Животът- начин на употреба! > Екология
Граждански контрол за чистота на въздуха, водата и храната
Maistora52:
Според наш изследовател и изобретател вирусите съществуват в Три Нива.
Първото и обичайното това са грипните вируси.
Следват вирусите от нивото на Херпес Зостер, Папилома и др. Те предизвикват раковите заболявания.
Третото ниво са вирусът на Спин, Ебола, Испанският грип, Птичият и Свинският грип - те направо убиват.
...
И става все по опасно. Човечеството приближавайки се към пълна глобализация и свободно придвижване става все по-уязвимо.
И ще стане направо абсурдно от един момент нататък да говорим за "граждански контрол върху..." ако изобщо оцелеем...
Иван Димов:
Радико, а химическите вещества могат ли да увреждат ДНК? Защото всичко живо (гъби, вируси, бактерии) отделя някакви вещества. А тези Е-та в храните са все някакви химикали - те могат ли да увреждат ДНК? Да не говорим за радиоактивните вещества. То май всички вещества са в някаква степен радиоактивни. Въобще животът е "заболяване", което неминуемо завършва със смърт, а стареенето е процес на натрупване на ДНК - грешки. Въпросът е как да ограничим това натрупване на грешки. Тези "философствания" ги правех още като ученик, а и филмът "Двойникът" с Тодор Колев също обсъждаше "научните аспекти" при стареенето на овцете.
piton2012:
До sabaka808 Отговор #42. Колко да са тези огромни количества колега? Знаете колко е опасен газът гризу, така, че ако беше много, щеше да се запали. Освен това се разгражда в атмосферата. Ако имаше начин да се улавя от въздуха, щеше да е много добре. Хем икономически, хем за природата, понеже беше нарочен за парников газ. То и злато има много в природата, но е лошо разпределено.
edin – малко да доуточня. Захарта не се хидролизира при досег с киселини, а при варене с неорганични киселини. Лимонената киселина не е такава и се използва за консервант. В стомаха температурата е ниска, но това едва ли е от значение. Дори само глюкоза да ядем, пак се дебелее, ако се прекалява. Излишните калории от въглехидратите, се превръщат в мазнини. Сега се продават хапчета, които пречат на този процес. Индустрията не спи. Природното такова „хапче” е тартронова киселина, която се съдържа в много плодове и зеленчуци, като например в краставиците.
edin:
Можеш ли да обясниш тогава, какъв е процесът, който стопира, захаросването на сладкото?
piton2012:
edin- въпросът е интересен. За повечето неща знаем, че стават или не и не търсим причини за това. Просто някой ни е казал, че е така и ние вярваме. Като слона на Х. Букай. Кристализацията е интересен процес. За това си е цяла наука. Ще се опитам да ти отговоря за сладкото, без да съм напълно сигурен, че е така. Освен това сладката, както и пчелния мед се "захаросват". За образуване на кристали обикновено се слага някакъв зародиш. Така се образуват и перлите в мидите. Примесите в разтворите могат да ускорят кристализацията, като служат за зародиши, но могат и да пречат на някои вещества да кристализират. Именно така се проявява / според мен / и лимонената киселина спрямо захарта. Така се прави и кола-маска. Стапяш малко захар, прибавяш лимонена киселина и тя вече не кристализира.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия