Животът- начин на употреба! > Екология

Граждански контрол за чистота на въздуха, водата и храната

(1/15) > >>

Иван Димов:
   Отварям тази тема, защото в Габрово според мен има замърсяване (промишлено?) на въздуха. Усетих го миналата нощ към 12 часа. Сладникав мирис на изгоряло при лек ветрец. Подобна миризма имаше край Долна Митрополия, където кандидатствах за летец едно време. Ако някой от форума е от Габрово или има някаква информация за причинителя - нека сподели за да изясним от къде идва миризмата. Да се надяваме, че не е поръсена отгоре за предизвикване на дъжд. Но напоследък доста често я усещам - неприятен мирис. Не е като бойните отровни вещества в Сирия, но все пак имаме право на чист въздух.
   Нека всеки, който разбере за някакъв вид замърсяване, да споделя тук за да сме информирани какво става. Защото властите едва ли ще ни уведомят - положението не се е променило много от времето на Чернобилската авария, когато ни валя радиоактивен дъжд, докато "робовладелците" се бяха покрили на сигурно място. Те и сега си "измиха ръцете" като прекратиха разследването за убийството на Георги Марков, убит по поръчка на разузнавателна централа със специално подготвена "високотехнологична" съчма. А за Стефан Маринов въобще няма разследване тъй-като го водят само-убийство. Тези убийства са ярък пример за отношението на "богоизбраните" към нормалните хора. Ако рекат да ни тровят само сами можем да си помогнем като на първо време трябва да се информираме. По-добре малко да се стреснем и да се огледаме, отколкото да ни изненадат неприятно.

Иван Димов:
   Ядете ли шоколад? Аз да, но видях в съдържанието на един шоколад да присъства оцветител кохинил - Е120. Потърсих информация и се оказа, че този оцветител се произвежда от бръмбари, паразитиращи по някои растения. И на всичкото отгоре бил скъп - интересно защо въобще се слага? Аз не бих ял шоколади, оцветени от бръмбари. Същият оцветител в козметика предизвиквал алергични реакции. Извод: Купете си лупа и като пазарувате четете внимателно съдържанието на продуктите или най-добре се върнете на село и сами си произвеждайте чисти храни.

mzk:
Съществуват оптични системи за измерване на състава на въздуха, ползваши лампи с широк спектър. Наблюдава се спектъра, а състава се анализира по пада на (поглъщане в молекулите) на различните елементи.

Много подходящ би бил този уред, но трябва бая сериозна дружина да се направи (евтино). Иначе се продават, но кой ще си купи...  ???

Иван Димов:
   Според моята теория на конспирацията Е-тата в храните се слагат не само с комерсиални цели, но са и с познавателна насоченост. Някакви "лекари" намират някакво "безвредно" вещество и решават да проверят как действа на хората, но за целта им трябват хора. И решението е слагане в храни с масова употреба и след това просто се води статистика на заболяванията и се търсят взаимовръзки между често поглъщаната храна и даденото заболяване. Изследват се алергични реакции и други аномалии също и при смесване на различни химикали. И всичко това е с цел контрол на "населението" и изнамиране на начини за "тормоз на противника". Защо иначе ще събират един тон бръмбари, ще ги сушат, ще извличат багрилни и други вещества в минимални количества при висока цена на цялата "технология"? Също ми е интересна и тази млечна суроватка на прах. Аз не знам кравите да дават мляко на прах. И не е ли твърде скъпо да се прави млякото на прах и после от прах да се прави пак мляко? И каква е гаранцията, че този прах не е смесен и с други прахове по "лекарско" предписание? Въобще ми е домъчняло за автентичните хранителни продукти, но явно ще ям такива, когато сам си ги произведа. А има младежи, които никога не са опитвали такива.
   Що се отнася до въздуха, беше ми попаднал сайт за паднал червен дъжд в Индия в огромни количества и след анализ се оказало, че в него имало микроорганизми без аналог на Земята. И те се хранели с химични замърсители във водата. Направеният извод бил, че извънземни ни помагали със замърсяването.
   Иначе в Габрово гледам небето в ясен слънчев ден и що да видя - дълги влакна като паяжина с дължина до 10 м. се реят из въздуха. Явно са много тънки и се забелязват само при отблясък на Слънцето. Но са прекалено много и ги гледах почти всеки ден в продължение на 10 дни. Скоро не съм следил какво е положението, но с бинокъл се виждат до 100 метра във височина. Интересно от какъв материал са. Дали са стъклени или текстилни нишки, а може би да са от някакъв газ, склонен към полимеризация. Пък току-виж някакви извънземни буби да си пускат нишки?! :)
   А има ли оптични системи за измерване на състава на изгорелите газове на самолетите?

Иван Димов:
http://bezpartien.com/ ужасяващо-вграждат-чип-на-всяко-новородено/
правилният линк: http://bezpartien.com/%D1%83%D0%B6%D0%B0%D1%81%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%B2%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D1%82-%D1%87%D0%B8%D0%BF-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D1%8F%D0%BA%D0%BE-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80/     

   Чипове в бебета ще започнат да се вграждат поради нарастващия брой на изчезващи деца, заявяват италиански медии.
   Чипът с GPS ще бъде свързан със спътник, така че който го носи, няма да може да избяга от системното наблюдение.
          *******************************************************
мой коментар: 
   Налага се да контролираме замърсяванията не само на въздуха, водата, храната, но и на мисленето. Използва се принципът на създаване на проблем, а после се предлага решение, което е изгодно на този, който всъщност създава проблема тайно.
   Явно някои хора или може би извънземни им се иска всичко да контролират. Но винаги срещу всеки контрол има и съпротива. Това води до сблъсък и загуба на енергия и от двете страни. А има по-добро решение - живот като в джунглата. Туземците в племената живеят далеч по-щастливо и от "най-уредения" данъкоплатец. Стягайте се за комуните, там никой няма да ви забучва чип в задника.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия