Автор Тема: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе  (Прочетена 188242 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #195 -: Април 30, 2015, 12:00:44 am »
Здравей колега,
Теорията може да се знае но има тънкости. Примерно екстра бобината на Тесла, напрежението зависи от загубите, а не от качествения фактор на кръга. За това дали ще се насища ферита, няма значение, трансформаторния ефект не работи.
В опита имам два резонанса:
-бяла и кафява намотка са резонансно свързани или зиг-заг, бобина на Тесла.
-цялата индуктивност на бяла и кафява намотка заедно с капацитета на плочите правят втори резонанс.
Тороидът се навива по-трудно, трябва мотовилка, но този е едноредов и предварително съм отрязал проводниците, бобината е четирифилярна и се намаляват загубите, имам голямо разстояние между проводниците (стъпка).
При този опит се цели спинова (торсионна) индукция или силен градиент на електромагнитното поле в стоящата вълна. Постига се компакност. 
При тръбна конструкция трябва да се работи с униполярни капацитети, според Лекции на Тесла, тук ползвам взаимен капацитет.
Просто съм взаимствал от дневника на Тесла от Колорадо Спринг, спазвам съветите на Тесла.
П.П.  http://mazeto.net/index.php/topic,8689.msg59684.html#msg59684 Лекции на Тесла на руски, издание на белградския музей на Тесла.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #196 -: Април 30, 2015, 09:45:55 am »
   Понеже много се говори за стояща вълна, позволявам си да дам едно мое обяснение с пример на проста електрическа схема. В приложения файл се вижда сблъсък на две вълни (положение 1.), последван от движение в обратна посока (положение 2.). Точно същото се получава в нарисуваната електрическа схема. Значи ли това, че така енергията ще е в повече? Честотата вляво и вдясно е една и съща.
« Последна редакция: Април 30, 2015, 10:04:50 am от Иван Димов »

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #197 -: Април 30, 2015, 12:50:45 pm »
Говори се много за стоящата вълна понеже и в еднопроводното предаване на енергия на Тесла в опънатия проводник от трансформатора до приемника на 20км. разстояние едно от друго също се получава стояща вълна от където е едното умножение на амплитудата а другото е още в началото от самия кондензатор на индуктора, и като се събере целия сбор от увеличение получаваш многократно повече от колкото си вложил. Не съм на 100% сигурен, но ако схемата е вярна трябва да е така само дето си мисля, че при изработка намотките трябва да са една върху друга. Тука от известно време гледах различни намотки в които се получава стояща вълна и засега знам само три вида намотаване при което в намотката се получава стояща вълна.
1. При Акула тип "граната" както я наричат.
2. Бифилярна ( не съм сигурен точно за свързването понеже са няколко варианта, а може би при всички.)
3. Не знам как да го нарека може би "гира" които Капанадзе използва при малките установки и в клипа които съм публикувал в преден пост.
https://www.youtube.com/watch?v=Zn3jTa0VMb0
« Последна редакция: Април 30, 2015, 04:55:13 pm от atos »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #198 -: Април 30, 2015, 07:30:43 pm »
Говори се много за стоящата вълна понеже и в еднопроводното предаване на енергия на Тесла в опънатия проводник от трансформатора до приемника на 20км. разстояние едно от друго също се получава стояща вълна от където е едното умножение на амплитудата а другото е още в началото от самия кондензатор на индуктора, и като се събере целия сбор от увеличение получаваш многократно повече от колкото си вложил. Не съм на 100% сигурен, но ако схемата е вярна трябва да е така само дето си мисля, че при изработка намотките трябва да са една върху друга. Тука от известно време гледах различни намотки в които се получава стояща вълна и засега знам само три вида намотаване при което в намотката се получава стояща вълна.
1. При Акула тип "граната" както я наричат.
2. Бифилярна ( не съм сигурен точно за свързването понеже са няколко варианта, а може би при всички.)
3. Не знам как да го нарека може би "гира" които Капанадзе използва при малките установки и в клипа които съм публикувал в преден пост.
https://www.youtube.com/watch?v=Zn3jTa0VMb0
цурко, стига с тая стояща вълна бе, тва да не ти предавател по системата на Херц? ииииии аман вече, стоящи вълни, вълнови резонанси, четвъртвълнови резонанси, насочени отклонители, циркулатори, квадратурни мостове и т.н., здраво са ви набили във канчето тая радиотехника та няма отърване. Някой беше казал: "Във радиотехниката чудеса няма", и питам се как може още да мислите че със радиотехниката ще откриете СЕ?, това няма да стане докато приравнявате към радиотехниката системата за предаване на Тесла, това ще ви изяде главата, докато не се отърсите от тези предразсъдъци набити ви в дебелите кратуни. Във предаващата система на Тесла няма стоящи вълни! (по точно във самия предавателен тракт!), радиотехниката във системата на Тесла е до оразмеряването на Тесловия трансформатор и оразмеряването на първия електромагнитен резонансен кръг, оттам нататък са статика, потенциал, електростатическа индукция и електрически силови линии. Върха на Тесла трансформатора е един точков елементарен макрозаряд, който излъчва в пространството само и единствено електрически силови линии

ей онова плюса на картинката е върха на ТТ, там има връх на вълната на напрежението, (статически потенциал) и излъчва само и единствено такива линии, (ако е безпроводно) или ток на разместване и електростатическа индукция (ако е еднопроводно)
« Последна редакция: Април 30, 2015, 11:34:33 pm от atos »

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #199 -: Април 30, 2015, 09:54:03 pm »
ОК Да приемем, че си прав, ще ми обясниш ли как се създава по какъв начин се прави намотка за да се направи интерференция ( сблъскването на две или повече вълни ). Приемам, че може би не съм прав аз, но дори и в последното видео на Руслан от оня ден когато подробно обяснява какво се случва при неговия генератор явно пак си ги бръщолеви някакви сигурно, но както и да е ето и неговия клип: https://www.youtube.com/watch?v=zBAB5uYAeA8
Нямам си и на представа от радио техника, ако не си прочел мой преден пост, където съм споменал, аз дори съм много далеч от това дето съм завършил. Не съм учил нито слабо токови, нито силно токови, споменал съм че ми е хоби.
« Последна редакция: Април 30, 2015, 11:35:27 pm от atos »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #200 -: Април 30, 2015, 10:05:09 pm »
цурко извинявай, (ако има нещо), следващото е просто едно откровение така да се каже, мен просто не ми изнася и не ми е удобна тази концепция да се приравнява и нагажда системата на Тесла към системата на Херц, както го правят всички, това е всичко
« Последна редакция: Април 30, 2015, 11:36:01 pm от atos »

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #201 -: Април 30, 2015, 10:43:03 pm »
Няма нищо, не съм се обидил понеже съм на 25 години и предполагам съм най-малкия от форума, а все пак аз трябва да се уча от вас, не вие от мен. Да знам, че тази вълна стана много натрапчива, но се опитвам и да насоча вниманието в една посока понеже се въртим в един кръг около целта, от време на време се подхвърля нещо и излизаме от кръга, а трябва да отиваме към центъра и то заедно понеже заедно като сноп пръчки ще сме по-силни от една пръчка.
Според моята концепция за генератора, че при малките установки директно възбужда с индуктора намотката с вълната чрез резонанс което е гениално според мен ако съм прав и после пак чрез резонанс я снема с другата намотка, а в големите го прави вече с трансформатора Тесла.
« Последна редакция: Април 30, 2015, 11:36:47 pm от atos »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #202 -: Май 01, 2015, 09:15:38 am »
Аз си мисля, че евентуалната истина е някъде по средата.
ТТ прави елетростатично поле. НО то не е 'статично' т.е. не е еднополярно и непроменливо. Променливо електростатично поле. Сменя си поляритета и големината постоянно переодично.
А начина за постигане на полето е чрез резонанс и стояща вълна.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #203 -: Май 24, 2015, 12:08:38 pm »
Това вече е моя идея, не е доказана и може някой да я сметнат за празнодумие, но на мен от това не ми пука. Да предположим, че сме създали стояща вълна в индуктора, бобината с дебел проводник от около 5-6 навивки с максимум на напрежението в края на индуктора или това е в средата на „колбаса“. Под тази бобина се намира възбуждащата намотка, която също свършва в средата на „колбаса“, а срещу нея на другата половина на „колбаса“ е навита бифилярната бобина тип „граната“. При такава конфигурация на бобините индуктивната връзка между възбуждащата намотка и „гранатата“ не е силна, но е достатъчна, за да се създаде и в „гранатата“ стояща вълна и тя пак да се получи в средата на „колбаса“, където се получава и стоящата вълна получена в индуктора. Значи вече говорим за две стоящи вълни, които се получават на едно и също място и точно там те си взаимодействат или се сблъскват, като по този начин възмущават средата или ефира и именно реакцията на средата, ефира да възстанови равновесието води до получаване на излишна енергия. Точно в, кои бобини се получават стоящите вълни е въпрос на експерименти, индуктора е едната със сигурност, а ако другата се получава във възбуждащата намотка, тогава „гранатата“ изпълнява ролята на товарна бобина или по-скоро дросел през, който минава енергията към товара и земя. В патента Капанадзе говори следното - „втората схема е предназначена за отделяне биенето „разликата“ на честотата на  магнитните полета с високо напрежение между първата и втората бобини. Разликата на честотата на магнитните полета между първата и втората бобини се стабилизира с помощта на стабилизатор на честотата, който е във втората схема.“
  Качвам едно клипче със сблъсък на кръгчета създадени от дим, за да стане ясно за, какво говоря. Да си представим, че магнитното поле на стоящата вълна се държи, като такова димно кръгче, но е статично, както всички знаем и затова се нарича стояща вълна. Но ние можем да задвижим с фазово изместване и двете магнитни полета на двете стоящи вълни, които сме получили да речем с честота 50 херца, и да ги сблъскаме в средата на „колбаса“. А може едната да си остане статична и да движим другата и пак да ги сблъскваме. Забележете на клипа, каква енергия се получава при този сблъсък и даже камерата с, която е сниман клипа се „шашка“ в момента на сблъсъка. Според мен това е начина да се наруши равновесието на средата, ефира и да се извлече енергия от него.
   Сега, дали си взаимодействат магнитните полета на две стоящи вълни, едната с максмум на напрежението, а другата с максимум на тока, или и двете, са еднакви, както димните кръгчета в клипа е вече друга идея и въпрос на експерименти.
   
« Последна редакция: Май 24, 2015, 12:10:51 pm от atos »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #204 -: Май 24, 2015, 05:18:11 pm »
Аз разработвам от извесно време една единна теория, която да обяснява  и обединява всичи подобно на Капанадзе устройства. Надявам се скоро да публикувам за коментари.
Грубо идеята ми е следната: ТТ трансформатор със заземяването (теоритично може и без него) работи като източник на 'променливо статично поле'. Това поле въздейства чрез привличане на заряди (както при експериментите със заредените свери със заряди). Работи се само с напрежение. Няма токове и от там няма магнитни полета. Няма и голям разход на енергия. Полето въздейства върху масивна бобина в която се въздейства с голям ток от резонансна верига. Един вид се добавя на изходната бобина (има варианти без нея) върху голения ток допълнително високо напрежение. Така се получава голям ток и голямо напрежение и от там голяма мощност.

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #205 -: Май 24, 2015, 11:18:54 pm »
Ако правилно разбирам концепцията та си е направо Капанадзе. Съвет: с заземяване на Тесла трансформатор ефекта му е по-голям.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #206 -: Май 25, 2015, 12:26:38 am »
Здравейте,
Направих опит с коаксиален кондензатор и тороид. Идеята е зарядите се натрупват по изпъкналата част на кондензатора, а вътре е компенсирано полето т.е.Фарадеев кафез. Използвам медна ламарина, в центъра за малко да влезе цинкова гилза от батерия R20.
Опитът има добри и лоши страни.
Добрата е напрежението на празен ход на товарната намотка е по-високо от входното. Лошата е не може се извади ток. Според мен трябва да сложа допълнителни два тороида за сваляне на енергия.   

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #207 -: Май 28, 2015, 01:16:38 am »
Здравейте,
Според мен генератора на Капанадзе има три основни блока, ще ги илюстрирам с механична аналогия.
Имам механичен грамофон с фуния.
-първи блок грамофонна мембрана
-втори блок усилвател тип "рупор"
-трети блок човек.
В първия блок грамофонна мембрана може се замени със слушалка или високоговорител. Вторият блок остава. Третият блок замествам с микрофон и правя обратна връзка с първия блок слушалка.
Първият блок на  генератора на Капанадзе е бобина и кондензатор. Вторият е създаване на стояща вълна. Третия блок е отделна  бобина или бифиляка за приемане на енергията. Четвърти блок за обратна връзка за самовъзбуждане.
От горното се разбира, съм допускал груба грешка, възбуждащата бобина, трябва да работи като приемна. Това изглежда може само в импулсен режим, подаваш импулс и чакаш резонансен отговор. Това изглежда е за напреднали!

Velektra

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #208 -: Май 28, 2015, 10:05:02 am »
От горното се разбира, съм допускал груба грешка, възбуждащата бобина, трябва да работи като приемна. Това изглежда може само в импулсен режим, подаваш импулс и чакаш резонансен отговор. Това изглежда е за напреднали!

Защо да е за напреднали? Простите прилепи го правят и владеят до съвършенство!  :)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #209 -: Май 28, 2015, 10:42:52 pm »
Здравей колега  Velektra,
Изглежда просто в моята аналогия слушалката да излъзва и после да работи като микрофон, но това е уплътнение по време, съответно честота. Електрониката изглежда сложна, отколкото разделени функции. Пускаш тон в слушалката и с микрофон приемаш, "разделяй и владей". Другото "единението прави силата" е неконтрулируемо за момента от моя гледна точка.