Алтернативни енергоизточници > Механични, гравитационни и хидродинамични устройства

Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников

<< < (2/55) > >>

x_name41:
прилагам архив с експерименти на братята руснаци по темата :) , вторият сайт посочен от caduceus имах възможноста да го прегледам отдавна, но така и не разбрах как се изчислява и оразмерява конструкцията на структурите по описаните методики, освен това имах и неясен момент около конфигурацията на самите "жалюзи" и фуниите или "воронките" около които се навиват спираловидно проводници?. В края на краищата при общ поглед върху нещата, стана ясно че за да се редуцира негативното влияние на излъчването от структурите на платформата върху човека, то решението е излъчващите структури да са разположени по краищата на платформата а човекът да е в средата, така по този начин човек е защитен защото вредното излъчване е отстрани, а ефекта който се получава при гледане отдолу ще е като при наблюдение на НЛО (червени размити светлини по краищата, случаят с белгииските триъгълници :) По долу прилагам и още един материал по въпроса, написан може би на френски? и едно видео, на англииски все още не съм намерил :)

и за сравнение: снимка на червеното светене от платформата

и белгииското НЛО

hyparh:
X_name41 сега ще ме караш да се мъча с руския... ;D Фотосите са много интригуващи и материала непременно трябва да се прочете. Дали го има някъде на английски? Изглежда братушките са поизбили рибата.
Червената светлина аз си я обяснявам така - когато обикновената бяла светлина навлезе в "изкривеното" пространство около апарата (там стават определени химии с етера), се получава ефекта "уморена светлина", фотоните се забавят, губят от енергията си и се получава изместване на спектъра към дългите вълни, демек около червената и евентуално инфрачервената част.

hyparh:
Здравейте,
Ще може ли някой да ми преведе следния абзац от материала постнат от x_name41, понеже май никъде го няма на английски? С преводача на Гугъл схващам донякъде, но се губят много неща.
Мерси предварително!

"Я уже не помню, кто принёс осиное гнездо, плотное хорошее. Потом я нашел под крышей поменьше. Взяли стеклянную бутыль положили туда тонкую соломинку, разложили вокруг эти два гнезда и дальше всё стали делать как в опытах у Гребенникова. И что? Да не чего! Нулевой эффект.
Ну, посмеялись и забросили на пол года. Забыли про это было совсем. Затеяли как-то генеральную уборку и наткнулись на пыльные осиные гнёзда. И давай над ними глумится. А тут как назло кто-то принёс телевизор ремонтировать с полностью севшим кинескопом. Хозяин телика как узнал, что дело в трубе от аппарата отказался. Взяли осиное гнездо и подцепили к снятому высоковольтному проводу анода кинескопа. А снизу сито лежало.
Убирались в своём хламушнике и сито нашлось, кто-то принес запаять и забыл про него. Вообще сито под рукой случайно оказалось или в нем гнезда лежали, что бы их не сломать, я не помню. Провод высоковольтный жесткий стал от времени, и гнездо на нём без поддержки висело. Включили телик гнездо как-то вздрогнуло. Мы тут вспомнили люстру Чижевского и засмеялись.
Потом кто-то пришел, стал чего-то спрашивать, про включенный телевизор на какое-то время даже забыли. От нагрева схемы провод размягчился и начал медленно опускаться вниз к ситу.
Вдруг строчник как-то резко засвистел, и все вспомнили про включенный телевизор. Рефлекторно выдернули вилку из розетки. А дальше самое интересное гнездо исчезло из вида. И это не был глюк. Внимание наше было направлено на ящик телевизора со сняты кинескопом, на шасси которого стояло сито, а на проводе только что висело большое осиное гнездо. Гнездо не просто стало прозрачным, оно исчезло, так что можно было видеть детали на плате. Спустя 20-30 секунд гнездо стало, появляется. Потом раздался сильный хлопок, и гнездо разлетелось на мелкие кусочки."

Иван Димов:
   hyparh, аз доколкото разбрах става дума за гнездо на оси, наелектризирано от високото напрежение на кинескопа на телевизор. Станало било невидимо при изключване на напрежението.
   Имам една молба - ако някой може да прехвърли файловете от!  Эксперименты по реконструкции.rar в друг формат (примерно zip), защото не мога да ги отворя с моя rar. Споменатият файл е в отговор 5 по-горе:
Re: Антигравитационното устройство на В.С.Гребенников
« Отговор #5 -: Октомври 23, 2013, 12:57:12 pm »

miromad:
Виж така ще се разархивира ли.
Пробвай и този архиватор - http://www.7-zip.org/. Поддържа доста типове архиви.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия