Автор Тема: Устройство за икономия на гориво  (Прочетена 22041 пъти)

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Устройство за икономия на гориво
« Отговор #15 -: Август 26, 2013, 06:21:10 pm »
Аз също изпробвах оптимизатора на caduceus-5% е моят резултат. Радвам се, че човекът е изключително коректен и ми върна парите.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Устройство за икономия на гориво
« Отговор #16 -: Август 26, 2013, 07:21:34 pm »
g1905
Благодаря, колега за добрите думи - тук от време на време все някой се пробва да ме изкара мошеник. При всички които работят, понякога се случват и неуспехи.
За останалите - колегата g1905 е с обикновена газова на Рено Клио, 1400 куб. см. и не можахме да паднем под 5,7/100 газ. И аз съжалявам, че не можа да се изстиска повече. С друго устройство /в разработка/ се надявам в бъдеще да го направим. Целта е под 4/100 газ, понеже никой не е чувал за това още  :)

bobokom
При теб може да има 3000% печалба, но при мен например само материалите на К2 са 70-80 лв., а като сложиш труд, външни разходи и т.н. себестойността става над 130. Айде и дистрибуторски 20% махнати от крайната цена 170 лв - и къде отиде печалбата от 3000% ?  :) Дай да не приказваме глупости. При твоите намотки /ако са правилни/ със сигурност има някакъв ефект, но да знаеш че трябва да попътуваш и тогава да измериш - за 8 км сутрин и 8 вечер ползваш само ефекта на насищане, който се е натрупал докато колата стои на място. Това е както при кондензатор /когато нямаш достатъчна мощност на системата/ - изразходва се за 10-15 км, Ако си пътувал по-дълго вероятно си усетил как моторът се променя и тръгва по-шумно и дръгливо след минати 20-30 км. Градското каране, на къси разстояния и с големи почивки лъже. Това е показателно за този ефект - базиран само на намотки и оргонизатори, даващи предимно напрежение  без силен оргонен ток, необходим за такъв голям консуматор като ДВГ. Това е път, който съм минал и ти го казвам като колега, преди да се набуташ с разходи и да произвеждаш нещото масово. Тествай на дълъг път и на голям обем двигател.

Поздрави

ПП

rider777
Успех, приятелю - и безавариен път!
« Последна редакция: Август 26, 2013, 07:35:45 pm от caduceus »

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Устройство за икономия на гориво
« Отговор #17 -: Август 26, 2013, 07:51:47 pm »
Caduceus не става дума за твоите устройства, който са на разумна цена и с доказан ефект, а и ти даваш право на проба и ако не го устройва клиента му връщаш парите. Става въпрос за тези 1250 лева без ддс. Според теб дали ще се избият за "няколко месеца"?
Аз също смятах да ти стана клиент Caduceus! :)

Поздрави!

п.п.
Аз нищо не съм продавал и нямам намерения да продавам, понеже нямам никакви комерсиални цели единствено го правя заради спорта. :D
« Последна редакция: Август 26, 2013, 08:07:38 pm от bobokom »

elektros

  • Гост
Re: Устройство за икономия на гориво
« Отговор #18 -: Август 27, 2013, 09:40:18 am »
Колега Bobokom, сметката е пределно проста, за ученик от 4-клас- при 10 000 км на месец и икономия 2 литра на 100 км имаме 200 литра нафта бонус, при цена 2.60 = 520 лв, т.е за 3 месеца цената на устройството е избита.....Нещо неясно?  Не говорим за личния ти автомобил, който минава по 8000 на година....Определено не ти е изгодно да го купиш, защото ще го избиваш 3 години.... И това пак не е много голям период, има инвестиции, които никога не се избиват...
« Последна редакция: Август 27, 2013, 02:03:25 pm от Maistora52 »

elektros

  • Гост
Re: Устройство за икономия на гориво
« Отговор #19 -: Август 27, 2013, 09:55:22 am »
Това са реални резултати от работен бус Мерцедес Спринтер, последно поколение дизел, засичани повече от 10 замервания, с товар над 3.5 тона с нафта на Петрол, мога да публикувам данни от таблиците

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Устройство за икономия на гориво
« Отговор #20 -: Август 27, 2013, 03:52:29 pm »
Това са реални резултати от работен бус Мерцедес Спринтер, последно поколение дизел, засичани повече от 10 замервания, с товар над 3.5 тона с нафта на Петрол, мога да публикувам данни от таблиците

Господине, бихте ли коментирали предложението на Pyro Veso.
Благодаря!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Устройство за икономия на гориво
« Отговор #21 -: Август 27, 2013, 10:01:11 pm »
Caduceus не става дума за твоите устройства, който са на разумна цена и с доказан ефект, а и ти даваш право на проба и ако не го устройва клиента му връщаш парите. Става въпрос за тези 1250 лева без ддс. Според теб дали ще се избият за "няколко месеца"?
Аз също смятах да ти стана клиент Caduceus! :)


Еми преди време пак така ми смятаха едни тукашни колеги стотинките и по навик помислих, че става дума за мен и продуктите ми /със здравните вече общо 6-7 на брой/ - сори, не съм те разбрал  :) А ако не ти е дизел без ламбда колата, няма проблем да ти пратя оптимизатор - пък ако не си доволен, ще ми го върнеш естествено.

Поздрави

elektros

  • Гост
Re: Устройство за икономия на гориво
« Отговор #22 -: Август 28, 2013, 09:28:46 am »
Колега edin, споменах, че експериментите за бусове и леки коли приключиха, резултатите са ясни, да не се повтарям. Проба може да се направи при ясно изразено желание за покупка и при наличие на поне 5 превозни средства. Труда и материалите за монтажа не са безплатни.  Ако някой във форума има такова желание и възможности, да пише на лични. Колеги, раздела е Купува-продава, а не подарява....Поздрави към всички работещи в този форум! ;)
« Последна редакция: Август 28, 2013, 09:32:53 am от Maistora52 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Устройство за икономия на гориво
« Отговор #23 -: Декември 30, 2013, 05:02:40 pm »
Цитат
Устройството, въздействайки върху горивото през стените на горивопровода разкъсва практически всички въглеводороди, защото енергията в ИМПУЛСЕН РЕЖИМ е от порядъка на 1кW.  Разкъсаните структури имат склонност да се съединят отново, но това става в рамките на няколко минути, само че през това време те вече са влезли в ДВГ и са изгорели почти напълно.

От това разбирам, че по маркуча за обратната нафта към резервоара, ще тече нещо различно от нафта, нещо с различен вискозитет, част от което ще премине пак през устройството. Така ли е? Ще помоля химиците да коментират, това РАЗКЪСВАНЕ на въглеводородни връзки, дали е възможно според действащата наука или излиза извън нея.
Интересува ме също, как изобретателя е установил това, няколко минутно разкъсване на връзките. С химичен анализ или.....