Автор Тема: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе  (Прочетена 191731 пъти)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #90 -: Март 29, 2015, 10:30:02 am »
Газената лампа и кибрита до нея ме кефи.  ;D ;D ;D
И това ако не е СЕ ... здраве  :P

Velektra

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #91 -: Март 29, 2015, 11:05:50 am »
По-якото гориво е зад газената лампа.

mito_kupona, приемам че това което си написал е за "заблуда на врага". Иначе въобще не е вярно. А за мен ти си умен и техничар човек, затова не приемам че това което пишеш го мислиш че е вярно.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #92 -: Март 29, 2015, 11:42:45 am »
По-якото гориво е зад газената лампа.

mito_kupona, приемам че това което си написал е за "заблуда на врага". Иначе въобще не е вярно. А за мен ти си умен и техничар човек, затова не приемам че това което пишеш го мислиш че е вярно.
   Не знам дали е вярно, защото още не съм експериментирал по тази идея, но това е същото за което говори и Руслан в последните си постове и мисля, че идеята идва от тук. http://next-energy.2x2forum.ru/t67p100-topic

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #93 -: Март 29, 2015, 12:08:43 pm »
По-якото гориво е зад газената лампа.

mito_kupona, приемам че това което си написал е за "заблуда на врага".
   Врагове нямам и не искам да заблуждавам никой. Аз вярвам на всяка идея, докато не проведа нужните експерименти. В самата идея има много логика стига полето на стоящата вълна наистина да се държи, като полето на много силен магнит, а самото задвижване, за да пресича намотките на товарната бобина и в тях да се индуцира ЕДС не труден процес. Трудното е създаването на стоящата вълна на точното място, максимума на напрежението трябва да се получи на свободния край на индуктора, а максимума на тока в края на заземителния проводник или на контакта му със „земята“.

Velektra

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #94 -: Март 29, 2015, 12:33:52 pm »
mito_kupona, тогава не е ли по-лесно вместо да се създават стоящи вълни, което е трудно и освен това да се позиционират и на точно определено място е да се направи следното:
На намотка навита на отворен магнитопровод подаваш постоянно напрежение и създаваш постояно магнитно поле. Върху нея навиваш товарна намотка в която няма да има напрежение, защото магнитното поле е постоянно. Затова отстрани слагаш модулираща намотка с променливо електричество, например 50 Нz и така тя като си променя полюсите S и N ще отблъсква или привлича магнитното поле. При това вече ще се индуцира ток в товарната.
????

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #95 -: Март 29, 2015, 12:44:27 pm »
Не е трудно да създадеш вълната, трудно е да проумееш процесите.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #96 -: Март 29, 2015, 12:56:14 pm »
mito_kupona, тогава не е ли по-лесно вместо да се създават стоящи вълни, което е трудно и освен това да се позиционират и на точно определено място е да се направи следното:
На намотка навита на отворен магнитопровод подаваш постоянно напрежение и създаваш постояно магнитно поле. Върху нея навиваш товарна намотка в която няма да има напрежение, защото магнитното поле е постоянно. Затова отстрани слагаш модулираща намотка с променливо електричество, например 50 Нz и така тя като си променя полюсите S и N ще отблъсква или привлича магнитното поле. При това вече ще се индуцира ток в товарната.
????
    Така, както ти предлагаш двете бобини ще, са в една и съща плоскост и ще си влияят или ще има реакция на Ленц, а на идеята по-горе заземителния проводник в, който се създава стоящата вълна е разположен на 90º градуса от товарната бобина и няма реакция на Ленц, което всъщност е и гениалното на тази идея, ако изобщо работи. Другото е, че за създаването на стояща вълна е необходима много малко енергия, докато за създаването на магнитно поле с електромагнит трябва много повече енергия. Всичко е въпрос на експерименти, а и Капанадзе говореше, че е изгорял някакъв електромагнит, когато е откачил заземлението на клипа с „аквариума“. А такава конфигурация, която ти предлагаш съм правил и имам някъде в тубата клипове на експериментите. Не твърдя, че съм получил СЕ, но там се доближих максимално до истината и получих доста обнадеждаващи ефекти. Просто интуитивно се усеща, когато нещото ще заработи или не. Но спрях до там, защото по форумите тръгнаха други идеи и аз реших да проверявам тях и така до днес, просто „троловете“ ми отклониха вниманието в други посоки, но сега твърдо съм решил да направя тези експерименти по горната идея, защото съм подготвил почти всичко. А тогава нямах и нужните измервателни прибори и друга техника за прецизна работа и точни измервания.
« Последна редакция: Март 29, 2015, 01:04:46 pm от mito_kupona »

Velektra

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #97 -: Март 29, 2015, 01:09:02 pm »
   ....В самата идея има много логика стига полето на стоящата вълна наистина да се държи, като полето на много силен магнит, .....

Ето това е основното и затова казах по-горе че не е вярно.
Това означава че ако има около устройството на Капанадзе например болтове и гайки те трябва да залепнат по него.
(Според мен) при Капанадзе въобще не играят магнитни полета. Може и да има но не се чака от тях да произведат енергия.
Бях писал и на друго място, че енергията се създава още в първичния кръг на ТТ (постоянен ток, кондензатор, искрище и бобина(а може вместо бобина и само дебел проводник(Грей))).
Мислете как да я преобразуваме в познатото ни електричество. Тестатика и Грей използват перфорирани медни или алуминиеви ламарини, но не зная каква е идеята и как става това преобразуване в ток. А Капанадзе може би е открил чрез намотки да преобразува енергията.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #98 -: Март 29, 2015, 02:07:19 pm »
Ето това е една плоска двойна дълга линия навита на спирала или VIG „vector inversion generator“ и всъщност е една от разновидностите на Тесла трансформатора. Давам това за пример понеже в заземителния проводник протичат същите процеси, вълните се разпространяват по същия начин в проводника, само че линията е една. Искам да акцентирам върху това, че цитирам „ след отражението на вълните от краищата на проводника или активната линия, те променят знака си на противоположния и започва обратния преход от магнитна енергия в електрическа“ Именно за това максимума на напрежение на стоящата вълна трябва да се получи в края на индуктора, а максимума на тока в  края на заземителния проводник или на контакта му със „земята“, защото вълната, когато достигне краищата на линията, тогава става прехода от електрическа в магнитна енергия, а как става това, вълната се отразява от края на линията и се завърта в противоположната посока и именно при това завъртане енергията преминава в магнитна и после вълната тръгва по проводника в обратна посока, пак като електрическа енергия, но с обратен знак. Когато се създаде вълнов резонанс в заземителния проводник и стоящата вълна се получи на края на индуктора, мисля че ще се получи много силно магнитно поле, което да пресича навивките на товарната бобина и да се индуцира ЕДС в нея. Така аз разбирам тези процеси, но пак повтарям, всичко е въпрос на експерименти, много работа и безсънни нощи.
« Последна редакция: Март 29, 2015, 03:09:26 pm от atos »

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #99 -: Март 29, 2015, 08:46:11 pm »
Слушай, Българино без поялник !!!
Това което, ти пише Митака е, точно работещия процес !!!
Това че ,  имаш капаци на очи, и не желанието да ги свалиш, те прави герой, си е чиста печалба!!
Дай боже, повече тапаци !!
Мите, защо си губим ценното време ¿
Те , са тук да спорят .
И, това е приоритет, рейтинг.
Гоуеми са.
Карат Гоуф с винкеу.
Та нали, тая трева трябва да се пасе!
Митак, аз имам направено, ще ти покажа.
Дай идея, защо не вдига мощност.
Иначе всичко е ОК.

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #100 -: Март 29, 2015, 09:13:35 pm »
Тази, стояща не е от същия характер, не е като, тази която познаваме.
Формула за нея няма.
Разликата във изчисленията е , написана във един от патентите на Тесла.
Той опоменава разликата, и е знаел каква е.
Взел е като, фундамент, стояща радио вълна.
Пример: закачиш ли земята, промяна във честотата!
Заповядайте, още една лъжичка !

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #101 -: Март 29, 2015, 09:22:10 pm »
mito_kupona има доста пропуски в наблюденията ти и въобще логиката която излагаш.

Първо, резонанса никога не е бил и няма да бъде източник на енергия. Предполагам всеки е клатил пътен знак в такт (резонанс). Амплитудата на клатене се вдига, но за сметка на това, че влагаме енергия без да вземаме енергия обратно. Когато се взема енергия, резонанса не позволява натрупване на енергия, освен ако не влагаме повече отколкото вземаме.
Термина "стояща вълна" е грешен, защото всъщност в стоящата вълна има колебание. Преди време бях пуснал едно видео в раздела с видео материали, като в него много ясно се вижда как се движат вълните. В случай, че дължината на проводника се изменя, то и честотата ще се изменя. От видео на Капанадзе се вижда, че той върза земя на една дворна чешма с около метър тръба до земята и кой знае каква дължина в земята. Кулабухов и Васмус пък се вързват за тръби на парно, които също имат неизвестна дължина. Щом тези успели хора си вързват земята едно към гьотере, то едва ли има стояща вълна в заземяващия проводник или поне така си мисля аз. Дори там да има стояща вълна, то остава въпроса: Как ще генерираш ЕДС без да хабиш енергията в стоящата вълна?!
Друго нещо за което трябва да се замислим. В сферата на СЕ има 2 силно обещаващи разработки и те са на хората на които е кръстен раздела "Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith". Темата на Капанадзе е 124 страници, а темата на Смит само 2. Защо? Капанадзе е решил да не разкрива тайните си, за разлика от Дон Смит. Дон Смит е написал книга относно СЕ в която доста ясно е написано как се прави СЕ. Дон Смит има и няколко лекции по темата, но кой знае защо си остава в сянката на Капанадзе. Дон Смит, доколкото помня, вече има сериозни СЕ разработки още в далечната 1996г., което е кажи речи 10г. преди първите видео материали на Капанадзе. Информацията му е на "пазара" вече близо 20 години, но явно е по-интересно да предполагаме какво прави Капанадзе, вместо просто да прочетем книгата на Смит. По мое лично мнение, Капанадзе е репликация и вариация на тема Смит, а не лична разработка на Капанадзе. С други думи, търсим игла в куп сено, а тя иглата въобще не е в тази купчина сено, но пък и доста хора трупат сено в тази купчина и заради това търсенето продължава и изглежда безнадеждно.
Ето сега преди да пусна това, гледам поредно хайку от milintron. Той го имал направено, но не вдигало мощност! Човека който знае всичко не може да си вдигне мощността, но простено да му е ... той има поялник! ;D

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #102 -: Март 29, 2015, 11:52:33 pm »
mito_kupona има доста пропуски в наблюденията ти и въобще логиката която излагаш.

Първо, резонанса никога не е бил и няма да бъде източник на енергия.
  Идеята не е моя, а излагам това, как аз схващам нещата, което не е задължително за никой. „Резонанса никога не е бил и няма да бъде източник на енергия“, ТО И НЕ ТРЯБВА. Явно не си разбрал моето обяснение на нещата. Резонанса е в заземителния проводник „вълнов резонанс“, получава се по определен начин с правилно оразмеряване на дължината на проводника на индуктора и на заземителния проводник, защото те, са свързани в една точка, в съотношение с четвърт вълната на самия индуктор, може 1 към 1, към 3,5 и т.н. това е класика по Тесла. Контура на заземителния проводник, капацитета спрямо земя, и самата земя, като втори проводник, създава този вълнов резонанс, от който не се черпи никаква енергия, защото първо не може по никакъв начин да се отнеме енергия от стояща вълна и второ не трябва, не е нужно. На нас ни трябва силното магнитно поле, което създава стоящата вълна, а то се проявява, само когато вълната се отрази в края на проводника и се завърти, за да смени знака си и да тръгне в обратната посока, и пак преминава в електрическа енергия. Ако си запознат с разработката на СР, там той говори за това поле и казва, че това поле е мъртво и, за да свърши работа трябва да се рздвижи напред-назад с 50 херца, за да пресече намотките на товарната бобина и в нея да се получи ЕДС. При това движение не се нарушава вълновия резонанс, защото не се товари контура, който го създава, нито се променя дължината на проводника, нито честотата, нищо. И другото, заземителния проводник и товарната бобина, са разположени на 90 градуса и не си вляят по никакъв начин, няма реакция на Ленц.
  По отношение на заземлението се заблуждаваш, точката в която заземителния проводник е свързан към заземлението, дали ще е тръба, дали поцинкован кол или водопровод, това е реалната дължина на заземителния проводник, защото там е контакта със земята. Може да го вържеш за водопровода и той да е с дължина 10 километра, това не прави твоя заземителен проводник 10 километра, реалната му дължина е толкова, колкото е дължината на проводника до точката на свързване със земята или до чешмата в случая на Капанадзе.
  Омръзна ми да пиша, но пак повтарям, всички тези въпроси могат да се изяснят, само по един начин, експерименти и нищо друго. Не знам някой да е повторил Смит, въпреки лекциите му, които съм гледал не един път и книгата му, освен Динатрон, но и той не получи голяма мощност и не може да се конкурира с Капанадзе по никакъв начин. За мен Капанадзе е гении.
« Последна редакция: Март 29, 2015, 11:58:26 pm от mito_kupona »

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #103 -: Март 30, 2015, 12:55:01 am »
Напълно съм съгласен с теб mito_kupona за процесите на действие в установката на Капанадзе, и всичко е въпрос на време, и най-вече експерименти за да има резултати.
На някой от клиповете мисля на аквариума споменаха, че заземителния кабел е 4 ома. Докато гледах клипа и горе-долу  прецених, че дължината му е около 10 метра и е около 25 квадрата, но нямам представа дали при тези размери е 4 ома както споменаха.

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #104 -: Март 30, 2015, 01:15:56 am »
Когато гледах клипа на зелената кутия ми направи впечатление, че правят на 2-3 места в градината заземяване което явно не влияе на сметките, но определено мисля, че са с еднаква дължина примерно 10 метра.
Правил съм опити с установка на Дон Смит и там са две намотки без индуктора, а може и да бъдат повече, тоест и в случея на Капанадзе може и с един може и с три кабела за заземяване стига да са с еднаква дължина. При опитите си с Дон Смит изпробшах различни дължини на вторичната. Установих, че когато дължината на проводника е една четвърт спрямо другия както дори е описано в патента му се получава най-добър резонанс.
« Последна редакция: Март 30, 2015, 01:41:08 am от nizo »