Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе

<< < (41/46) > >>

x_name41:
цурко извинявай, (ако има нещо), следващото е просто едно откровение така да се каже, мен просто не ми изнася и не ми е удобна тази концепция да се приравнява и нагажда системата на Тесла към системата на Херц, както го правят всички, това е всичко

tsurko:
Няма нищо, не съм се обидил понеже съм на 25 години и предполагам съм най-малкия от форума, а все пак аз трябва да се уча от вас, не вие от мен. Да знам, че тази вълна стана много натрапчива, но се опитвам и да насоча вниманието в една посока понеже се въртим в един кръг около целта, от време на време се подхвърля нещо и излизаме от кръга, а трябва да отиваме към центъра и то заедно понеже заедно като сноп пръчки ще сме по-силни от една пръчка.
Според моята концепция за генератора, че при малките установки директно възбужда с индуктора намотката с вълната чрез резонанс което е гениално според мен ако съм прав и после пак чрез резонанс я снема с другата намотка, а в големите го прави вече с трансформатора Тесла.

valex:
Аз си мисля, че евентуалната истина е някъде по средата.
ТТ прави елетростатично поле. НО то не е 'статично' т.е. не е еднополярно и непроменливо. Променливо електростатично поле. Сменя си поляритета и големината постоянно переодично.
А начина за постигане на полето е чрез резонанс и стояща вълна.

mito_kupona:
Това вече е моя идея, не е доказана и може някой да я сметнат за празнодумие, но на мен от това не ми пука. Да предположим, че сме създали стояща вълна в индуктора, бобината с дебел проводник от около 5-6 навивки с максимум на напрежението в края на индуктора или това е в средата на „колбаса“. Под тази бобина се намира възбуждащата намотка, която също свършва в средата на „колбаса“, а срещу нея на другата половина на „колбаса“ е навита бифилярната бобина тип „граната“. При такава конфигурация на бобините индуктивната връзка между възбуждащата намотка и „гранатата“ не е силна, но е достатъчна, за да се създаде и в „гранатата“ стояща вълна и тя пак да се получи в средата на „колбаса“, където се получава и стоящата вълна получена в индуктора. Значи вече говорим за две стоящи вълни, които се получават на едно и също място и точно там те си взаимодействат или се сблъскват, като по този начин възмущават средата или ефира и именно реакцията на средата, ефира да възстанови равновесието води до получаване на излишна енергия. Точно в, кои бобини се получават стоящите вълни е въпрос на експерименти, индуктора е едната със сигурност, а ако другата се получава във възбуждащата намотка, тогава „гранатата“ изпълнява ролята на товарна бобина или по-скоро дросел през, който минава енергията към товара и земя. В патента Капанадзе говори следното - „втората схема е предназначена за отделяне биенето „разликата“ на честотата на  магнитните полета с високо напрежение между първата и втората бобини. Разликата на честотата на магнитните полета между първата и втората бобини се стабилизира с помощта на стабилизатор на честотата, който е във втората схема.“
  Качвам едно клипче със сблъсък на кръгчета създадени от дим, за да стане ясно за, какво говоря. Да си представим, че магнитното поле на стоящата вълна се държи, като такова димно кръгче, но е статично, както всички знаем и затова се нарича стояща вълна. Но ние можем да задвижим с фазово изместване и двете магнитни полета на двете стоящи вълни, които сме получили да речем с честота 50 херца, и да ги сблъскаме в средата на „колбаса“. А може едната да си остане статична и да движим другата и пак да ги сблъскваме. Забележете на клипа, каква енергия се получава при този сблъсък и даже камерата с, която е сниман клипа се „шашка“ в момента на сблъсъка. Според мен това е начина да се наруши равновесието на средата, ефира и да се извлече енергия от него.
   Сега, дали си взаимодействат магнитните полета на две стоящи вълни, едната с максмум на напрежението, а другата с максимум на тока, или и двете, са еднакви, както димните кръгчета в клипа е вече друга идея и въпрос на експерименти.
   

valex:
Аз разработвам от извесно време една единна теория, която да обяснява  и обединява всичи подобно на Капанадзе устройства. Надявам се скоро да публикувам за коментари.
Грубо идеята ми е следната: ТТ трансформатор със заземяването (теоритично може и без него) работи като източник на 'променливо статично поле'. Това поле въздейства чрез привличане на заряди (както при експериментите със заредените свери със заряди). Работи се само с напрежение. Няма токове и от там няма магнитни полета. Няма и голям разход на енергия. Полето въздейства върху масивна бобина в която се въздейства с голям ток от резонансна верига. Един вид се добавя на изходната бобина (има варианти без нея) върху голения ток допълнително високо напрежение. Така се получава голям ток и голямо напрежение и от там голяма мощност.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия