Автор Тема: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе  (Прочетена 188157 пъти)

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #30 -: Март 19, 2015, 08:15:04 pm »
Предполагам, че си прав.
Аз направих тази схема според това което успях да видя в самото видео което публикувах, за да е по удобно при изработката ако някой реши да опита да я пресъздаде, отколкото постоянно да се превърта самото видео за да се наблюдава кой проводник на къде води.
Не казвам, че схемата е перфектна винаги има какво да се желае, дори и на видеото не е много добре направено всичко, но все пак е полева установка. Ако някой е забелязал, че искрището е само с разположени един срещу друг проводници, което според мен не е много хубаво, поради факта, че не се получава хубава искра.
Може и предложената схема от теб да е по-добра, но според мен пробването би показало кой вариант ще доведе до по - добри резултати. Аз самият все още нямам направена установка и не мога да пробвам различните варианти. Възнамерявам да я изпробвам, но все още се лутам в изпълнението на установката и как да пресметна намотките дали заедно или по отделно и да намеря оптималния вариант за кондензатор и т.н.
Искам да попитам какво е значението и има ли такова  -  искрището да е преди или след намотката ?
« Последна редакция: Март 19, 2015, 08:21:50 pm от atos »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #31 -: Март 19, 2015, 08:44:23 pm »
 Ето няколко осцилограми на експериментите ми с първата част от схемата на Капанадзе от патента. Получава се някакъв странен резонанс. Използвам преръивателя по схемата на Акула. Работя с ниски напрежения 12в докато ми се изясни картинката и след това ще пробвам с по-високи напрежения и най- вероятно с механичен преръивател за високото напрежение. Засега напрежението в контура е около сто волта при резонанс. Според мен, част от прибавката се получава още в първата част на схемата и именно с това се боря и мисля, че вече има някаква надежда според осцилограмите, получават се усилващи се импулси, всеки следващ е с по-висока амплитуда от предходния, а това е енергия гратис. Другото съществено нещо е, когато се натовари първия контур, трябва резонанса в него да се потдържа автоматично, това го каза Капанадзе, дали с АДЧ, дали по друг начин, това е въпрос на експерименти. Тази първа част на схемата прилича на усилващия предавател на Тесла, но не точно има друг пиниз, с който се потдържа автоматично резонанса. Честотата е около 200 килохерца и е модулирана с 50 херца. Високата честота зависи от бобината и магнитопровода, както и от индуктивността на бобината, броя на навивките и капацитета между тях. За да не се чудите, тази бобина не е бобина номер 6 от патента, а бобината на вторичната на генератора на висока честота, която е свързана с бобина номер 6 последователно. При високи напрежения между тези две бобини трябва да има разрядник, за да няма взривове.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #32 -: Март 19, 2015, 08:53:41 pm »
tsurko Искрището се слага, за да предпази кондензатора от пренапрежение или да разрежда кондензатора при напрежение малко по-ниско от номиналното напрежение на този кондензатор, но в същото време при разреждането на кондензатора в индуктора се получава импулс с много стръмен преден фронт и енергия равна на енергията на кондензатора, като изключим загубите в контура. Така, че искрището изпълнява две функции, предпазва кондензатора и създава мощен импулс със стръмен преден фронт.

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #33 -: Март 19, 2015, 09:51:09 pm »
Да това го знам дори и установено от личите ми опити, дори съм експериментирал и с кондензатор с голям капацитет и определено се чувства големия ряз който прави.
Аз по конкретно попитах за разположението на разрядника, извинявам се ако не съм обяснил правилно за кое питам и затова прикачвам снимка с нагледно какво имам в на предвид. Благодаря предварително

Velektra

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #34 -: Март 19, 2015, 10:08:35 pm »
...
Аз по конкретно попитах за разположението на разрядника, извинявам се ако не съм обяснил правилно за кое питам и затова прикачвам снимка с нагледно какво имам в на предвид. Благодаря предварително

Много правилно го обясни tsurko, още първия път:
Искам да попитам какво е значението и има ли такова  -  искрището да е преди или след намотката ?

Значение има и за мен то е огромно!

При Грей също е след.

Има два начина да спреш лека кола: като натиснеш спирачките или като пуснеш пред нея дебела железобетонна преграда.
Друг пример: кран и маркуч. Пускаш вода и след това спираш рязко крана. Водата се изтича спокойно от маркуча (искрището е преди бобината). Пускаш вода пак, но сега стискаш рязко маркуча отпред (искрището е след бобината).
Естествено примерите не са точни, а само за общо представяне на картината, защото може водата да тече бавно и ти да си стиснал маркуча и след 5 минути например да получиш същия ефект.

Каква е в крайна сметка задачата?
Така да ударим ефира, етера, (краставицата  :D) и т.н.н., за да се получат същите тия частици, които са ударили Тесла и след като сложил стъклена преграда пак са го ударили, и като сложил медна преграда - пак са го ударили...

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #35 -: Март 19, 2015, 11:32:01 pm »
Да това го знам дори и установено от личите ми опити, дори съм експериментирал и с кондензатор с голям капацитет и определено се чувства големия ряз който прави.
Аз по конкретно попитах за разположението на разрядника, извинявам се ако не съм обяснил правилно за кое питам и затова прикачвам снимка с нагледно какво имам в на предвид. Благодаря предварително
    Всичко си обяснил правилно. Схемата по-долу е на преръивателя, който използвам, а това ограденото с червено е усилващия предавател на Тесла. Как работи той? Контура С1, С2 и L3, ограденото в зелено, трябва да се вкара в резонанс на някаква висока честота да речем 200,300 килохерца, ако веднага се натовари контура с товар резонанса ще се срине и фактически не правим нищо. Но ако се постави рзрядник, забележи, къде е поставен, тогава в кондензаторите С1 и С2 ще се натрупва енергия, докато сработи разрядника и предаде във вид на мощен импулс енергията натрупана в кондензаторите на индуктора, който от своя страна го предава на повишаващата бобина L4. Този импулс сто кратно превишава енергията на источника и по този начин не се нарушава резонанса. Цялата магия се основава на игра с времето, колкото е по-висока честотата с която се зареждат кондензаторите, толкова повече енергия се натрупва в тях за единица време, към която се прибавя и енергията на самия резонанс в кръга и, когато разрядника сработи, сбора от тези енергии преминава през индуктора и се предава на вторичната бобина. Така трябва да се оразмери контура и разтоянието между електродите на разрядника, че той да работи с честота, да речем 50 херца.

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #36 -: Март 19, 2015, 11:46:03 pm »
Ццц.
Пакета импулс , е факториел на това което приемаш.
Два бифа, писах по рано за тях, когато се смяхте!!!!
Сега се видяха във ...
Купих две станции на 10м.
Ефекта е същия.
Изглежда че ефира е състоание на средата а не е ..
Магнитно поле !

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #37 -: Март 20, 2015, 12:18:21 am »

Изглежда че ефира е състоание на средата а не е ..
Магнитно поле !

   Ефира е вещество, което има място в Менделеевата таблица, а вече има спорове, дали магнитното поле е поле или поляризация на ефира.

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #38 -: Март 20, 2015, 06:10:43 am »
Това означава че, във във трафа се върти ефир, а не М П.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #39 -: Март 20, 2015, 10:01:45 am »
Прочетете ми последното мнение в темата за антигравитацията и вижте снимките. Етерът е среда от носещи вертикални вълни, която позволява да бъде носител на статични вълни. Радиостанциите имат основна носеща вълна, която позволява, чрез нея да се пренасят статичните вълни на звука, генерирани от механичните колебания на една микрофонна мембрана например. В урок номер 6 четем, че етерът пренася елементите на дезинтеграцията. Дезинтеграцията, това е разпадът на материята. Измислете, как да предизвикате дезинтеграция в дадено вещество и с вълните му на дезинтеграция, да създадете източник на енергия. Това е целта. Контролиран разпад на материята. От Тюрен разбираме, че тяло поставено във вакуум, започва да се разпада т.е дезинтегрира. Енергията е във вълните на дезинтеграцията. От тук следва, че някой ( не помня кой беше), нацели по интуиция (евала за което), че ключът е в искрището!!! Да, там е заровено кучето!!! Искрата е дезинтеграционен процес и само и единствено от там, може да се вземе, огромно количество енергия.
« Последна редакция: Март 20, 2015, 05:29:57 pm от atos »

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #40 -: Март 20, 2015, 01:22:33 pm »
Мито:
Цитат
Но ако се постави рзрядник, забележи, къде е поставен, тогава в кондензаторите С1 и С2 ще се натрупва енергия, докато сработи разрядника и предаде във вид на мощен импулс енергията натрупана в кондензаторите на индуктора, който от своя страна го предава на повишаващата бобина L4.
В случая които показваш предполагам може да се направи и с един кондензатор като LC контур, което и ще е по лесно според мен за изчисляване за резонанстната честота.
При провеждане на личен опит като заредя за кратко такъв LC контур и проверих за безопастност с фазомер се получаваше като един постоянен кръг от само поддържане между кондензатора и намотката за не определено време.
В предоставения от тебе опит който си показал и с осцилограмите мога да ти кажа много да внимаваш от личен опит, а и май вече и от твой опит спрямо това което прочетох в друга тема. Нека всеки които опитва много да внимава, защото аз докато експериминтирах бях пораздалечил малко повече сондите на разрядника и все едно го нямаше, и докато се осетя къде ми е грешката изгорих три трансформатора защото при натрупването явно връща някакъв импулс и ми заминаваха само първичните на захранващия трансформатор. Нека тези мой и не само грешки да послужат на всички който якспериментират за да не останат изненадани.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #41 -: Март 20, 2015, 01:26:29 pm »
За искрището - РусланХ в ютуб беше сложил разрядник във въздушен траф и при разряда се генерираше напрежение във въздушния траф. Някой пробвал ли го е това?
« Последна редакция: Март 20, 2015, 02:56:24 pm от nizo »

GMG

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #42 -: Март 20, 2015, 02:10:00 pm »
  Дали ще е дезинтеграционен процес или стряскащ импулс, няма абсолютно
значение, поне за мен. Не съм го виждал тоз ефир, етер, од, чи, при, мри и т.н.
нито съм го усещал, дори и косвено...

 Като гледам, сте се хванали с по-трудния вариант ::)
Не е вярно, че искрището излъчвало или в него се съдържал голям спектър!
Трябва да се изчисли много точно дължината на жицата, както и капацитета
Въобще трудоемко е,  и като не стане от първите два-три пъти, ще ви се
скърши хатъра

  За да се разбере принципа и да се отговори на вечния въпрос:
"От къде идва прибавката", започнете с нещо по-дребно, бях качил доста схемки,
а и колегата Х_name42 тоже
Имаше едни теми за Хмелевски и Анквич - прочетете ги, Мелниченко от тях се е учил
и не само той ;)

  Извинявайте ако звуча малко напътстващо като един друг колега от един гараж,
но разликата между нас е... доста ефирна 8)
« Последна редакция: Март 20, 2015, 05:33:16 pm от atos »

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #43 -: Март 20, 2015, 02:19:30 pm »
За усилващия предавател Мито, аз смятам, че Капанадзе не си е играл да експериментира за по - добри резултати с разположението на разрядника понеже на видеата са свързани така да се изразя стандартно както при изложените от мен схеми 1 и 2.
Не знам до колко е възможно и ще ви попитам.
Може ли в резонансен трансформатор без сърцевина да се прехвърли малък Волтаж с висок Ампераж пример: 1 V 10 A и каква част от този ампераж ще се прехвърли, и какви загуби би имало?
Случайно преди няколко месеца докато четях една статия в Уикипедия попаднах на една друга и от  тогава смятам, че Капанадзе до някаква степен или изцяло е успял да го постигне така цитирания израз " гребен + гребен увеличаване на амплитудата" ето и линк към страницата за да не заемам много място като го копирам текста.
Линк: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F
« Последна редакция: Март 20, 2015, 05:34:22 pm от atos »

GMG

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #44 -: Март 20, 2015, 03:43:53 pm »
   Мито! Колкото разбрах, ти също си имал контакт с една от кутиите
Не знам кога и какво си видял, ние ходихме 2005г.

  Преспахме там и имахме уникална възможност да се приберем с
една прозрачна кутия - наречена Генератор!
Онова пишлеме-кьосе, незнайно защо го наричаха Хайко, беше
хлътнал по наш'та шофьорка-преводачка (моя бивша комшийка)

  Та... предния ден, същия тоя Хайко (при работеща установка),
посочвайки искрището го питам:
От туда берйот са енергия?
- Нет, ето клапан!
- Клапан?
- Да - предохранител!
- Що ето? (после дамата ме светна, че било бушон)
Същото това кьосе Хайко искаше 2000$ и Дора за жена
Никакъв проблем не беше прехвърлянето на кутията в Субарото,
проблема беше Дора! ;D

Мога да опиша цялата история в подробности, ако има някой на
който му се пише - би сътворил една истинска трилогия...