Автор Тема: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников  (Прочетена 214102 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #270 -: Декември 31, 2017, 12:27:13 pm »
Специални поздрави на стадото спамъри и тролове като горния!
Пожелавам ви през новата година да направите нещо със собствените си ръце и ум, а не само да тракате по клавиатурата - каквото може всеки с две леви ръце.
Весело посрещане на 2018-та!

Smile!

  • Гост
Здравейте! Изчетох темата с интерес и искам да споделя някои впечатления. Книгата "Мой свят" на ВСГ има с какво да е полезна и според мен е нужно да се прочете. Макар и цензурирана,
 според мен съдържа важните неща именно "между редовете".
Цензурирана е техническата част, пряко засягаща и описваща платформата, но в материалите за насекомите са скрити основите и принципите. Основна пречка за мен е слабият ми руски език.
Ако някой има готовност за експерименти, макар и на отделни части и възли от платформата, мога да съдействам за изработване на някои части - разполагам с ентусиазъм, технически познания, стругове, фрези, познавам
човек с лазер за прецизно изрязване на диелектрични материали - това последното евентуално за жалюзите.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #272 -: Декември 20, 2020, 12:01:34 pm »
Случайно попаднах на това видео, мисля че има полезна информация в него за гравитоплана на Гребенников. https://www.youtube.com/watch?v=uYYRm-0Xca0

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #273 -: Декември 26, 2020, 01:53:59 pm »
Руснаците, са създали летяща кола, без крила и витла. Дали това не е технологията на Гребенников? https://blitz.bg/svyat/eto-ya-ruskata-letyashcha-kola-bez-krila-i-perki-snimki_news789633.html

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #274 -: Декември 26, 2020, 02:42:43 pm »
При такава цена - едва ли...
Ще да са някакви скрити вентилатори, от типа на тия, само че духащи надолу:

Ако корпуса е от композитни материали - осъществимо е. Въпрос на енергия и нейното складиране.