Алтернативни енергоизточници > Вашите експерименти

replikatciq na RAMOS

<< < (2/2)

tanevi2010:
Здравейте! С помощта на  Валентин и  Валери,  успяхме да  пуснем  ротовертера.  Когато, обаче го  натоварихме,  моторчето  "клекна ".  Явно  е  нужна допълнителна  електроника, кондензатори  и какво  ли още,  което не ни е  известно. Ако някой се  досеща  как да стане,  да  заповяда - ще се  радвам! gsm 0887 19 47 80 
А магнитния  мотор  претърпя  50-тата  си  репликация. Опитахме  да  комбинираме Перендев  с Аржентинския  мотор  и  още един  спирален  ротор.  Сега е с  4  ротора.   Трябва  фино наместване  на  статорите. От  покой  като  го  пуснем,  завърта  се  на  270 гр. Там  трябва  да го  поеме  следващия  статор,  ама   конструкцията  не  позволява.  Имаме  решение - ще го  направим-.

Maistora52:
Таневи2010, виждам, че говориш за 4 ротора. Аз съм пуснал пост и снимки, вкл. и на 4-роторен магнитен двигател в темата "Българският магнитен ... АМАГ-Торнадо" http://mazeto.net/index.php/topic,8339.0.html
Виж там (първия пост) и сподели тук, защото аз и 5-роторен вариант разработвам. Да стиковаме нещата и ако мога да съм ти от полза. Явно имаш добра инструментална база.
Ако искаш (което е най-добре) отвори отделна тема САМО за своята магнитна конструкция, да пишем в нея.
Накрая ще изскочи "оня заек"!
И "перендев", и "аржентинците" и М.Йълдъз разработват един принцип, с много под-варианти.
"4-роторната" конструкция произхожда от "3-роторната" на Бауман. Има обаче също много под-варианти.
Поздрави!

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия