Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla

Статия на Тесла относно безжичното предаване на енергия

<< < (6/6)

alan:
   Колега    epwpixieq-1, фитили ли пускаш?
Нидей, няма смисъл, знаем кво става по магистралите и също в Якутия, по бреговете на река Индигирка през януари при само -54°C, станциите спираха и използвахме вятъра да си даваме нишани със сигналните пистолети, ако тоз прословут патент беше явен, първо там щяха да го констатират.  ;)

Индивида  Entalpii явно няма с какво да топи тинола, с риск да ме обвинят някои от старите потребители, че имам 68 поялника... не обръщайте внимание на всяка пръдня, моля, Вие сте образован човек!
Оставете това на нас.  ;)

Аtos:
 Entalpii, epwpixieq-1 е прав - или на теб нищо не ти се разбира, или и ти не разбираш пишещите!


--- Цитат на: Entalpii в Ноември 18, 2018, 05:05:57 pm ---Квантовите процесори не работят с електонни импулси именно поради свръхпроводимите температури.

--- Край на цитат ---

Аз говоря за електрическа свръхпроводимост!
Какви са тия "свръхпроводими температури"? Такова понятие не разбирам (и може би не само аз)!
Както не бих разбрал и изрази като "бързо разстояние" или "дълга тежест"...

Имаш 3 поредни поста в рамките на 13 минути!!!
Избягвай да го правиш, ползвай бутон "промени", за да допишеш пост, в противен случай ще трия цели постове!
Запознай се с правилата на форума http://mazeto.net/index.php/topic,8592.0.html
и бъди конкретен в изказите си!

alan и ти имаш косвена вина за разводняването на темата с "лиричните" си отклонения и личните си битовизми!

Ако ви интересува тази тема, да я почистя, ако не - да я заключа...раздумките за разтуха са в други теми!

alan:
     Не я заключвай! Има какво да се каже по въпроса, но трябва да пусна парното първо:)
Заваля снежец, зелето още не втасало, колегата се прай на умен, какво мууу остава на човек?

Ще имаме фрии, убеден съм, само малко да помислим:)

Наздраве!

nizo:
Хубаво е да прочетете статията и да осъзнаете какво казва Тесла в края на статията, там където се пишат изводите. Пропуснал е да спомене, че Земята е куха, но е казал, че може да получаваш повече енергия в приемника, отколкото си пратил?!

epwpixieq-1:

--- Цитат на: Entalpii в Ноември 19, 2018, 06:26:07 am ---Да бяхте натиснали линка и да видите номера на Патента! Или трябва юзернейма си да сменя с номера на Патента???
...
Няма да отговарям три или даже два поредни пъти, че да не му стане криво и на някой друг.
Имам предвид, че при квантовите процесори го няма типичното електронно отпушване и запушване на "електронни ключове".

--- Край на цитат ---

Този патен го знам от доста отдавна, предполагам преди още вид е да се заинтересувате от (и може би да сте чували за) Тесла изобщо. Термините който хвърляте нямат нищо общо с това което Тесла е патентовал. Първо трябва да осъзнаете какво означава резонантен ефект и след това да го използвате като термин. В допълнение, "свръх проводимост", в смисъла на термина който се използва днес в науката, не знам какво вие лично  разбирате под такъв термин (или дали изобщо го разбирате), не е застъпен в този патент, а и изобщо във който и да е патент на Тесла. Прочетете повечко това което Тесла е публикувал, ако разбирате езика естествено, и след това почнете да коментирате. С хвърлянето на помпозни термини, от които си нямате понятие, само представяте колко не сте запознат с техния смисъл.


--- Цитат на: Entalpii в Ноември 20, 2018, 02:07:56 am ---Защо не се преподава от Образователната.? Какво образУва тя.?

--- Край на цитат ---
Ако прочете повечко, как е еволюирала съвременната образователна, или по скоро инструктираща, система тогава може сам да си отговорите на този въпрос. И няма никаква световна конспирация както вие си милите.  Корпоративни интереси и влияние на университетско и изследователско ниво има, това си е факт. Но основното което е, за съжаление, е неразбиране на това което е правил Тесла, и вие, въпреки вашия интерес, за съжаление демонстрирате такова отявлено неразбиране.  В допълнение образователната система е създадена да дава основна информация за едно познание, дали е добро или лошо това е друг въпрос, след това е лично въпрос на човек дали ще го доразвие и по какъв начин.


--- Цитат на: Entalpii в Ноември 20, 2018, 02:07:56 am ---ОБЩЕСТВОТО В СЯНКА дали ще СИ спести такова ЦЕННО ПОЗНАНИЕ.?

--- Край на цитат ---
И оставете "ОБЩЕСТВОТО В СЯНКА", то не е виновно (ако има такава организирана прослойка разбира се), никой не може да накара един човек да не мисли, немисленето е лична характеристика на определен индивид. Ето при вас, загадачното обществото не ви натяква неразбиране, но явно вие, както е видно от коментарите ви, бръщолевите какви ли несвързани словосъчетания, и със своето невежество, по отношение на работата на Тесла, внасяте по-скоро вреда отколкото полза за изясняването на неговата научно-изследователска дейност

Ако наистина имате желание да разберете Тесла, започнете от неговите патенти на механични устройства като например https://teslauniverse.com/nikola-tesla/patents/us-patent-514169-reciprocating-engine
така, малко по малко, ако имате интелекта, ще осъзнаете как той е мислил изобщо за динамичните системи. И че от негова гледна точка няма такъв термин като "свърх проводимост", а само високо ефективна/икономична система, независимо дали говорим за механична или електрическа, която се стреми да запази своята динамика, като минимизира съпротивителните процеси.

Запознайте се и също така с неговите записки от Колорадо Спригнс, понеже е смешно да се говори за разбиране неговите (електрически) патенти, без човек да се е запознали и анализирал основно тези записки.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия