Алтернативни енергоизточници > NEG, импулсни, трансформаторни и резонансни генератори, скаларни вълни

Резонансните Адаптори за икономия на ток

(1/11) > >>

hristolocco:
В тази тема ще се дискутират "Адаптори за икономия на ток" произвеждани от spirit1 (aka Симеон Л. Димитров от Плевен GSM:0897066239 Email: avioproject@abv.bg ; sinclerb5@gmail.com http://mazeto.net/index.php/topic,5746.0.html)по US патент №568,176 на Н.Тесла

Искам открито да заявя, че нямам нищо лично против автора на схемата Симеон Л.Димитров и че се възползвам от открита дискусия в която е дадено правото на автора да си защити изобретението. Просто смятам че е крайно време да се спре със спекулациите с думата Резонанс и името на Н.Тесла.

По твърденията на автора неговата патентована схема използва електрически резонанс ала Н.Тесла, чрез който намалявала сметката ни за ток. Който е съгласен, че в Електрическия Резонанс Няма СЕ, няма смисъл да чете нататък.

Идеята описана от Симеон (наричан по нататък spirit1) е да се вкара Товара в Резонанс, като се използва индуктивността на нагревателите или електрическите лампи и се добави капацитет кондензатор, чрез който се постигат затихващи резонансни трептения в LC кръга образуван от товара (псевдоиндуктивността) и кондензатора съгласно патента 568,176 на Н.Тесла. Така описана схемата би трябвало да работи с фактор на мощността cos fi=1 или клонящ към 1-ца тъй като имаме резонанс в LC кръга в който участва и товара, като активно и неговото паразитно реактивно съпротивление.
 При Резонанс имаме неутрализиране на реактивните съпротивления на товара и кондензатора в схемата на spirit1 и на входа от ел.мрежа 220волта имаме чисто активно съпротивление което определя консумацията на ток.

Ако многоуважаемия spirit1 беше измерил с уред електромер, колко киловатчаса отчита с неговата вълшебна схема  "Адаптори за икономия на ток" щеше да се увери в ЗЗЕ пак се повтарям няма СЕ в електрическия (LC) Резонанс.

Всичко това е писано и казано още преди повече от 100 години от самия Николо Тесла в този GB20981.pdf  англииски патент където Н.Тесла запатентова и в Европа няколко от неговите ключови изобретения наведнъж и дава подробни обяснения за ползата от Резонанса (има се в предвид електрическия LC резонанс /трептящ кръг/).

Радико:
По принцип не пиша в теми за такива устройства по точно теми разглеждащи изработването на такива устройства, но тук повдигнатият въпрос е малко по различен та реших че има малка надежда някой да ме разбере. Така нареченото устройство се предлага от разни производители в разни държави, но защо са толкова тъпи от енергото, та задължават всички промишлени предприятия да си монтират много по сериозни такива уреди, даже с автоматичен регулатор на косинуса който включва толкова устройства колкото е необходимо за да бъде косинуса равен винаги на единица. "аиде да не е единица 0.98-0.99 Сигурно заводите са на голяма далавера щото в енергото е пълно с лапнишарани  ;D  ;D  ;D 
А може би лапнишараните са някъде другаде.
Според мен логиката на Симеон е следната:
Света ще се свърши балъците никога "математически доказан факт Защо да си дават парите на американски и китайски мошеници като може да ги дадат за родни изследвания в търсене на свободната енергия.
Лошо няма, но все пак да не забравяме, че средствата определят целта. Нека не намесваме форума в съмнителни сделки.     

valex:
Радико
Занимавал съм се с промишлени устройства за регулиране на косинус фи и мога да ти гарантирам, че има доста голям ефект. Не говоря за глобите, които налагат от енергийните компании, ако не се спазват параметрите на мрежата. А се подобрява работата на енергийните системи. Смятай, че се говори в стотици киловат часа подобрение.
А относно уредите за икономии : обикновенно съдържат един кондензатор, който се включва в мрежата с цел промяна на косинуса фи. Новите електромери са с чипове, повечето от които смятат моментната стойност на мощностите прекалено точно и не им пука за косинуси. Всичко се смята и не се лъже лесно електромера каквато е идеята на тези уреди.

mi68:
Здравейте,
LC кръг със съсредоточени параметри няма СЕ, с разпределени параметри има. До колкото разбирам се ползва разпределената индуктивност и съсредоточен капацитет. При грамотно изпълнение СЕ се движи в границите 2-5%. С тези проценти генераторен режим е нестабилен. На базата на моят опит, капацитета и индуктивността трябва да са разпределени и в резонанс.

@praktik:
Чел съм че правият ток е по ефективен от променливият, за нагреватели . Малко по малък ток DC,отдава същата мощност на реотана, като малко по големият АС .

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия