете една алуминиева черупка от стара пералня, залепете магнити на плафонерата, през лагерите прекарайте ос на която набивате алуминиев диск на който също залепвате магнити. Отстоянието между двете магнитни полета да бъде от 1мм до 3 мм. За оста закрепвате динамо, за да регулирате оборотите. Много е просто. Така ще разберете дали закона действа или не. Мерете температурата и край. Има закон? Няма закон?
Бъдете!
Иван

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #327 -: Декември 15, 2014, 05:44:46 pm »
Здравей,Ванка!
Ефекта на Ленц е ясен -когато към бобина вържем товар - магнита около бобината не помръдва лесно - Ленц ефект...
Ок,аз имам много странен въпрос на който може би ти ще знаеш отговора - да кажем че намерим ключа  и създадем магнитна турбина изцяло от магнити,възможно ли е вместо магнитите, на същите градуси да поставим бобини/т.е. сменяме местата на магнитите с бобини/,ако бобините не са вързани към товар ,предполагам няма да тръгне турбината,но ако към всяка бобина има равен товар дали би се завъртяла така направената турбина,като си захрани всеки товар? т.е. точно ефекта на ленц да завърти турбината
дано въпроса ми не е глупав .. :)
« Последна редакция: Декември 15, 2014, 11:40:51 pm от atos »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #328 -: Декември 15, 2014, 06:23:19 pm »
Иван БГ, кога ще може да видим тази прословута магнитна турбина? Темата достигна размер от 25 страници! Мина цяла година от стартирането и! Ако смятате да го обръщате на чат, то нека напомня, че инсталирах чат за да може да влизаме ВСИЧКИ и да обсъждаме различни теории, проблеми и решения относно различни конструкции. Чата е тук: http://mazeto.net/chat/

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #329 -: Декември 15, 2014, 06:35:05 pm »
Здравей Векторе,
не мога да ти отговоря на този въпрос. Нямам достатъчно познания в електромагнетизма, но мога да ти кажа следното. Почити всички динама които са направени в Сливен се въртят бобините, а магнитите са статични. Патента е Японски. В динамото няма перки, това е показателно, че закона на Ленц не съществува. Да, те действително не загряват. Аз ги използвам най-често тях, при тестване. Понякога се въртят с месеци без спиране, нито намалят оборотите, нито загряват. Но въпросът бе: Как действа закона на Ленц при магнитните турбини? Моят отговор е никак, защото нямаме момента намагнитване и размагнитване. Но знай от мен едно: В математиката 1+0=1, но в магнетизма 1+0=1/2. това е!
Бъди!
Иван

ПП. Аз вече публикувах една, но я изтрих. Защото разбрах че съм сгрешил с това си действие. Някой са я снимали.
« Последна редакция: Декември 15, 2014, 11:42:44 pm от atos »