Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla

Статия на Тесла относно безжичното предаване на енергия

<< < (2/6) > >>

x_name41:
ако сте забелязали вторичната на оригиналния Тесла трансформатор се състои от две отделни намотки, съответно обозначени с A и B на изображението, което вероятно има определен важен смисъл, а днес никой не се съобразява да прави Тесла трансформатора по този начин. Нека  за пример разгледаме несбалансирания маховик (маятник) на Млечков и Ганчев, който се задвижва посредством малка вложена сила а генерира големи механични вибрации, именно тук е и аналогията с оригиналния Тесла трансформатор със две вторични, където на входа чрез LC резонанс се формира определено количество реактивна енергия, която циркулирайки в кръга създава условия благодарение на динамиката си за формиране на електростатична енергия в околната среда, като смисъла на двете вторични A и B e разделянето на контура от средата тъй-като намотката B изпълнява ролята на диод, който пропуска електростатичната енергия само в една посока към средата при, което във околната среда трябва да се намира електростатична енергия еквивалентна на тази съсредоточена в LC резонанса същевременно при ниска консумация на енергия от захранването необходима само за подържането на осцилациите в контура.

epwpixieq-1:

--- Цитат на: Entalpii в Ноември 16, 2018, 01:31:31 pm ---Тесла усъвършенства тази свръхпроводимост с въпросния патент и постига НЕ БЕЗЖИЧЕН ПРЕНОС, а СВОБОДНО ЕЛЕКТРИЧЕСТВО.

--- Край на цитат ---
Тесла, никога не е имал патент за предаване на електрическите вибрации "безжично" а БЕЗКАБЕЛНО, което само по себе си не значи без проводник. Разликата е в това, че ние асоциираме "безжичното" с радио вълни, което е абсолютно грешно. Безкабелно, както Тесла го изразява в патентните си е преснемане на енергията през земната кора. Затова важна част от установката е заземяването и. Тороида в горната част на кулата, обсипан с метални плусфери по повърхността си, в комбинация с въздуха разбира се, е просто огромна капацитивна повърхност.
Намотките, първична, вторичните и третичната и тяхното динамично взаимодействие, чрез исрището, и външната енергия подавана на системата,  играят ролата на трансфорамтори на тази електростатична енергия, събрана от тороида, и превръщайки я в електродинамична я "помпят" в Земята.
Тази установка има в основата си схемата на Тесла „hairpin“ схемата, като преди година направих сравнителен анализ между двете тук: http://mazeto.net/index.php/topic,1812.msg90102.html#msg90102

x_name41:
колега epwpixieq-1, напълно споделям и подкрепям вашия пост, тъй-като е възможно функционирането на Тесловия трансформатор да е именно така както сте го описал а не както аз, благодаря
бих искал да пусна и едно изображение на Теслов трансформатор с диелектрична антена

alan:
Колега    x_name41 и аз се извинявам за закъснението, може би съм още по-назад от Вас, но мисля че грешите в уравнението за ТТ.

Известно е, че тока не противоречи на самия себе си, нали така?

От къде взимате аванс да говорите глупости?  Знам някои работи, но не бих ги споделил в ефир:)

Ако съм грешен - поправете ме..

x_name41:
в продължение на предишния ми пост по оригиналния Тесла трансформатор представен на изображението по горе, бих искал да вметна, че вторичната намотка обозначена с A е оразмерена за цяла дължина на вълната, която отговаря на честотата на електромагнитния резонанс със съсредоточени параметри във LC контура на входа, докато другата вторична намотка обозначена като B e оразмерена на четвърт вълнов резонанс с разпределени параметри...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия