Автор Тема: Хората не спят.  (Прочетена 24014 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Хората не спят.
« -: Ноември 18, 2013, 11:14:33 am »
Хората не спят ами ние какво правим, чешем си езиците за глупости, докато тия тук:
Абе преценете сами.
ето ви статията:
http://megavselena.com/portativno-ustroystvo-prevryshta-vodata-v-ogyn/
Ето ви препратка към разработчика:
http://www.safeflameproject.eu/
Някой ще ми отговори ли защо това не е направено вече от хора от този форум.

Velektra

  • Гост
Re: Хората не спят.
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2013, 12:50:26 pm »
Като ме финансират от Евросъюза и аз ще го направя  :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Хората не спят.
« Отговор #2 -: Ноември 18, 2013, 01:25:46 pm »
Какво финансиране искаш без да си им показал нещо на ония. освен това колко би струвало такова устройство като прототип говоря. Кажи колко е реалната максимална цена и реалната минимална цена за един прототип.
"Само не смятай при максималната цена пластини от 22 каратово злато.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Хората не спят.
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2013, 01:26:22 pm »
Не виждам нищо по-различно от обикновен окси-водороден генератор, които и членовете на форума (напр. emm) са правили. Плюс съответната реклама, лъскавост, външен вид, големи приказки, позоваване на авторитети и т.н.
Може би единственото по-особено нещо е, че електролизата е с разделено катодно и анодно пространство, което съответно позволява кислородът и водородът да се получават в чист вид поотделно, а не смесени заедно. Това пък от своя страна дава възможност да се изпуска част от тях преди горелката и така да се регулира съотношението между двата газа. Така се променя характерът на пламъка (ако е с излишък от кислород става окислителен, а ако е с излишък на водород - редукционен) и се разширява областта на неговото приложение.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Хората не спят.
« Отговор #4 -: Ноември 18, 2013, 07:52:20 pm »
Хората не спят, ами ние какво правим?
Някой ще ми отговори ли защо това не е направено вече от хора от този форум.

Радико, повече от 90% от хората във Форума сме общо взето безпарични ентусиасти. Сам знаеш и то много добре, колко време, усилия и пари са необходими дори за най-елементарни конструкции.
Ако зад гърба ни имахме армия от инвеститори, ако имахме спонсори, ако имахме НОРМАЛНА държава, ако нямаше увълчени монополи, ако нямаше простотия, завист и алчност... ВСИЧКО по отворените дотук ВСИЧКИ наши теми отдавна да сме го направили, че и да сме забравили...
...
Дори в бедно Перу, бедничкият инженер Франсиско Систо успя да направи нещо, и даже да спечели медал в Женева, но зад гърба му е имало РАЗБИРАНЕ И ПОДПОМАГАНЕ.
...
Тук е България! Тук е оня "казан"! И всички сме "вътре" в него! И "нема бегане"! "Бегането" приключи! Вече никой не ни ще! Трябват им само роби! А ние общо взето сме най-опитни и подготвени за това!
Новият номер сега е, да не попаднем под ново робство! Защото въпреки способността ни да оцеляваме този път ще дадем фира! Обща, групова, тотална ФИРА!
Но Бог види! - защото Господ е Българин!

Неактивен ivobg

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
  • Пол: Мъж
    • http://newenergybg.com/
  • Скайп: ivo.bg2006
Re: Хората не спят.
« Отговор #5 -: Ноември 18, 2013, 08:50:20 pm »
Идеята за спането е много относителна!
Имам на разположение всичко това което рекламират, при това произведено в Китай!
Колегата се изръси 5000 долара и купихме 3 такива устройства.
Единият апарат е  дори все още неразпечатан.
Не казвам, че не вършат работа, тествахме два от тях, но практически, не виждам смисъл да повтаряме Илия Вълков!
Може би ако обществото беше по различно, или пък кочината не толкова смрадлива, всичко това щеше да има смисъл.
Не е никакъв проблем да се възпроизведе подобно устройство!
Но у нас, то НИКОГА няма да получи приложение при текущото състояние на нещата.
И нещо друго, което няма да ви хареса.
Ефирът не иска да разграждаме водата, защото тя е носител на информацията в енерго-информационното поле на Планетата!
И изобщо нещата не са толкова прости колкото изглеждат на пръв поглед!

« Последна редакция: Ноември 19, 2013, 08:02:11 am от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Хората не спят.
« Отговор #6 -: Ноември 18, 2013, 09:17:08 pm »
Ето Радико ! Тук дори се вижда как, и какво работи, само не е запален газът ! Един, от многобройните ми експерименти ! Тук, не разделям газовете ! Имам други конструкции, и то с евтини материали, като разделителна мембрана ! Това което се показва, е една добра разработка, но уви с твърде скъпи материали ! За пример, ще посоча само, Nafion (протонно обменна мембрана) използвана като разделител на водорода и кислорода, с цена 15-18 долара за 100 кв. см. !! След разделянето, стехиометрията е по лесната част за регулиране ! Другото е написано по горе от Pyro Veso !!
« Последна редакция: Ноември 19, 2013, 08:04:37 am от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Хората не спят.
« Отговор #7 -: Ноември 18, 2013, 10:04:48 pm »
Рапорт даден, рапорт приет!  :o  ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Хората не спят.
« Отговор #8 -: Ноември 18, 2013, 10:44:02 pm »
PyroVeso, точно това което видя ти видях и аз.
ivobg Не разбрах за какво сте ги използвали тези устройства, Илия Вълков май не ги е ползвал за заваръчни работи.
Аз лично имах удоволствието да тествам за малко апарат за плазмено заваряване с вода. Има тема за него тук в форума. Работи прекрасно при цена от 3500 лева. Не съм го тествал на алуминий понеже пламъкът е неутрален и вероятно ще има същите проблеми като останалите заваръчни апарати с инертна защитна среда. Цените на които започва е от 5000 лева. Знам и какво значи да се заварява алуминий с металактивен газ "редуцираща защитна среда".
Кузмов предлагам да сложим 10 мембрани по 1 квадратен дециметър, казваш по 18 долара били значи 180 долара. Продължавайте нататък колеги слагайте още до 5000 лв. има още много и за пластини от незнам си каква неръждавейка, или титаниеви, и за контролери работещи под андроид, ако това ви кефи, Абе квот ви душа поиска.
А Ivobg, би ли помолил Етера да ми го каже това последното лично на мен, само да ми го пошепне и ще стана най-върлия противник на разлагането на водата, но за сега продължавам защото такъв апарат ми е необходим за другите експерименти. Етера е изтърпял толкова неща ще потърпи още малко в името на добрата кауза ;) 
 
« Последна редакция: Ноември 19, 2013, 08:32:52 am от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Хората не спят.
« Отговор #9 -: Ноември 19, 2013, 08:51:20 am »
Разделянето на газовете усложнява електролизера! В процеса на експериментиране, използвах печатарско сито като мембрана! Започнах с най-ситното с което разполагах - 165 ! Няколко дни работеше безупречно! Кислорода и водорода се разделяха перфектно! Никакви гърмежи, плавно меко горене! Реших да увелича тока с цел по-висок добив (DC елелктролиза)! След време (ден два) усетих, че нещо не е наред, газа започна да пука! След още ден забелязах, че нивото на електролита се държи странно! След разглобяването установих, че ситото не е издържало на по-високия ток! Как се държи Nafion не зная! Тези парченца, които продават 10Х10 и 10Х20 см. не ме устройват! За един приличен 12 в. електролизер ще са нужни около 500 долара само за Nafion !
« Последна редакция: Ноември 19, 2013, 02:44:22 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Хората не спят.
« Отговор #10 -: Ноември 19, 2013, 02:30:54 pm »
Разделянето на газовете усложнява електролизера ! В процеса на експериментиране, използвах печатарско сито като мембрана ! Започнах,  с най ситното което разполагах 165 ! Няколко дни работеше безупречно ! Кислорода и водорода се разделяха перфектно ! Никакви гърмежи, плавно меко горене ! Реших да увелича тока с цел по висок добив (DC елелктролиза) ! След време (ден два) усетих че нещо не е наред , газа започна да пука ! След още ден забелязах че нивото на електролита се държи странно ! След разглобяването установих че ситото не е издържало на по високия ток ! Как се държи Nafion не зная ! Тези парченца които продават 10Х10 и 10Х20 см. не ме устройват ! За един приличен 12 в. електролизер ще са нужни около 500 долара само за Nafion !

Кузмов
От горното, аз лично си правя само един извод:
Лакомията не води до нищо добро.
При определена плътност на тока дидероновото (мисля, че се пише "дидрон" -  "е"-то е нямо - ред. мод.) сито се е държало перфектно нали така. Значи ако се увеличи и тока и площта на елементите натоварването на ситото ще остане постоянно, а добива ще се увеличи и скъпата дюпондска мембрана може да отпадне. И накрая бих те помолил да спретнеш една скица на това, което си правил и да я пуснеш тука.   
« Последна редакция: Ноември 19, 2013, 02:47:39 pm от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Хората не спят.
« Отговор #11 -: Ноември 19, 2013, 05:18:46 pm »
Искам нещо да уточня! Увеличавах тока за да видя до къде мога да стигна! Това си беше експеримент, а не електролизер изработен и готов за използване! По-надолу това, което пишеш е така! Още нещо трябва да уточня! Ситото разделя механично газовите мехури! Т.е. тези, които се образуват на + електрода (О2) не могат да преминат от другата страна на ситото и да се смесят с Н2 ! Просто защото са по-големи от отворите на ситото! Важен момент е ситото да бъде мокро до горе иначе през сухото сито, при по-високо налягане ще започне смесване! Такъв проблем при Nafion няма! Мембраната разделя на протонно ниво! Именно за това сериозните разработчици имайки финансиране ползват Nafion! Забележи качеството на пламъка! В този електролизер има достатъчно налягане, за да може да се регулира мигновено стехиометрията (както пишат)! По принцип конструкцията е еднаква! Различното е, че ако на електролизер със сито поставиш горелка и регулираш с крановете изходящия поток (стехиометрията), неминуемо ще се получи смесване в електролизера поради различното налягане от двете страни на ситото! Този проблем се решава като газовете се събират поотделно и компресират! Тогава обаче принципа on demand (при поискване) се обезсмисля ! Относно последното мисля, че ще е по-добре да отворим една нова тема! Има много материал за гледане и преценяване! Ще споделя и целия си опит по въпроса! После всеки може да си реши дали това е лъжица за неговата уста!
« Последна редакция: Ноември 19, 2013, 07:58:34 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Хората не спят.
« Отговор #12 -: Ноември 19, 2013, 09:09:54 pm »
Добра идея е да се отвори нова тема или да се премести тази в подходящия раздел. А иначе и на мен регулирането с кранчета ми се вижда невъзможна кауза. По-реалистично ми се струва регулирането чрез отнемане на газ, а не чрез спиране. Просто част от кислорода се пуска да изтича в атмосферата и готово.  А може би и комбиниран метод да стане най-добре.
« Последна редакция: Ноември 20, 2013, 08:23:59 am от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Хората не спят.
« Отговор #13 -: Ноември 21, 2013, 04:24:38 pm »
Приемам ! Тази тема по добре в подраздела "разлагане на водата" ! А заглавието да си остане същото ! Ако ще бъдем будни да го направим като децата ни, студентите !!!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Хората не спят.
« Отговор #14 -: Май 10, 2015, 08:12:00 pm »
Да ! Точно така ! Хората не спят ! От 300 до 10,000 лт./ч. серията ННО бустери за различни приложения ! Режат стомана, спояват различни материали, заваряване, пара за отопление, готварство, и какво ли още не !? Гледайте ! Дори, и да не разбирате какво говори ! Всичко е показано последователно и добре, без нужда от превод ! Чрез този линк, ще попаднете на още ! Там алтернативата вече е реалност !
Да си го пожелаем !!
https://www.youtube.com/watch?v=ebq1N_RcryU