Автор Тема: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе  (Прочетена 188238 пъти)

GMG

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #75 -: Март 27, 2015, 05:07:58 am »
Кондензатор значи сгъстявам. Кое се сгъстява? Не се знае какво! Колкото и да е привлекателен капацитета е линейно поле.
.....................................
Споделям тези неща защото наблюдавам балтаене кой път да се избере, а това е първото, ентусиазъм има!   
   За да сгъстиш нещо, не трябва ли да се компресира някак си ::)
Кога е линейно полето? Потенциал винаги може да се изработи!
Добачкай си нещата и може да си промениш колебанията ;)

 Балтаенето и ентусиазма и аз ги усещам, а има и трето... ;D
И умната!           Лек ден!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #76 -: Март 27, 2015, 11:51:26 am »
Аз му викам на кондензатора елемент с отрицателон съпротивление, защото е потенциална яма поглъщаща електрически заряд. Обикновения резистор частично отблъсква тока и излъчва във вид на лъчение протичащата през него енергия. Индуктивността отблъсква, после поглъща тока и излъчва енергията му във вид на електромагнитно поле, а кондензатора поглъща ел.заряд и отново го пуска като такъв в обратна посока. При резонанс кондензатора действа като потенциална яма спрямо индуктивността и така напрежението както паралелно на кондензатора така и на индуктивността е много по-високо от входното и имаме приток на енергия от пространството. Същото се отнася и за енергията. Ако можем в един резонансен кръг да променяме в правилния момент капацитета на кондензатора, то след пъръвоначалното подаване на енергия в контура ще имаме нарастване на енергията в него и ще можем да черпим от него. Принципно това е параметричен резонанс. Как ще го изпълним е това над което всеки от нас трябва да помисли и като споделяме и експериментираме то ще искочи и ключа от бараката :)  При обикновения резонанс всяко отнемане на енергия от контура изисква да се добави от входа и така няма СЕ. Другия вариант които най-вероятно е успешен е трансформатора на Тесла. Входния кръг от кондензатор и първична намотка е в резонанс, Вторичната е разчетена така, че да възбуди максимум в околното пространство пулсации с енергия която може да се снеме равна или почти равна на енергията циркулираща в резонансния кръг. При това консумацията на входа не се увеличава тъй като енергията се снема не като електромагнитно поле а като променливо електрическо каквото излъчва Т.Т.  При експериментите ми както с качер така и ТТ управляван с ТЛ494 при някои от съчетанията при увеличаване на консумацията на изхода то входната консумация намалява  а най-често не се влияе. Другите интересни моменти са че при някои положения изходната енергия върху товара(лампа) е повече когато е свързан между единия изход на вторичната и земята, докато е нищожна енергията и слабо свети при свързване на лампата към двата вторични изводи. Това става при високи честоти над 500КХц. 

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #77 -: Март 27, 2015, 01:32:10 pm »
Мисля че Руслан го е обяснил много добре:
Цитат
Суть процесса такова ... Нужно создать магнитное поле и подчинить его с помощью Теслы.
Давайте представим пружину :dry: Вокруг которой аккуратно намотанна нитка. Натягивая нитку , мы сжимаем пружину , а отпуская , разжимаем. Принцип БТГ - сжатие и разжатие магнитного поля. При ударе импульсом по Тесле , получаем поперечную волну. А накачивающая волна - продольная. Соединив продольные и поперечные волны , мы и получаем движение магнитного поля. Тоже самое, что крутим генератор. Вот когда вы сможите смоделировать этот процесс , вы и получите БТГ. Тесла кстати в этом деле очень важна.
Не забывайте про нормальное заземление !!! Чтобы получить рекзультат совместимости волн,нужно :
1.Чётко подобрать все катушки и расчитать частоты и гармоники.
2.Не забывайте , Тесла делается после прогонки приёмной катушки - резонатора.
3.Тесла может работать как на верхних кратых , так и на нижних кратных. Но лучше на 1/2-1/4 от основной гармонике.
4. Помните про волновой резонанс ! Он остаётся без изменения , даже если вводится ферросердечник или подключается ёмкость. Длинна провода = длинне волны. Коэффиценты укорочения тут большой роли не играют. Это сможите все подстроить. :unsure:
Скоро будет видео с рабочим БТГ и как настроить. П.с. Пока я тут запарился и застрял с напряжением.  :oops: Но это фигня ! Разберусь 

http://www.realstrannik.com/forum-strannikov/dosae-initiative/251-dve-bashni.html?start=36#15416

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #78 -: Март 27, 2015, 07:40:38 pm »

Здравейте,
Противникът подслушва и нека се учи!
Електромагнитните вълни са напречни, ако се направи връзка със звукови вълни, то такива вълни се наблюдават в твърди тела.
В твърди тела се наблюдават напречни и надлъжни звукови вълни. Ефира може да се нарече небесна твърдина и в него възникват надлъжни и напречни електромагнитни вълни.
Исторически напречните и надлъжните вълни са открити от Ампер и Фарадей. Фарадей е ниско образование и не е могъл да го опише математически като закон. Максуел е математик и пише законите на базата на опита на Ампер и Фарадей.
Математически се явяват 15 уравнения и не симетрия т.е. СЕ. Прави се редакция на Максуел и се взимат четири уравнения, и да се избегне не симетричността се допълват две материални уравнения. Тези шест уравнения се учат по физика и университети като електродинамика, но те са непълна картина.
Да поправи тази грешка примерно Стефан Маринов въвежда скаларно електромагнитно поле, което е надлъжно. До тук накратко с вълновите процеси.
В кондензатор имаме надлъжно линейно поле, от него не можем да извлечем енергия. Ако се направи градиентно с униполярен кондензатор може.
Бобината е със соленоидално поле, и радиално надлъжно поле.
Статиката е смърт, динамиката е живот.
В електрически вериги имаме кондензатор - статичен елемент държи надлъжно електрично поле-интензитет. Бобина - динамичен елемент напречно държи соленоидално поле и радиално напречно.
В динамичен режим възниква вихрово електромагнитно поле, което е индукционно.
Да възникне електромагнитни вълни трябва предавателна антена, в която да възникне стояща вълна.
В бобина може да възникне стояща вълна заради разпределени параметри, примерно в ТТ.
Пример имаме едноредова бобина дълга един метър и работи на 100кХц -дължина на вълната 3км.
3км>>1м имаме силно отражение от ефира, заради огромното скъсяване (кондензиране) на размера. Този надлъжен градиент (кондензиране) може се хване с униполярен кондензатор, или заземление, Земята е униполярен кондензатор.
Може да се подходи към симетричен метод, за избягване на униполярния кондензатор, като се ползва двойна бобина. Мога на дълго да обяснявам  какво правя но крайно устройство нямам. Стана дълга да приключвам.
 
« Последна редакция: Март 27, 2015, 07:56:58 pm от atos »

Velektra

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #79 -: Март 27, 2015, 08:06:58 pm »
И в крайна сметка, какво искаше да кажеш?

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #80 -: Март 27, 2015, 08:40:14 pm »
По нашите форумни честоти върлуват най-великите умозаключения за всички времена. Дори и в съкратен вид.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #81 -: Март 27, 2015, 11:30:36 pm »
Верният път не е намерен, повтарят се едни и същи грешки. Мисля трябва се почне от начало или обобщи опита. Всеки избира!
Това което написах е кратък опит на обобщение на процесите в ТТ, бобина и кондензатор. Вълнови процеси, ток на разместване, инерциални ефекти от усукване и въртене на пространството  приемам, че се разбират но явно не е така. За това зациклянето е яко!
Очаквам помощ от външна гледна, явно пропускам нещо!
« Последна редакция: Март 28, 2015, 06:59:01 pm от atos »

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #82 -: Март 28, 2015, 06:02:20 pm »
Гоуем си, ама така написано, никой нищо не разбра.
Но пък е вярно !
Статика- смърт, Гоуем си !
Това което написа за процесите във ТТ, ми много хареса.
И е съвсем елементарен процеса.
Вълна от която светят пури на разтояние, стояща вълна.
Но , тази вълна не е същата която е във учебника по физика!
Тя тръгва от долу нагоре, и нейната дължина е равна на .......
И именно тя ,се явява статика, а трябва динамика.
Все едно , записваш аудио касета , ГПС работи, но нямаш музика на входа.
 8)

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #83 -: Март 28, 2015, 07:19:17 pm »
"Клуб НЛО"  ;D

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #84 -: Март 28, 2015, 07:23:51 pm »
Milintron право у десятката  ;D.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #85 -: Март 28, 2015, 07:41:20 pm »
milintron, стояща вълна и поле отъждествяват ли се според теб в случая?

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #86 -: Март 28, 2015, 10:09:46 pm »

Все едно , записваш аудио касета , ГПС работи, но нямаш музика на входа.
 8)
„Музиката“ на входа е модулацията с ниска честота, да речем 50 херца, защото това е стандарта, а това не е точно модулация, а създаване на динамика „движение напред-назад“ на стоящата вълна.

milintron, стояща вълна и поле отъждествяват ли се според теб в случая?
  Стоящата вълна е на практика едно много силно магнитно поле, създадено без магнити, или виртуално магнитно поле, ако може така да се нарече, но в същото време и реално и се създава с много малко енергия. Стоящата вълна при единия от патентите на Капанадзе се получава точно където е индуктора по средата на „колбаса“, но не в него, а във заземителния проводник, който минава през средата на всичките три бобини- индуктор, модулираща бобина и товарна бобина. Там на практика има Тесла траф, но не точно, има индуктор и, като вторична намотка на Тесла трафа се явява заземителния кабел, който така трябва да се оразмери, че да се получи стояща вълна там, където е индуктора по средата на „колбаса“ или „мъртвото поле“ за, което говори СР. Тази стояща вълна се получава вследствие на вълнови резонанс в заземителния проводник и е, като един торус, който се върти около остта си със скорост близка до скоростта на светлината, а се върти, защото е под въздействие на електростатичното поле на индуктора, но и така не върши никаква работа. По никакъв начин не може да се свали полезна енергия от стоящата вълна, ако не бъде рздвижена по фаза във времето и тогава на помощ се явява модулиращата бобина, която работи на ниска честота да речем 50 херца и се намира под индуктора точно, където е и стоящата вълна. Като започнем да я движим напред назад с 50 херца тази стояща вълна или това много силно магнитно поле, то пресича намотките на товарната бобина и в нея се индуцира ЕДС. Или се получава един обикновен генератор, но без движещи се части и магнити. И гениалното тук е, че заземителния проводник в който се получава стоящата вълна и товарната бобина се намират на 90 градуса и няма реакция на Ленц. Когато нещото заработи правилно, заземителният кабел трябва да започне да се движи и вие, като змия, от големия ток, който протича през него.
   Подготвил съм почти всичко за този експеримент отдавна, но все още не съм експериментирал върху тази идея. Даже един колега от нашия форум е виждал подготвената бобина за случая, когато ми беше на гости. Проблема ми е, че съм на 4-тия етаж и нямам добро заземление, а за получаването на стоящата вълна в заземителния проводник се използва и капацитета между него и земята, а аз съм много високо и сигурно няма да се получи, но ще опитам тук, ако не на полеви условия ще направя друг опит. На Капанадзе всичките му клипове и демонстрации, са направени на нивото на земята, а не по етажите.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #87 -: Март 28, 2015, 10:59:50 pm »
Ето тук съм се опитал да покажа нагледно, как изглежда всичко за , което говоря в горния ми пост.

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #88 -: Март 29, 2015, 09:02:03 am »
6+

GMG

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #89 -: Март 29, 2015, 09:48:20 am »
   И от мен "осем плюс", освен стоящи, бягащи вълнѝ
и газената лампа в дясно на картинката ;D ;D