Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

Меланинът - гориво на бъдещето

<< < (6/7) > >>

dimko1:

--- Цитат на: valex в Август 30, 2013, 04:32:23 pm ---Аз имам от тази зелена течност - "Мента" се нарича :):):)
И сега си търся катализатор - "Мастика" :):):)

--- Край на цитат ---
         Браво на тебе, открил си формулата, даже може да се използва и за пиене.................. ;D :D :D :D :D :D :D

dimko1:

--- Цитат на: Сашо в Декември 30, 2013, 08:09:41 pm ---но използва и основа като забърсва колбата. Колега забеляза ли на видеото къде слага амоняка Стефан Найденов?

--- Край на цитат ---

dimko1:

--- Цитат на: valex в Август 30, 2013, 04:32:23 pm ---Аз имам от тази зелена течност - "Мента" се нарича :):):)
И сега си търся катализатор - "Мастика" :):):)

--- Край на цитат ---
пробвай с мастика може и да пламнеш, зависи от количеството което си изпил.

dimko1:

--- Цитат на: PyroVeso в Август 29, 2013, 06:42:19 pm ---Колеги, за да се разложи водата на водород и кислород е необходима значителна енергия! Всъщност - точно толкова, колкото се получава при изгарянето на тези газове. Това може да стане примерно за сметка на топлината на околното пространство, но тогава водата мигом би замръзнала... или от светлина, но тогава реакцията би продължавала доста дълго време и то при директно осветяване...
Ензимът, т.е. катализаторът не е в състояние да спести грам енергия при протичането на този процес! Той примерно може да видоизмени реакцията така, че да протича не при 600'C, а при стайна или телесна температура, но няма как да спести погълната топлина/енергия при това...
Ако Ст.Найденов действително е разполагал със средство за разлагане на водата при стайна температура и то БЕЗ поглъщането на съответното количество топлина или някаква друга енергия, то със сигурност не е било нито меланин, нито хлорофил, а нещо доста далечно от обичайната химия и абсолютно неизвестно като принцип на действие... Напротив принципа на действие е известен , слага някакви зелени капки и и водата се запалва.

--- Край на цитат ---

dimko1:

--- Цитат на: Maistora52 в Август 30, 2013, 04:10:50 pm ---Преди година време разглеждах структурната формула на хлорофила. В него има основно и най-много водород, и доста по-малко въглерод.
Без да съм специалист, мисля, че хлорофилът не се явява катализатор. Просто и той, ако е включен в онази реакция, включително водните молекули се разпадат и при наличието на кислород, водородът "гръмва". Найденов обаче, като казва, че "зелената" течност е комплексно съединение, добавя, че в нея има и амоняк, ЗА ЗАБАВЯНЕ на "взрива" и постигане на горене. Меланинът не го знам каква формула има. Но и той едва ли е катализатор.
Мисля си за паладиевата гъба като такава.
Знаем и това, че онзи янки от началото на миналия век, не е ползвал паладий, просто влизал в аптеката, купувал няколко "препарата" смесвал ги, сипвал ги във водата, която наливал в резервоара и ... колата тръгвала...
Но, знаем още, че Найденов уж бил разбрал за зелената течност от един дядка от Габровския балкан, който си я правел сам... събирал разни растения из полянките и ... после вече не се казва какво прави...
За да има катализа (ускоряване или забавяне на химичната реакция) трябва да има съответния подходящ катализатор.
Хлорофилът и меланинът не са катализатори.
Химиците тук, да вземат да пробват със смес от хлорофил (спиртен извлек от зелени листа), ацетон (разтворим е във вода май??!), вода, и нещо за вкус и мирис... може и да пламне!!!Може и да не пламне, пробвал съм доста неща,но за сега без успешно.


--- Край на цитат ---

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия