Форум > Препратки, сайтове, източници

НОВАТА ДАТА

<< < (3/21) > >>

valex:
 Съгласен съм с @praktik .
Според мен всеки да си гради щастието за себе си и своето семейство без да пречи на другите. А щастливи хора правят и щастливо общество. По белите страни е така.

Maistora52:

--- Цитат на: valex в Август 20, 2013, 09:19:36 am ---...всеки да си гради щастието за себе си и своето семейство без да пречи на другите.

--- Край на цитат ---
Това ми звучи като: Всеки да се спасява поединично...
Точно това очакват и на такова мислене разчитат свръх богатите световни разбойници. Не случайно основен постулат в тяхната доктрина е: "Разделяй и владей!"
Защото сам човек е просто едно голямо нищо... мравка, плужек, лист обрулен...
Мисля, че простият механичен сбор от множество доста случайни мини-щастия никога не прави едно голямо общо щастие... По-скоро е точно обратното - Голямото общо щастие винаги довежда до множество мини-щастия...
И какво излиза? - че "сам ти си нищо, НО ВСИЧКО ЗАПОЧВА ОТ ТЕБЕ!" - ЗА ДА СЕ БОРИШ СЪС ЗЪБИ И НОКТИ ЗА ЩАСТИЕТО НА БЛИЖНИЯ, И ВСИЧКИ ОКОЛО НЕГО...
И който не съзнава още и вече, че всички на тази Земя сме си БЛИЖНИ, ЧЕ СМЕ БРАТЯ, ЧЕ СМЕ ЕДНО ЦЯЛО, просто е обречен на изчезване И като индивид, И като МИМС-ген!

@praktik:
Прав си Майсторе, но за жалост не всички мислят така социално като теб, особено сега в БГ е настанала такава меркантилност че..... немам думи. Но аз искам да подчертая че човек трябва преди всичко да разчита на собственните си разум, воля, и способности . А чуждата помощ добре дошла .  :)

teslao:
"Добрият човек не е този, който умее да прави добро, а този, който умее да не прави зло."
 А също и "Бог най-добре знае какво да даде на човека и какво да не даде."
 просто световни афоризми

mzk:
Здравейте. Наистина обществото запада, но все пак има малко бели лястовици. Като бях студент, което беше скоро, почти никой не се интересуваше от материята, но все пак имах колеги, които проявяват интерес. По-добре е положението в инженерните науки (спрямо икономическите).

С този форум и нашия нов проект - http://wiki.mazeto.net гледаме да натрупаме полезна информация, така че младите (а и не само) да се запалят по наболели въпроси (конкретно енергетика, екология и т.н.). Някой във форума беше написал, че българинът е силно индивидуална личност и колективната работа е трудна или невъзможна, което е вярно, но гледайки натрупванията на отделни потребители смятам, че има богат общ опит. Малко или много мрежата помага да се намират съмишленици.

Поздрави.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия