Начало > Реални резултати от експериментите
Опити с магнитен отоплител
elektros:
Тръгнем ли да слагаме електромагнити, съвсем ще го закъсаме, и за тях поне още 10-20 ампера.....А и какво ще стане, индукционен нагревател? Идеята беше и е да използваме енергията на магнитите, без значение в какъв вид ще е добитата енергия - кинетична или топлинна... Интересно наистина къде се губи толкова много енергия, да сложим КПД на мотора 60%, пак много изчезва някъде....Интересен въпрос! А това загряване в клипа до червено е поне 700 градуса, ние постигнахме максимум 120 и то за доста по-голям период от време... Нищо, неуспешния експеримент е добър, защото поне разбрахме, че не се получава и то го разбрахме с не голяма сума, примерно 200лв... Лошия опит също е опит! Поздрави и успех на всички!
sabaka808:
Пробвайте загряване посредством триене - ефектът е много по-голям. Диск с кeче се трие в корпуса на ламаринена бака - има износване, но се получават топлинни калории с 10% повече отколкото с нагревател при една и съща ел енергия.
Уважаеми колеги в магнитите енергия няма защото и енергията приложена спрямо тях за намагнитване е малка. Според мен трябва да търсим свободната енергия в естествените природни явления като вятъра например поражда се от температурните разлики. Ниско-температурният двигател е нещо такова .
Според мен по-лесно е да впрегнем гравитацията в наша полза отколкото да я преодоляваме . Като реките например. В природата на нашата планета гравитацията също се преодолява, но не сме опознали планетата си, за да обясним това явление и да го симулираме изкуствено, като пример ще дам изворите на реките от високите места - как става?
PyroVeso:
--- Цитат на: elektros в Октомври 08, 2013, 09:14:04 am ---...Интересно наистина къде се губи толкова много енергия, да сложим КПД на мотора 60%, пак много изчезва някъде...
--- Край на цитат ---
Е как къде, колега elektros, нали никът ти сугестира че си "на ти" с електриката? Медната тръба е всъщност единична медна намотка, в която, поставена в променливо магнитно поле, се индуцира ЕДН, което пък създава вторично магнитно поле, противопоставящо се на първичното. Принцип на дросела. Точно това товари двигателя. И понеже медната тръба не е свръхпроводник, а проводник даден на късо, през нея протича огромен ток и това я загрява.
В 7-и клас учителката ни по физика ни показваше следния прост опит - пускаше силен цилиндричен магнит да пада през медна и през пластмасова тръба, като вътрешните диаметри на тези тръби бяха много близки до външния диаметър на магнита. Естествено през пластмасовата тръба магнитът падаше веднага (за части от секундата), а през медната - за няколко секунди... Ама хич не му се падаше през нея!
Ако нямаш съответните магнити и тръби със сигурност в тубата някъде ще намериш клипче с опита (то вече какво ли няма там - включително и яки небивалици...).
Те го те: http://www.youtube.com/watch?v=E97CYWlALEs
Още ли има въпроси и съмнения за СЕ?
rokssi2:
Защото с "индукционна пещ" КПЕ е 1.6.Нерантабилно.Изпробвано е.
Радико:
sabaka808
откъде ти хрумна тази мисъл за изворите. Повече не я споменавай пред хора с интелигентност над минимума. Като изключим горещите минерални няма извор който да има водосборен район с ниво по ниско от извора. Намери на картата на България извор на някой връх и отиди да пиеш вода там ;D
Всички извори са в подножието на върхове, не отгоре.
Относно загубата на енергия по-голяма от предвиденото, дали не е свързано с това, че тръбата е спираловидно навита.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия