Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

Отопление на отработено масло

<< < (2/2)

vsl:
Аз живея в едно село между Мадрид и Толедо. Минах на обиколка по сервизите и общо постигнах 100 литра. Тук има и трактористи които ми го дават. Сменят маслото на тракторите на всеки 150- 200 работни часа. Има и сервиз който ми го продава на 20 цента за литър.

Радико:
Това което се поставя по магистралата е един кабел като за подово отопление.
Всички котли на мазут го имат. Желателно е върху него да се сложи и топлоизолация.  Това че нагревателят в горелката не смогва означава, че най-вероятно маслото минава прекалено бързо през него и няма време да се затопли. Ако е от горелка за мазут там има презумпция, че пристигащия флуид е с температура поне 70-80 градуса и е необходимо да се до-подгрее до 95 градуса. Специално за мазута не се препоръчват по-високи температури защото включената вода кипва и започва да прекъсва пламъка. При маслото този проблем го няма и може да се повиши малко температурата " до безопасно за помпата ниво"
Между другото:
отворил си нова тема по въпроса от което следва, че може би си пропуснал това:

--- Цитат ---http://mazeto.net/index.php/topic,89.msg54952.html#msg54952
--- Край на цитат ---
   

vsl:
Горелката е от нафтен котел. В другата тема става въпрос за горене на вода + масло. В момента преправям котела.

Радико:
Да така е, но накрая стигнахме до заключението, че с вода не става. Може да се добавят почти символични количества вода действащи като катализатор.

vsl:
Добре, да не спорим за това. Ако се прецени нека се премести. Нямам нищо против.
Реших да си направя нов котел. Използвах стоманени варели от бира и една газова бутилка както и няколко тръби. Утре се надявам да е завършен.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия