Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

Идея Конверсия в Електромобил с цена под 5000лв.

<< < (2/3) > >>

ELPUNTO:
Майсторе, аз съм "новобранец" във форума. Има "стари пушки" (изразът е стил БНА, наборите ще ме разберат  :)) искам да кажа хора, мнението на които се уважава от мнозинството във форума. За да се организира подобна група, трябва някакъв/и авторитет/и.

Относно електромобилите, elektros и аз не сме нито единствените, нито най-добрите. Например eltransbg има повече и по - добри електрички. За което го поздравявам, той ме е возил в неговия Голф, електричката му е добра. Тойотата и Партнера, вероятно са почти заводски, а не гаражни електрички. Има и други в България и слава Богу че ги има.

За да се организира група, която да направи безжичен електромобил, трябват знаещи и можещи хора, трябва разбира се техническа база, оборудване, пари и т.н.
А когато се направи действащия модел, той трябва да се "размножи" т.е. да се повтори многократно в живота, в градовете. Тук израза "Аз пръв дадох идеята, аз пръв предложих . . . " виси в нищото, празен е.

Давам си сметка какво значи да се организира подобна група, аз бих могъл но . . . ще ми трябва  помощ, включително и от Администраторите.

Тук ще вмъкна, че ти си в същото положение с твоя магнитен генератор. Захванал си се с костелив орех, не е работа за сам човек. А когато направиш работещия модел, той трябва да се ПРОИЗВЕЖДА, да се пусне на сергията, на пазара. Ние с теб говорихме за това.

Има смисъл да се отвори тема, но не само за електричката, а за всички проекти, които имат някакъв реален резултат и имат пазар, търсене. Дай ми малко време да си избистря идеята, тогава ще ти я предложа завършена.

elektros:
Имам човек с пътна помощ, уреждаме му документите и заминава за Русия с Пунтото....Ако вече не са си  намерили кола за експериментите!

Vector:
Идеята е много интересна, и аз съм я мислил понеже си падам доста по моделизъм, имам няколко хеликоптерчета, който ще хвъркат доста по-добре, ако са без батерия ...
Успех! 8)

Радeв:
От доста време ме гложди дилемата... Да си купя малък електромобил втора ръка или някоя малка кола и да си я конветрирам.
Определено не ми харесва във фабричните че има диференциал, който внася загуби....
Мислил съм си ако намеря два електромотора с достатъчно голям момент, дали няма да мога да ги зацепя директно за полуоските на колата донор?
Хубавото на готовите електромобили е че имат много леко купе, и не гние понеже е от пластмаса....
А пък после ще мисля как да захранваме акумулаторите със СЕ по време на движение. Или поне как да ги десулфатизирам за по-дълъг живот.

x_name41:

--- Цитат на: Радeв в Септември 26, 2013, 07:24:10 pm ---От доста време ме гложди дилемата... Да си купя малък електромобил втора ръка или някоя малка кола и да си я конветрирам.
Определено не ми харесва във фабричните че има диференциал, който внася загуби....
...

--- Край на цитат ---
колега Радев, едно приемливо и разумно предложение :) , автомобила е много добър, на малко километри е, с климатик, запазен, но жалко че е на бензин. Ако беше дизел бих го взел несъмнено, дано попадне в добри ръце :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия