Автор Тема: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе  (Прочетена 188191 пъти)

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Здравейте,

На скоро четох публикацията в Century Illustrated Montly Magazine. На станица 205 към средата на първата колонка, в темата за Discovery of unexpected properties... ... out any wire се говори за разтоварване на кондензатори през бобина. Това нещо много прилича на индукционен нагревател но явно има и някаква друга функция. Първичната на Капанадзе не ви ли прилича точно на това? В цялата статия не се дава точно описание на фрее енерги генератора но се казва какво му е помогнало да стигне до него.

Тръгнал съм да снемам текста от картинките за да може да се преведе по лесно цялата статия. Става бавно, може би не съм уцелил точната програма.

Давайте да мислим каква ще да е схемата на този индукционен нагревател с искра и как се изчислява. Трябва да е нещо просто. Тъй като кондензаторите и всичко останало се побира в зелената кутия на Капанадзе.

Имам индукционен котлон специално купен за тази цел, но в краен случай може да се преправи.
« Последна редакция: Юли 23, 2013, 07:35:12 am от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #1 -: Юли 07, 2013, 12:24:56 am »
vsl, не мисля, че има нещо супер странно в описаното. Тесла ли го е писал? Според написаното високочестотни електромагнитни вълни топят метали с почти взривен ефект. Това е същата технология, която и сега се ползва в микровълновите печки. Сложи метал в една микровълнова и гледай за какво иде реч:

http://www.youtube.com/watch?v=u_yg5eKjA4U

Писал е също, че е прокарвал целия ток на генераторите на Ниагара през тялото си?! Хич не ми се вярва. Тесла има един експеримент наречен "Hairpin experiment". Там се получава студено електричество което може да пипаш. Според мен Тесла е искал да ги шашне и е прекарал извода през 2 високоволтови кондензатора с малък капацитет и е пипал смело. Да не забравяме, че по онова време много малко хора са знаели какво е електричеството, камо ли за hairpin експеримента, който изглежда странно дори днес.

Виж това видео на експеримента:

http://www.youtube.com/watch?v=rDWF50fUoYY

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #2 -: Юли 07, 2013, 10:45:34 am »
Във вторият клип виждам един много странен и необясним за мен факт:
В началото на клипа "2,40 мин." при пускането се запали дъга от близо 5 см. разстояние, а после към петата минута от клипа отвъртя крушката и между контактите на фасунгата, които са на 3-4 милиметра разстояние не прескочи дъга. Как стана тая работа не можах да разбера. Някой ако има обяснение да пише.
Не ми се вярва да е някаква измама защото доколкото схващам това е постановка онагледяваща физически ефект. 
« Последна редакция: Юли 23, 2013, 07:37:41 am от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #3 -: Юли 07, 2013, 07:16:55 pm »
Радико, няма измама. Това е експеримент, който може да проведеш сам. Експеримента е описан в книгата "THE INVENTIONS, RESEARCHES AND WRITINGS of Nikola Tesla", като описаните от Тесла ефекти са същите като във видеото. 2-та вертикални пръта са дадени на късо най-отгоре. Не е кой знае колко странно. Горната част на конструкцията е нещо като намотка с 1 навивка, чието магнитно поле се свива и излиза от краищата и като електричество (back EMF) ... т.е. няма нищо странно, че лампите светят повече когато са към 2-та края.
« Последна редакция: Юли 23, 2013, 07:38:59 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #4 -: Юли 07, 2013, 09:55:24 pm »
Да бе така е. за високите честоти една намотка е много голям импеданс, но защо не прескочи искра във фасунгата, дали защото контактните пластини вътре правят много остри завойчета и това е също непреодолим импеданс, или  има някаква друга причина. Понякога на пръв поглед един такъв дребен детайл може да подскаже пътя към много сериозни неща. 

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #5 -: Юли 08, 2013, 01:30:36 am »
Не знам ти как възприемаш електричеството, но за мен то е изградено от магнитни потоци. В описания случай, те се струпват около центъра на лампата, след което влизат в центъра и се насочват към 2-те горни плочи на кондензаторите. Лампата в случая е нещо като източник на електричество. Просто електричеството се движи от центъра навън, а не както при обикновеното електричество от 2-та края на източника към центъра/товара.
« Последна редакция: Юли 08, 2013, 04:54:04 am от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #6 -: Юли 08, 2013, 08:27:21 pm »
Много интересен експеримент, не бях обръщал внимание на този патент на Тесла. При положение, че имам всички необходими части подръка, реших да спретна набързо схемата. Тя си е кажи-речи като първичната верига на един теслов траф,  само че тук веригата се разделя от два кондензатора, вместо от един. Използвах мулти-разрядника ми от малката TC, така се справя по-добре отколкото само с една междина. Единствено нямам медни тръби и ползвах дебел меден проводник, предполагам с тръбите 220V крушка, която ползвах, ще светне с пълна сила. Студеното електричество е много готино на пипане :) При почти осъществен контакт (около милиметър преди докосване) се усеща съвсем леко боцкане по кожата, а при плътно допиране нищо не се усеща. Прави плътна небесно синя искра. Любопитна работа, може доста готини (и впечатляващи страничните наблюдатели) експерименти да се проведат с тази проста конструкция.
Качих клипче на експеримента. При първото запалване се забелязва как прескачат сини искри между долната част на електродите на крушката (май в самото стъкло). Не винаги се наблюдава този ефект.

http://www.youtube.com/watch?v=OV7WIXLHJbI&feature=c4-overview&list=UU418o19cNgUEqTLjyyqc9EQ
« Последна редакция: Юли 23, 2013, 07:42:01 am от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #7 -: Юли 20, 2013, 02:52:44 pm »
Така, искам да споделя някои интересни впечатления, свързани с това устройство. Бих препоръчал всеки да си направи едно такова вкъщи :) Не става въпрос за СЕ, а за друг вид облага - енергийно зареждане на тялото. Още първия път, когато го докоснах, усетих особено раздвижване на енергии у мен, но тогава помислих, че си въобразявам. През следващите дни провеждах разни експерименти с различни мощности и видове крушки, бързовари, изгорих и едно вентилаторче от комп (запуши яко)... и след всеки опит (понеже пипам проводниците с голи ръце) усещах прилив на мека и приятна енергия. Осъзнах, че няма начин това да е въобразяване, усеща се съвсем реално всеки път. Порових се из нета и открих, че и други изпитват подобен енергиен прилив с тази хеърпин схема. Някои го усещат повече, други по-малко и по различен начин. Един се изказа, че усеща енергията да се концентрира повече в раменната област и все едно е взел силно кафе - не е спал цяла нощ след работа с уреда. Аз не бих го определил като кафе, по-скоро мека жизнена енергия (прана, чи, од или на кой както му харесва), концентрирана в областта около стомаха и разливаща се оттам по цялото тяло, може би се получава канализиране към главата и оттам "извира" нагоре като фонтан (чел съм подобни описания в йогийски книги). Кара те да се чувстваш жизнен и в приповдигнато настроение, също така не изпитваш голяма нужда от сън. Ефектът се усеща доста време (може би до 24ч), преди постепенно да отмине. Ще е отличен тонизатор примерно за каращите нощни смени (като мен), а предполагам и като цяло има благотворно влияние. Все пак вечер не е хубаво да се прекалява с "дозите", защото съня наистина бяга :) Става накъсан въпреки, че се чувстваш някак "над" съня и, че не ти е толкова нужен. Ще ми е интересно мнението и на други относно тези "зареждания".
Имам и един въпрос: При случай на изгаряне на един от кондензаторите (все пак са самоделни), има ли шанс да ме треснат 10kV от трансформатора или устройството просто ще спре да работи? Че така пипам малко на страх...
« Последна редакция: Юли 23, 2013, 07:45:22 am от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #8 -: Юли 22, 2013, 09:02:24 pm »
hyparh, доста интересно. Аз преди време се бях засилил да правя схемата, но не можах да си намеря материалите. Мисля, че най-високоволтовите кондензатори които намерих бяха за 7.5кВ, но честотата не ставаше, а и бяха скъпички. Според мен задължително трябва да вземеш мерки. Преди време бях се заиграл с един кондензатор 4,4uF/110V, който зареден на 110V изпразвах през 3V намотка на звънчев траф, като на 220V намотка имаме близо 8kV. Незнам какво правих, но случайно ме удариха тези 8kV, като усещането въобщееее не е приятно. Доколкото помня шока беше болезнен, след което усетих стабилно изтръпване на цялата ръка някъде до рамото, което трая известно време, придружено със сърцебиене. Въобще не ти препоръчвам да рискуваш. Пипай винаги с външната част на ръката, че ако те тресне да ти се свият мускулите така, че да няма захват.
Иначе аз мисля, че от време на време при медитация съм изпитвал въпросната енергия, но в малки размери. Ефекта наистина е ободряващ. Ползвам го когато искам да се наспя за 2-3 часа. Само един път съм достигал до коренно различно състояние в което осъзнах, че света е илюзия на мислите. Премахвайки ги, ние сме всепроникващо съзнание в неопределена голяма пустота, която същевременно е безкрайна, но и някак си близка и позната. Всяка мисъл моментално превръща тази пустота в изживяване/усещане, което колкото повече обмисляш, толкова по-реално става. Не мога да го обясня. Уникално е и съм го достигал само 1 път. Помня обаче странно чувство, като че ли тялото ми беше привлечено нагоре от огромен магнит, макар че в такова състояние тялото не съществува. Сякаш енергията на моето съществуване изпитваше слабо магнитно привличане от пустотата.

Съжалявам за офтопика.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #9 -: Юли 23, 2013, 10:42:33 am »
Така е nizo, при опасно високи волтажи обезопасяването е на първо място. Аз също съм получавал електрошок от зареден високоволтов кондензатор, отвратително си е отвсякъде. Иначе по клипчета гледах пипат смело, но ползват фабрични кондензатори и им имат доверие. Един вариант е да се направят от стъклени бутилки, там стъклото няма как да пробие при тази ниска мощност, но пък става доста по-непрактично... ще видя как ще процедирам.

spirit1

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #10 -: Юли 23, 2013, 11:01:08 am »
Здравейте,  доста смело е да се пипат проводниците - надявам се да сте чели обясненията на Тесла, че токове с честоти над 10кХц  са безопасни за човека и въпреки това безопасноста е важна.  Иначе ефектите са много , а в тази схема известна като Лехерова система - е линия със симетрични проводници. По дължината им се формират зони с пик на тока и зони с пик на напрежението. При вашият индуктивен товар лампа с жичка се откриват възлите на тока. Движете я нагоре-надолу и ще откриете следващите точки. С луминесцентна лампа ще откриете възлите на напрежение. Качвам една лоша снимка на стояща звукова вълна, която много добре показва и картината на електричеството в проводниците.
« Последна редакция: Юли 24, 2013, 06:52:13 am от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #11 -: Юли 24, 2013, 09:46:56 pm »
hyparh
Имаш силно излъчване на жизнена енергия /оргон/ от разрядника, простиращо се на около 18-20 см. встрани от него при работа.  Ако сложиш някаква мрежеста антена в това пространство, ще имаш индуциран оргон, който може да се изтегли встрани по многожилен проводник, най-добре литцендрат. Другата част по която има оргонен ток и съответно излъчване, са двете антени от тел, които пипаш. Ясно се засича и измерва количествено по клипа или снимки от него. В нашия форум garaja.net си играем всеки ден с такива измервания от какви ли не оргонни устройства /пасивни концентратори, активно-пасивни с ел. токово пулсиращо захранване, динамични с използване на флуид от типа на имплозионните тръби на Шаубергер и т.н./  и имаме доста голяма практика. Тесла трафа е оргонно устройство, както и бифилярната намотка и има двойно предназначение като генератор на оргонен ток и излъчване, не само да прави искри, за да се радват наивниците  :)  Тесла е виждал енергията за разлика от широката  публика.
nizo
Високата степен на зареденост на тялото с оргон /прана, чи/ дава възможност за проумяване на абстракции, които редовият биропиец не схваща - просто няма достатъчно ток за такъв консуматор като единството на всичко, енергийните нишки /директни подпространствени линкове/ или какво представлява тъканта на преходната област между измеренията. Явно имаш капацитет за такива заряди което е рядко срещано, честито! Продължавай в тоя дух.
spirit1
Колега, става дума за хладно електричество.

Поздрави
 
« Последна редакция: Юли 25, 2013, 07:35:28 am от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #12 -: Март 01, 2015, 01:22:05 pm »
Здравеите и ЧЕСТИТА БАБА МАРТА,
Ще пиша тук за да не спамя оригиналната тема за Капанадзе. Провокиран от кометарите в чата, искам да направим кратко обобщение на характеристиките на неговия генератор. Христо Димов Христов е като една жива енциклопедия. Най вече разчитам на него за предоставянето на детаилите.
Нека да обобщим някой аспекти на генератора:
Колко намотки има?
Как прави високото за искрата?
Какъв кабел използва?
Приблизителна дължина на проводниците?
Какво представлява (ТТ) или какво?
Как се сваля енергията?
Защо има заземяване?

Относно това колко намотки има стигнахме до заключението че са три. Една от дебела медна тръба. Друга която е заземена и още една. Последните две са дълги приблизително по 10 метра.
Според мен високото идва от тхо което се драиви с двата транзистора които се виждата на радиатори. Честотата на искрата е около 50херца.
Кабела според мен е около 4 квадрата. Много е важен междувитковия капацитет.
Една от намотките представлявала вторичната на ТТ който е с честота 200-300 килохерца.

Ето една картинка на която може да се види предполагаемите свръзки. Това което в кутията е просто предположение.
« Последна редакция: Март 01, 2015, 01:27:19 pm от vsl »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #13 -: Март 01, 2015, 02:20:52 pm »
Това е цитат от чата на мазето
Цитат
(11:42:34) (трол): https://www.youtube.com/watch?v=​Goq76CQapyI Tariel Kapanadze - Generator de energie gratuita - 5KW
ovisadang
Uploaded on Jan 25, 2012

или

https://www.youtube.com/watch?v=​78nLWniVQ_0 с превод на грузинските реплики на руски със субтитри

Rec_krigan762.mp3
http://www.mediafire.com/downloa​d/dz49jjkei1nc4iz/rec_krigan762_1​0_Sep_2010_11_19_27.mp3

Kapanadze i Gia.mp3
http://webfile.ru/file/6160099

от тея аудио записи двата и филма със зелената кутия основно съм слушал поне 30-40пъти и то от различни места за начало и така съм разбрал повечето неща с анализ на видеото и аудиото по долу е едно онагледяване на ефекта Закон на Бернули който се показва нагледно

https://www.youtube.com/watch?v=​wYlnzjuKp9E Галилео. Эксперимент. Закон Бернулли
GalileoRU
Published on May 18, 2012

№909 от 11.05.2012 Можно ли за один выдох наполнить 60-литровый пакет?

също съм гледал и части от видеата :

https://www.youtube.com/watch?v=​78nLWniVQ_0 Kapanadze 28th April 2004 full version free energy device

и

https://www.youtube.com/watch?v=​8CSkzA9oPSE Tariel Kapanadze - "Transparent Box" Full Video

за да е по лесно гледането си ги записах на една флашка и ги гледах с декодера на телевизора докато ги науча почти на изуст като сценарии и се заслушвах внимателно когато Т.Капанадзе говори тихо и почти не се чува какво казва но ако се заслуша човек и внимава един по един се схващат тея моменти и там са много ключови неща показани като например отделното заземяване на лампите:

https://www.youtube.com/watch?v=​Goq76CQapyI&t=1465 в тоя момент се вижда как преместват столовете с лампите и на заден план Тариел Капанадзе им подава единия край от кабелите към лампите да го заземят към чешмата добро заземяване а другия край Фаза вземат от установката оранжевата жица а самата установка я заземяват малко преди това към кабела идващ от радиатора дето го закопаха като земно в началото
(11:46:32) (трол): незнам защо и' досега няма тема с внимателен и подробен анализ на видеото и разговорите с Т.Капанадзе да се запишат в темата изказванията на Т.Капанадзе и на Гия и на останалите участници които издават уж дребни детайли а като се събере пъзела и да може да се сглоби цялостната картина
« Последна редакция: Март 01, 2015, 02:27:46 pm от vsl »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #14 -: Март 01, 2015, 07:21:49 pm »
Преди да броим намотките трябва да се изясни, какво се крие под термина „накопител“ по схемата от патента, според мен това не е кондензатор. Прибавката се получава още в първата част на схемата, има положителна обратна връзка, енергията се върти в затворен кръг през първата бобина и постоянно се добавя още енергия от захранването и в същото време се отнема енергия по индуктивен път от първата бобина посредством втората, толкова, колкото е необходима за товара. Това означава, че в първия кръг се движи много по-голямо количество енергия, отколкото се тегли за товара. Всъщото време по кабел Б се отнема част от енергията на първия кръг и се подава през блок 8 и 9, към втората бобина, но тази енергия вече не е с висока честота. Значи втората бобина получава енергия от първата първо по индуктивен път и тази енергия е с висока честота и е модулирана с честотата на преръивателя да речем 50 херца и в същото време втората бобина получава енергия от първата по кабел Б през блоковете 8 и 9, която предполагам не е с висока честота, а е с честотата на преръивателя.  След това вследствие биене на честотите между първата и втората бобина се получава свободната енергия, това пише в патента казано с няколко думи. Тези две бобини 6 и 10 се намират в кръглата кутия и не се виждат. Бобините, които се виждат на колбаса, са индуктор с дебелия проводник, на който се подава енергия с високо напрежение от бобина 10 вече, с прибавка, под него до средата на колбаса е вторичната, която е изчислена на 220 волта, а на другата половина на колбаса е навита градиентна бобина, като на Руслан и Акула, която изпълнява ролята на дросел за орязване на високочестотната съставка. Енергията от вторичната намотка преминава през дросела и товара и отива на земя. Това е моето виждане по въпроса, но има няколко блока по схемата от патента за разгадаване.
   Капанадзе е много хитър и никога не е показвал сърцето на генератора, то винаги е добре маскирано и скрито във всичките му филми. Пак повтарям, в тези бобини, които се виждат няма никаква мистика и там не се получава прибавката, те, са за преобразуване на енергията в удобен за ползване вид.
« Последна редакция: Март 01, 2015, 07:29:39 pm от mito_kupona »