Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе

<< < (44/46) > >>

Иван Димов:
   От известно време се опитвам да подобря следната моя схема - прилагам схемата и видео с експеримента. Интересното е, че при включване на ключа К входният ток намалява повече от два пъти, а в същото време крушката осезателно увеличава светенето си. Това за мен е направо аномалия. През ключа К амперметър показва 3.5А докато в най-горния клон на схемата показва около 2А. В същото време входният ток през Ту-Ту-то е 0.7А. Явно два тока се сумират (събират) през ключа К. Входното напрежение е 68V и крушката свети като за 50W и въпреки аномалията още май няма СЕ. Поне не се вижда осезаемо. Умуването продължава!

Иван Димов:
   Правя едно уточнение, защото бях останал с впечатлението, че нещо не меря правилно токовете. В схемата от предния ми пост бях казал, че токът в средния клон е 3.5А докато токът в горния клон е 2А и следователно токът в най-долния клон би трябвало да е 1.5А. Показанието на уреда на входа обаче е 0.7А. Това е така, защото напоследък модернизирах моя Ту-Ту генератор като използвах за основа пуш-пула на Акула0083. Получи се много сполучлив Ту-Ту генератор, който е само с половината елементи от старата версия и съответно с наполовина по-малко топлинни загуби. Разликата от старата му версия е тази, че при нея какъвто ток тече през бобината на резонанса, такъв тече и през захранването - ако видя на амперметъра 2А това значи, че и през бобината е 2А. В новата версия обаче ако входният ток от източника е 1А, това означава, че токът в резонансната бобина е 2А. Това е така заради двата кондензатора. И следователно щом показанието при моя експеримент е 0.7А, значи в бобината всъщност е 1.4А. И така долу-горе се спазва законът на Кирхов за токовете:  1.4А + 2А = 3.5А.
   Само ще отбележа, че при моя Ту-Ту генератор и в новата му версия също няма схема за управление - превключването на транзисторите става автоматично и вариацията на честотата не е пречка Ту-Ту-то да се превключва точно, когато е нужно съвсем автоматично.

Иван Димов:
   Прилагам файл с информация за вторична намотка на трансформатор, съставена от две еднакви бобини, но с насрещни магнитни полета. Твърди се, че при подобно изпълнение всеки трансформатор става източник на СЕ.

GreenHulk:

--- Цитат на: Иван Димов в Септември 05, 2015, 02:50:07 pm ---   Прилагам файл с информация за вторична намотка на трансформатор, съставена от две еднакви бобини, но с насрещни магнитни полета. Твърди се, че при подобно изпълнение всеки трансформатор става източник на СЕ.

--- Край на цитат ---

Доколкото разбрах по този начин се опитват да се борят с ефекта на Ленц. А как става СЕ-то след това?

mi68:
Здравей колега,
Мога да отговоря на въпроса. Целта е да се постигне кръстовище, или трансформация на 90 градуса. При това имаме преобразуване на магнитното поле в електрично съответно използването му в кондензатор, безиндуктивна бифилярка или разделяне пак на магнитно поле в две бобини. Проведох такива опити и дава малко СЕ.
Спрях се на по-добър подход да се ползват центробежните сили тук СЕ е  повече.
В процеса на работа възникна и трети подход вместо кръстовище използване на неутрална (нулева) точка, тук става инверсията.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия