Автор Тема: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе  (Прочетена 188223 пъти)

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #60 -: Март 24, 2015, 09:45:19 am »
Въпроса е, каде се намират зарядите, във плочите или във диелектрика ?
Според науката заряда се намира в диелектрика. Ето тук показват. Гледай видеото. Ефекта го показват към края на видеото.
https://youtu.be/9ckpQW9sdUg

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #62 -: Март 24, 2015, 11:46:42 am »
И във този случай, зарядите са във въздуха !
Във така наречената среда, във движение.
Забавянето, или събирането на тази среда, как ще стане ?

GMG

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #63 -: Март 24, 2015, 01:26:59 pm »
Според мен ще трябва да се намери най-късото разстояние между двете плочи, и ще трябва да се насити средата (с какво обаче? ), за да може да се прехвърли искрата.
  Формулирането не е много точно, но се подразбира 8)
Разстоянието е без проблем, а "насищането" става с....
цепнат екран - защото искрата не се "прехвърля", а там се
намесва магнетизма.  И адекватния въпрос ще е как
  Отговаряйки, първо бих вметнал, че държейки го в ръка
се чувства лека вибрация и е на базата на катушко-кондензатора ;)
  Странности колкото искаш... ;D

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #64 -: Март 24, 2015, 04:43:39 pm »
Лично аз, гледам на нещата така:
Индукторът създава поле, спиращо средата в него с импулс.
Де факто - антена, но антена, която не работи в режим на нормална такава.
Целта е натрупаната енергия от импулса  да бъде излъчена не в пространството, а във вторичната навивка, било то бифиляр, а обратната ЕДС да резонира между индуктора и кондензатора , който се явява паралелен трептящ кръг.
В този случай, импулсът, който влагаш е минимален, а ЕДС компенсира захранването.
Тоест това, което насища вторичната е добавката.
Поне засега така се случват нещата при мен.
Пълен резонанс.

Квантово състояние, квантови числа, определящи вълнова функция !
Вълнова Функция !!!!!
« Последна редакция: Март 24, 2015, 07:30:13 pm от atos »

Неактивен Phantom

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 48
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #65 -: Март 24, 2015, 09:27:57 pm »
Да погледнем тогава и едно искрище. Такова искрище имаме и при Вимшурст машина (това е електростатичен генератор, или генератор на статично електричество, с ръчно задвижване - пиша го за незнаещите). Та какво се случва при искрището ? Когато зарядът стане толкова голям, че силите на привличане между двата полюса станат по-големи отколкото съпротивлението на средата, имаме искра пронизваща атмосферата - средата между двата полюса. Тук е моментът да се улови тази искра, или това електродвижещо напрежение - едн , и да свърши то полезна за нас работа.

Според мен, за да добиеш енергия от кондензатор, когато си вътре в него, то трябва да измислиш начин да разделиш зарядите в материята. А средата - както вече някой по-горе поясни, зарядът е в нея. Тогава тя (средата) се стреми да държи заряда на материята в равновесие. Пример за това е Ван Дер Грааф апарата.
« Последна редакция: Март 24, 2015, 09:36:48 pm от Phantom »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #66 -: Март 25, 2015, 10:02:15 am »
Да найстина въпроса е КАК?
Разбрахме вече че живеем в диелектрика на един голям кондензатор. Имаме достъп до едната плоча (Земята). Имаме достъп и до диелектрика, той е навсякъде около нас (тъй наречения ефир).
Как да симулираме другата плоча за да можем казано на кратко да разредим част от диелектрика на този огромен кондензатор?

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #67 -: Март 25, 2015, 10:45:21 am »
Може би трябва потенциала на горната плоча да е пулсиращ. Спомням си когато по време на слаб дъжд с чадъра съм минавал по влаковата линия и като си допра бузата до металната част на чадъра  и си ме боцкаше напрежение. На практика атмосферата е с положителен заряд спрямо земята, капацитета е малък и това не позволява да получаваме достатъчно енергия ако използваме антени. При увеличаване на проводимостта чрез влага, мъгла, дъжд то капацитета спрямо земята нараства.

Сега по конкретно по темата: Нужно в импулсен режим да променяме диелектричната проницаемост на диелектрика и съответно капацитета....

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #68 -: Март 25, 2015, 02:35:26 pm »
Едни американци ловили атмосферни заряди с проводници покрити с графенови нишки - проводниците били опънати на кули на определена височина и само от това се генерирало няколко киловолта.
Бих го сравнил с кондензатор в кондензатора.
https://www.youtube.com/watch?v=ENeDkGce5-4
("жънене/събиране на йони) - с предупреждение че е може да е опасно за живота!

Разлика може да има и само от проводник издигнат в атмосферата на по-голяма височина.
https://www.youtube.com/watch?v=do4IO_U3B5o

Оттук може да се мисли как да се оптимизира процеса, така че да не е нужна много голяма височина и да не е нужна много голяма площ.
Бях гледал даже един с  дърво/земна батерия беше получил напрежение - но малко.
Но дори малкото напрежение ако е стартиращ процес за друга система или системи(каскадно), може да си струва.
https://www.youtube.com/watch?v=-yRH020hTtM
https://www.youtube.com/watch?v=niBAyyyr_wU

За употребата на разрядите  - няколко идеи:
1. Да се нагрява вода, което може би е най-неефективния.
2. Рязко повишаване на налягането като водна капка се постави в искра - информацията ми е за някакви чукове, работещи на този принцип, но беше отдавна и не съм сигурен за подробностите - някой ако знае да пише. Но по памет за някакви големи налягания ставаше въпрос.
3. Разряда да става във празното пространство на въздушен траф - за индуциране на ЕДС в намотката. Това е лесно да се тества - RuslanX имаше клипче.
4. Трансформиране на зарядите през специални трансформатори с тръби и дебели жици - така един трансформираше енергия от електростатична машина - клипчето го имаше в ютуб.

Общо взето, не е задължително да търсим веднага малка платчица да ни дава 25 киловата, може да се почне с нещо малко:)
« Последна редакция: Март 25, 2015, 10:01:06 pm от atos »

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #69 -: Март 25, 2015, 05:05:31 pm »
Да погледнем тогава и едно искрище. Такова искрище имаме и при Вимшурст машина (това е електростатичен генератор, или генератор на статично електричество, с ръчно задвижване - пиша го за незнаещите). Та какво се случва при искрището ? Когато зарядът стане толкова голям, че силите на привличане между двата полюса станат по-големи отколкото съпротивлението на средата, имаме искра пронизваща атмосферата - средата между двата полюса. Тук е моментът да се улови тази искра, или това електродвижещо напрежение - едн , и да свърши то полезна за нас работа.

Според мен, за да добиеш енергия от кондензатор, когато си вътре в него, то трябва да измислиш начин да разделиш зарядите в материята. А средата - както вече някой по-горе поясни, зарядът е в нея. Тогава тя (средата) се стреми да държи заряда на материята в равновесие. Пример за това е Ван Дер Грааф апарата.

Не, не става въпрос за добиване на енергия от кондензатор.
Тук работи средата.
Искрище, импулсни пакети, все тая.
Работи вч магнитно поле, генерираш стояща вълна.
Всички познати до сега установки работят така, дори и вечното фенерче.
« Последна редакция: Март 25, 2015, 10:53:19 pm от nizo »

Неактивен Phantom

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 48
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #70 -: Март 25, 2015, 09:46:38 pm »
   Не схващам напълно идеята на някои потребители в тази тема. Моля да бъда извинен за това. Може би не съм се извисил достатъчно. Аз разсъждавам от доста време върху някои от патентите на Н. Тесла, както и върху работата на двата апарата Вимшурст и Ван Дер Грааф. Като добавя към тези теми за размишление и различните ел. разряди при дъждовни бури, стигам до заключението, че йоните са тези, които помагат на придвижването на електроните в атмосферата. Прескачането на една искра от точка А до точка Б се дължи на силите на привличане, което от своя страна определя дали йоните ще са Катийони - положителни или Анийони - отрицателни.

GMG

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #71 -: Март 26, 2015, 02:27:08 pm »
   Някой руснак вкара таз стояща като термин в обръщение
и сте ѝ се хванали като удавник за....  шлифер
Това доказва някои съмнения относно постиженията на някого :(
Как да симулираме другата плоча за да можем казано на кратко да разредим част от диелектрика на този огромен кондензатор?
  vsl, за начало си го творим сами - безопасно е, отпада земното
и самата манипулация е по-лесна.
Нужно в импулсен режим да променяме диелектричната проницаемост на диелектрика и съответно капацитета....
  Защо да пулсира, след като периодично сменяме полюсите
в зависимост от честотата? Капацитета си остава неизменен
според мен, но може и да греша - няма как да го измеря
по време на работа...

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #72 -: Март 26, 2015, 05:54:27 pm »
Колега, предполагам че знаеш, как работи магнетофонната глава.
Предмагнитване запис.
Пробвай да запишеш касета без тези 100кхц. прегмагнитващ ток.
Въпроса ти е  излишен !
Тъй че, относно успеха, нещата отиват на кантара.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #73 -: Март 26, 2015, 06:48:03 pm »
Здравейте,
Кондензатор значи сгъстявам. Кое се сгъстява? Не се знае какво! Колкото и да е привлекателен капацитета е линейно поле. Да стане силно градиентно трябва големи потенциали, па това е проблем.
Друг проблем е времето, реципрочно честотата т=R.C, честотата се намалява.
Насочваме се към бобините, имат свойството инерция, тока не може да нарасне за миг. Имаме нелинейна зависимост от времето,  т.е. честотата се увеличава т=L/R, при определени условия може да възникне параметричен резонанс. Някой попадения имам с бифилярни намотки, но нещата не са завършени.
Трети подход е тороид в кондензатор, имам попадения но не съм изследвал напрежителния резонанс, нещата не са завършени.
Споделям тези неща защото наблюдавам балтаене кой път да се избере, а това е първото, ентусиазъм има!   

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #74 -: Март 26, 2015, 06:55:33 pm »
Един вид, имаш ЕДС . На осцилоскоп се вижда перфектно пика.
Този пик има собствена мисъл.
Честота , продължителност, и един интересен ефект.
Даващ ......