Автор Тема: Меланинът - гориво на бъдещето  (Прочетена 43735 пъти)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #15 -: Август 30, 2013, 04:32:23 pm »
Аз имам от тази зелена течност - "Мента" се нарича :):):)
И сега си търся катализатор - "Мастика" :):):)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #16 -: Август 30, 2013, 05:16:02 pm »
Здравейте,
  Като гледам темата, се амбицирам да си направя торсионен генератор, да експериментирам да видя ще се разложи ли водата?

spirit1

  • Гост
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #17 -: Август 31, 2013, 10:29:24 am »
Вече си ме знаете - като видя нещо просто го споделям. И така:
1.Електролизата е неправилен термин - правилният е ПОЛЯРИЗАЦИЯ.
2.При поляризация с два електрода на вода (силен ток) се образува силен заряд около всеки електрод с неговия си заряд.
3.Стефан Найденов използва ПАЛАДИЕВА ГЪБА (Паладий С ГОЛЯМА ПЛОЩ). Паладия е от елементите, които се зареждат (+).
4.Оригинална идея, теория, за пръв път пускана тук е: ЕЛЕКТРОЛИЗА (ПОЛЯРИЗАЦИЯ)  С  ЕДИН ЕЛЕКТРОД  (+).
5.Водородът се отделя до паладия и както добре знаем бързо се самозапалва - ЕТО ВИ ПРОСТО ОБЯСНЕНИЕ С НАУЧЕН ПОДХОД и  без торсионни полета.
При поляризация с магнитно (торсионно) поле ви трябва мощен кондензатор паралелно на бобината И АКО помислите И НАПРАВИТЕ АНАЛОГИЯ  - ЕДНА БОБИНА ПОД ЧАША БИ ТРЯБВАЛО ДА СТИГНЕ ................................ама надали.

Трябва да обогатим знанията си - за това са семинарите.

Когато някой ми посочва грешките  го наричам учител,
когато ми помага го наричам приятел,
когато ми пречи става мой враг...........................................Китайски мъдрец
« Последна редакция: Август 31, 2013, 11:29:02 am от Maistora52 »

rpavlov

  • Гост
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #18 -: Август 31, 2013, 11:24:23 am »
     Taзи статия за меламина ми хареса много, защото обяснява освен слънцеядството, защо много от сметките за консумираната храна и получената енергия от нея не се вързват по никакъв начин, диетите са ми слабост. С тази добавена енергия, около 1/3 от общата нещата си идват на мястото.

Неактивен dimko1

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 28
  • Скайп: agenta9991
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #19 -: Декември 30, 2013, 10:43:20 am »
Преди година време разглеждах структурната формула на хлорофила. В него има основно и най-много водород, и доста по-малко въглерод.
...
Знаем и това, че онзи янки от началото на миналия век, не е ползвал паладий, просто влизал в аптеката, купувал няколко "препарата" смесвал ги, сипвал ги във водата, която наливал в резервоара и ... колата тръгвала...
Но, знаем още, че Найденов уж бил разбрал за зелената течност от един дядка от Габровския балкан, който си я правел сам... събирал разни растения из полянките и ... после вече не се казва какво прави...
За да има катализа (ускоряване или забавяне на химичната реакция) трябва да има съответния подходящ катализатор.
Хлорофилът и меланинът не са катализатори.
Химиците тук, да вземат да пробват със смес от хлорофил (спиртен извлек от зелени листа), ацетон (разтворим е във вода май??!), вода, и нещо за вкус и мирис... може и да пламне!!!
 :D :D :D 8) 8) 8)
                ТОВА ЗА ГАБРОВСКИЯ БАЛКАН ДЕТО СЪБИРАЛ НЯКАКВИ РАСТЕНИЯ ТОЯ ДЯДКА ДА НЕ Е ГАБРОВСКА ШЕГА, МАЙ НА ТАКАВА МИ МЯЗА ;D ;)
« Последна редакция: Януари 01, 2014, 05:25:50 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #20 -: Декември 30, 2013, 11:57:37 am »
Не е шега Димко, цитирам по памет от книгата на Ст. Найденов. Друг е въпросът, че самият Найденов може да е "послъгал"...
Мисля си и друго, чувал съм за т.нар. "метиленово синьо" - някой знае ли каква "попара" е това, освен че може да е някаква боя, оцветител, може и да е някакъв химически реактив...
А "зелената течност" да е боядисана нарочно "зелена" за да всява страх и ужас в душите на непосветените.

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #21 -: Декември 30, 2013, 08:09:41 pm »
но използва и основа като забърсва колбата

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #22 -: Декември 30, 2013, 08:15:25 pm »
това е формулата на меланина http://www.chemspider.com/Chemical-Structure.4884931.html
това е структурната формула на хлорофила http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB
Ацетонът, известен още като диметил кетон или пропанон, е химическо съединение, представляващо безцветна, лесно запалима течност, най-простият кетон. Формулата му е CH3-C(O)-CH3. Той е добър разтворител за много полярни и неполярни органични вещества. Участва в присъединителни реакции, не полимеризира.

Ацетонът се получава при умереното окисление на 2-пропанол в присъствието на меден катализатор. Може да се разтвори във вода, етанол, етер и други. Най-известната му употреба е в домашния лакочистител. Той намира приложение и при направата на пластмаса, киноленти, ацетатна коприна, синтетичен каучук, бездимен барут, някои лекарства и други химикали. Като добър разтворител на много полярни и неполярни органични съединения се използва за почистване на замърсени повърхности, като разтворител за бои и лакове, разтворител при различни органични синтези и пр. Много от пластмасите се разтварят или набъбват в ацетон, това трябва да се има предвид при почистването с този разтворител!

Среща се и в човешкото тяло в малки количества. Например, когато при продължително гладуване или диета запасът от въглехидрати се изчерпи, се разлагат мазнините, при което се получава и ацетон (това се изразява под формата на т.нар. "ацетонов дъх"). В по-тежки случаи се стига до така наречената кетоацидоза, която е и един от симптомите на диабета.

Вдишването на ацетонови пари предизвиква замайване и опиянение ("дишане на лепило"). Ацетонът разтваря добре мазнини, затова причинява изсушаване и напукване на кожата.

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #23 -: Декември 31, 2013, 11:06:44 am »
Не е шега Димко, цитирам по памет от книгата на Ст. Найденов. Друг е въпросът, че самият Найденов може да е "послъгал"...
Мисля си и друго, чувал съм за т.нар. "метиленово синьо" - някой знае ли каква "попара" е това, освен че може да е някаква боя, оцветител, може и да е някакъв химически реактив...
А "зелената течност" да е боядисана нарочно "зелена" за да всява страх и ужас в душите на непосветените.
Майсторе тук е обяснено за метиленово синьо  http://apteka.framar.bg/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B8/v03ab17/%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D0%B2-%D1%85%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B4-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D0%B8%D0%BD%D1%8C%D0%BE

Неактивен dimko1

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 28
  • Скайп: agenta9991
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #24 -: Март 06, 2014, 09:55:09 am »
Паладий колега, Паладий.
Това е използвал, става с него само дето е по-скъп от златото и енергията добита с него е най-скъпата в света. Става само за ефектни фокуси
И Найденов го направи тоя фокус пред япончетата, кефеше ме погледите на японците,гледаха като насрано дете майка си.......................

Неактивен dimko1

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 28
  • Скайп: agenta9991
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #25 -: Март 06, 2014, 10:04:17 am »
Аз имам от тази зелена течност - "Мента" се нарича :):):)
И сега си търся катализатор - "Мастика" :):):)
         Браво на тебе, открил си формулата, даже може да се използва и за пиене.................. ;D :D :D :D :D :D :D

Неактивен dimko1

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 28
  • Скайп: agenta9991
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #26 -: Декември 03, 2021, 05:39:37 pm »
но използва и основа като забърсва колбата. Колега забеляза ли на видеото къде слага амоняка Стефан Найденов?

Неактивен dimko1

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 28
  • Скайп: agenta9991
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #27 -: Януари 01, 2022, 09:32:45 am »
Аз имам от тази зелена течност - "Мента" се нарича :):):)
И сега си търся катализатор - "Мастика" :):):)
пробвай с мастика може и да пламнеш, зависи от количеството което си изпил.

Неактивен dimko1

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 28
  • Скайп: agenta9991
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #28 -: Март 28, 2022, 09:02:02 pm »
Колеги, за да се разложи водата на водород и кислород е необходима значителна енергия! Всъщност - точно толкова, колкото се получава при изгарянето на тези газове. Това може да стане примерно за сметка на топлината на околното пространство, но тогава водата мигом би замръзнала... или от светлина, но тогава реакцията би продължавала доста дълго време и то при директно осветяване...
Ензимът, т.е. катализаторът не е в състояние да спести грам енергия при протичането на този процес! Той примерно може да видоизмени реакцията така, че да протича не при 600'C, а при стайна или телесна температура, но няма как да спести погълната топлина/енергия при това...
Ако Ст.Найденов действително е разполагал със средство за разлагане на водата при стайна температура и то БЕЗ поглъщането на съответното количество топлина или някаква друга енергия, то със сигурност не е било нито меланин, нито хлорофил, а нещо доста далечно от обичайната химия и абсолютно неизвестно като принцип на действие... Напротив принципа на действие е известен , слага някакви зелени капки и и водата се запалва.

Неактивен dimko1

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 28
  • Скайп: agenta9991
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #29 -: Март 28, 2022, 09:08:32 pm »
Преди година време разглеждах структурната формула на хлорофила. В него има основно и най-много водород, и доста по-малко въглерод.
Без да съм специалист, мисля, че хлорофилът не се явява катализатор. Просто и той, ако е включен в онази реакция, включително водните молекули се разпадат и при наличието на кислород, водородът "гръмва". Найденов обаче, като казва, че "зелената" течност е комплексно съединение, добавя, че в нея има и амоняк, ЗА ЗАБАВЯНЕ на "взрива" и постигане на горене. Меланинът не го знам каква формула има. Но и той едва ли е катализатор.
Мисля си за паладиевата гъба като такава.
Знаем и това, че онзи янки от началото на миналия век, не е ползвал паладий, просто влизал в аптеката, купувал няколко "препарата" смесвал ги, сипвал ги във водата, която наливал в резервоара и ... колата тръгвала...
Но, знаем още, че Найденов уж бил разбрал за зелената течност от един дядка от Габровския балкан, който си я правел сам... събирал разни растения из полянките и ... после вече не се казва какво прави...
За да има катализа (ускоряване или забавяне на химичната реакция) трябва да има съответния подходящ катализатор.
Хлорофилът и меланинът не са катализатори.
Химиците тук, да вземат да пробват със смес от хлорофил (спиртен извлек от зелени листа), ацетон (разтворим е във вода май??!), вода, и нещо за вкус и мирис... може и да пламне!!!Може и да не пламне, пробвал съм доста неща,но за сега без успешно.