Форум > Препратки, сайтове, източници

НОВАТА ДАТА

<< < (21/21)

juliang:

--- Цитат ---Ако трябва да запомните едно нещо от тази публикация, нека е следното: принципът е, че запетаите в сложното изречение се поставят на границата между всеки две прости изречения в него.

И още едно пояснение, което би трябвало да запомните: пред думите че, но, когато, който, ако и т.н. се поставят запетаи не заради самите думи, а защото обикновено те се оказват на границата между две прости изречения. Природата на тези думи е такава – те са съюзи и ни служат, за да съюзяваме простите изречения в сложно изречение.

Тъй като доста пишещи българи свързват запетаите с определени думи, а не със структурата на изречението (в случая разбирай деленето на сложното изречение на прости), те смятат, че щом в изречението има който/която/което/които, трябва да напишат запетая пред думата. Е, невинаги.
--- Край на цитат ---

ndm:
Много грубо СЕ постъпва тука в последно време, нарушават СЕ цели две членки от истамбулската конвенция. С тая дискриминация, че и в релси, и задочно, не знам, не знам какво ще СЕ случва след новата дата.
Само инквизитора СЕ надигна, но сигурно веднага е забелязал че е само с три квадратчета, при това жълтички и съответно СЕ усмири, ми така трябва да е……..

Михаил Кузмов:
Off, я да ви честитя настъпващите празници, че след новата дата, как ще си честитим, не се знае!?

PyroVeso:
Наздраве, бат' Мишо!
СЕ-то може да не го намерихме, ама още един лазарник ще навъртим със сигурност.  ;D
Да сме живи и здрави, и да живеем ИНТЕРЕСНО - това е важното!

filchef:
https://www.youtube.com/v/lr7MN2Qf0zo

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия