Автор Тема: НОВАТА ДАТА  (Прочетена 58292 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: НОВАТА ДАТА
« Отговор #75 -: Декември 22, 2019, 11:38:21 am »
Тоест има една практика (подчертавам практика, не теория или да не кажа "фантасмагория") , дето е много по-ефективна и лесна, обаче не са ни я показали?

Ми начи сме тъпи парчета и си заслужаваме това с което летим :) Включително ти и аз и другите "теоретици".

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: НОВАТА ДАТА
« Отговор #76 -: Декември 22, 2019, 04:31:49 pm »
новата дата би могла да бъде посочена тук във тази тема но не като край на човечеството а може би като нещо друго

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: НОВАТА ДАТА
« Отговор #77 -: Декември 22, 2019, 05:29:25 pm »
винаги щом стане въпрос за усвояване на близкия или далечния космос, човек поглежда към Айнщайн, и неговото уравнение E=mc². От това като следствие у човека възниква идеята за необходимост от голяма отрицателна маса и огромно количество енергия, което не е съвсем целесъобразно а и звучи абсурдно. За щастие съществува алтернатива, която заменя масата със заряд при което скороста ще зависи от енергията на заряда при определени условия. Такава система представлява тъй-наречения "WARP drive", чрез който самото пространство се придърпва отпред и изтласква отзад при, което самият обект стои неподвижно и това благодарение на енергията на заряда. По такъв начин би могло да се преодоляват произволни разстояния за много кратко време.

https://hicomm.bg/science/svryhsvetlinnijat-dvigatel.html
« Последна редакция: Декември 22, 2019, 05:49:13 pm от x_name41 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НОВАТА ДАТА
« Отговор #78 -: Декември 22, 2019, 07:28:36 pm »
Тоест има една практика (подчертавам практика, не теория или да не кажа "фантасмагория") , дето е много по-ефективна и лесна, обаче не са ни я показали?

Ми начи сме тъпи парчета и си заслужаваме това с което летим :) Включително ти и аз и другите "теоретици".
Лесна не бих казал, но при определени условия би била много по достъпна и много по евтина.
Този принцип на действие е повсеместен а не само в двата конкретни случая които споменах.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: НОВАТА ДАТА
« Отговор #79 -: Декември 22, 2019, 08:11:23 pm »
Радико, нали за този повсеместен принцип става въпрос?


Астронавтът Стивън Робинсън е закотвен за роботизираната ръка Канадарм2 при излизането си в открития космос.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: НОВАТА ДАТА
« Отговор #80 -: Декември 22, 2019, 08:18:16 pm »
Пътят от конспирациите до плоската Земя е кратък!!!!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: НОВАТА ДАТА
« Отговор #81 -: Декември 22, 2019, 08:37:16 pm »
Ich mache eines Ihrer Handelsunternehmen bankrott!  :D
Wir im KGB begleiten Sie auf Schritt und Tritt - wer, wie viele deutsche Marken gewinnen!  ;)

Radiko, lauf, ich komme, verstecke die Firma, ich werde bankrott gehen!  ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НОВАТА ДАТА
« Отговор #82 -: Декември 22, 2019, 09:23:08 pm »
Пътят от конспирациите до плоската Земя е кратък!!!!
Димитре да не би да искаш да кажеш, че Хенри Форд, създателят на автомобилният концерн Форд е вярвал в "теорията" за плоската земя.
Факт е, че той е човека формулирал и използвал за пръв път "официално" термина  "световна конспирация" Това е един много уважаван от мен човек който не мисля, че говори глупости.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: НОВАТА ДАТА
« Отговор #83 -: Декември 22, 2019, 09:48:25 pm »
Днес, докато летяхте из космоса с ракети, фирмата на EDM electronics работеше и налепи контролера за автоматична плъзгаща врата. Ние от тайните служби работим, не си губим времето в празни приказки. Смятаме да покорим световните пазари.  :D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НОВАТА ДАТА
« Отговор #84 -: Декември 22, 2019, 10:03:47 pm »
Ако ми кажеш за какво са му на това "nano"  пет потенциометъра за да движи една врата в две посоки. И ако ми докажеш, че няма начин да минеш без тях, то аз ще повярвам, че няма световна конспирация.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: НОВАТА ДАТА
« Отговор #85 -: Декември 22, 2019, 10:15:59 pm »
Теленор, дай снимка от долната страна на платката да краднем схему.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: НОВАТА ДАТА
« Отговор #86 -: Декември 22, 2019, 10:18:03 pm »
Радико, не се отказвай толкова бързо от световната конспирация и извънземните, аз съм живия пример за това.  ;) Не ги слушай тия материалисти, дето вярват само на шума от банкнотите.  ;)

Ще ти кажа защо са толкова много тия потенциометри.
Може да се мине и без тях, да сложа едно ЛЦД с 3 бутона, меню и да настройвам, но е крайно неудобно, защото тези потенциометри ще се подават лекинко зад релсата на вратата и всеки лаик ще може да я настрои. С меню и индикатор ще го гледат, като абориген лаптопа.

Три потенциометъра са за PWM-а, който има три скорости - отваряне, затваряне и 5-10 см преди крайните точки с два Хол-датчика се настройва ниска скорост, да не се изшие вратата в касата, като брадва в ципеница.  ;) Другия потенциометър е за настройка на паузата в отворено положение - до 3 мин., а последния е за токовия датчик, настройка на тока на сработване - изключване на вратата.

Имам и друг контролер с ЛЦД, правил съм го преди 2 г., но е по-неудобен. Ще бъде грозно да изкараш на една интериорна врата с фурнир да стърчи индикатор, докато копчетата на потенциометрите са скрити, но има достъп до тях - лесен.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НОВАТА ДАТА
« Отговор #87 -: Декември 22, 2019, 10:38:56 pm »
Не се отказвам EDM не се отказвам. Евала направил си нещо смисленно и работещо, но много добре потвърждаващо оплювания от мен по горе принцип. Защо да е просто като може да е сложно превърнало се е в обществен начин на мислене. Такава машинария... Аз изповядвам принципа монтирай и забрави. Ако е необходимо всеки ден или през ден да пипориш по тези копчелъци... Ами като не пипориш месец два и забравиш кое копче за какво е. Въобще които си купи такава врата става неин служител вместо тя да му служи. Та за това моето мнение е:
Поиграй си още малко и я направи да се регулира веднъж при монтажа и да се забравя. Или поне направи я в два варианта този за хора които искат да си купят играчка другият за хора които искат нещо което работи в невидим и ненатрапващ се режим.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: НОВАТА ДАТА
« Отговор #88 -: Декември 22, 2019, 10:42:21 pm »
За да взимаш повече ти трябва по-голям отвор. по-голям отвор означава по-голяма перка, която е по-тежка, това пък почва да ограничава оборотите, което пък ограничава дебита и се завърта един затворен кръг.
наблегнах на думичката която насочва вашето виждане за определена геометрия на двигателната система (както и схемите за реактивните двигатели които прилагате) в една посока. Представете си че нямате перки, или по-точно, че нямате това което ние определяме като перки.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: НОВАТА ДАТА
« Отговор #89 -: Декември 22, 2019, 10:48:48 pm »
Забравих и една идея подарък от мен изпробвана работеща:
Един мек силиконов маркуч Фи 8-10 мм. Запушен от двете страни и свързан чрез една капилярна тръбичка примерно Фи 1мм към диференциален манометър. Маркуча се монтира
На челото на вратата. Дори и съвсем леко натискане с ръка по маркуча се отчита от манометъра. Какво решение ще вземе ардуиното в предвид такава информация вече е въпрос на софтуер. Както казах изпитано работещо решение.