Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Термопомпи, земно термични, климатици, хладилни и др.

Термосифон

(1/4) > >>

@praktik:
Някой, може ли да изясни какво е това устройство ? гугъл превода не ми допада  :)
http://innovanews.ru/info/news/energy/12199/

Радико:
Идеята е
--- Цитат --- Принцип работы охладителя достаточно бесхитростный
--- Край на цитат ---
тъпа тъпа тъпа та чак гениална. Ама много гениална.
взели са неработещата идея на един механично - гравитационен двигател и са му добавили бутала и цилиндри пълни с лесноразширяем газ "примерно етер"
нагретият газ избутва буталата и разбалансирва кръга и едната му страна става по тежка. Това е бистрено мнооого във форума ни.
Ей главата ме заболя като си помислих какво може да се получи с малко добавена лостова система. Също много обсъждана тема тук. Майстора беше фен на тези устройства преди да го разубедя и да се запали по магнитните.
Това всъщност е двигателя на видинчанина но многоцилиндров звездообразен.   

@praktik:
Не ефективен ли е ?

@praktik:
Все пак, мисля че има хляб в татарската установка. Може да се пригоди за улавяне на слънчевата топлина. Ето един файл с идеи за слънчев двигател с ниско КПД, обръщам внимание на модела на Т Буров. Идеята е едната част от буталата да са засенчени, другата се излага на пряка слънчева светлина.

Радико:
Мисля, че е ефективен, но може да стане страшно ефективен. по този способ или подобен може да се направи двигател оползотворяващ много малки температурни разлики. Какво ли би станало ако вместо разширение на газ се използва разширението на твърдо тяло. тежестите да се изместват от огъването на биметални пластини примерно. А има кой знае колко още варианта. 
П.П. Смятам идеята за страшно перспективна. 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия