Автор Тема: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе  (Прочетена 188193 пъти)

Velektra

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #165 -: Април 07, 2015, 03:40:08 pm »
Здравей, GMG!

............
Тесла не е ползвал диоди, но постоянното го е накъсвал колега ;)
........

Естествено, че го е накъсвал чрез искрището като е внимавал тока да не се върне обратно, защото се разваля всичко в противен случай.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #166 -: Април 07, 2015, 03:47:09 pm »
Според мен като базова компонента може да се използва и простото преобразуване на статиката в DC, има някои които са го правили - поне на видео:). Естествено не е толкова компактно като една граната, но може да е за начален импулс на последващи процеси.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #167 -: Април 07, 2015, 04:43:23 pm »
  Изненадан съм, но аз също съм съгласен с всички Вас, освен с
някои изхвърляния на caduceus като:  Не си мисли, че другите четат или се учат от маймунките в Камбоджа Асене!
Освен теб и други разполагат с оригинали

Ей, да не напише човек с открито сърце каквото мисли тук - веднага някой ще се заяде. Прави ви кеф нещо ли, отвътре ли ви идва, плащат ли ви... Как да стане въобще някаква комуникация в такива условия????? Че ми и пишат на малко име разни елементи като горния, дето въобще не ги познавам - айде да си говорим по-културно, а?





 

GMG

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #168 -: Април 07, 2015, 05:11:14 pm »
   
Ей, да не напише човек с открито сърце каквото мисли тук - веднага някой ще се заяде. Прави ви кеф нещо ли, отвътре ли ви идва, плащат ли ви... Как да стане въобще някаква комуникация в такива условия????? Че ми и пишат на малко име разни елементи като горния, дето въобще не ги познавам - айде да си говорим по-културно, а?
  "Изхвърляча" Си ти, Асенчо! Пиши конкретно и без словоблудства!
Доста хорица познават откритото ти и добро сърце, освен тези елементи, които се опитваш да привлечеш с
многословните и празни безмислици!
Чел си и чул някъде нещо, но не значи, че трябва да се изтъкваш като месия и да даваш направление на свободно и собствено-мислещите хора! ..... :D

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #169 -: Април 07, 2015, 05:31:37 pm »
Колеги модератори, махнете ги най-накрая тия тролове оттук, че само ви цапат форума и правят спам. Нищо добро не е произлязло от тях - и няма да произлезе. В моя форум такива не виреят.
Не си заслужава да отговарям на глупости - моля изтрийте простотиите на "колегата", както и моите последни два поста. 

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #170 -: Април 07, 2015, 05:59:54 pm »
caduceus, що се "връзваш" той GMG е "Сериозен Експериментатор" при това "Подготвен", къде е той къде сме ние  ;).
Не се взимайте толкова на сериозно. Иначе благодаря за споделеното виждане от твоя страна, дава поле за размисли и за мен и други е важно, останалото е без значение. Поздрави.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #171 -: Април 07, 2015, 09:39:35 pm »
Здравейте,
В първия документ са оригинални снимки на Тесла, да се вземе енергия от ТТ.
Във втория се взема енергия с вилка на Авраменко ( материала го има в други теми).
Трето решение на колегата milintron безиндуктивна тръбна бифилярка вкарана в заземителния проводник. 

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #172 -: Април 07, 2015, 11:32:35 pm »
Здравей, mito_kupona!
Действай смело. Стигнал си много напред. Пожелавам ти успех! Дори и да не тръгне устройството натрупания опит ще е огромен.
Различията ни са, че ти смяташ да получиш енергия чрез магнитно поле, а аз чрез друго, но не зная как да го нарека. Това което му викат радиантна, хладна, радиаЛна, лъчиста енергия. Това обърква и аз не зная как вече да го нарека. Става въпрос за разликата м/у магнитното поле и (хайде ще я наричам както и руснаците) радиантната енергия. Бях качвал една картинка но сега не мога да я намеря. Бяха два проводника и на единия беше показано магнитното поле как стои около проводника и не го напуска, докато на другия проводник по който се пускат кратки импулси и то само в една посока! бяха нарисувани като лъчи, които напускат проводника. Това е реакцията на средата (етера). Тази енергия е много по-голяма от вложената, докато магнитната енергия (ако може така да се нарече) е колкото електрическата енергия, която я създава.

Сега видях че caduceus е писал. Напълно съм съгласен с това което той пише. Особено това:
Мериш ли сигнали и напрежения с осцилоскопи и мултицети навсякъде в устройството, значи не си на прав път.
   Пак повтарям, че още не съм наясно, как ще се държи полето на стоящата вълна, дали, като много силно магнитно поле, или като дишащ с 50 херца торус образуван с полето на модулиращата бобина, която се намира точно под индуктора или в центъра на полето на стоящата вълна и е разположена на 90º, а всички знаем, че торуса е самопотдържаща се система. Товарната бобина също е разположена в централната ос на този торус и там явно става някаква магия, дали с радиантна, лъчиста енергия, студно електричесто, ефир, етер, според мен всички тези понятия се касаят за едно и също нещо.
 Нас, са ни учили за устройството на генератора и това е най-близкото нещо с, което се мъчим да си обясним с някаква позната логика процесите ставащи в генератора на Капанадзе или по-точния израз е преобразувателя на енергия на Капанадзе и затова автора на тази идея използва термина „магнитно поле“, а това поле може да се окаже, че не е точно познатото ни магнитно поле,  а нещо съвсем друго и ново за нас.
    Без измервателни уреди нещата ще, са много по-трудни. Ние сме късметлии, че живеем във време на огромен технически прогрес, за разлика от Тесла, но той е компенсирал това с блестящия си гениален ум. Все пак трябва да знаем честотата, формата на сигнала и куп неща, които, са много важни. Поздрави и успех!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #173 -: Април 08, 2015, 01:19:42 am »
GMG, ама вярно, "атаката" ти срещу Кадуцея този път не беше провокирана с нищо от негова страна.
Държа обсъждания по конкретна тема да не се градят на база предубеденост и минали емоционални пристрастия!
Ако аз робувах на подобни сантименти (което е слабост), отдавна да съм баннал caduceus, понеже той ме банна в неговия форум преди месеци още, повод винаги мога да намеря! Бих се чувствал обаче жалък, ако го направя:)
" В моя форум такива не виреят"...разбира се, всеки сам си определя в стопанисвания от него форум нормите -  кое, как, докъде и докога:)
Отклоних се...
Главното тук, според мен е  ДА СЕ ИЗЛЕЗЕ ОТ УТЪПКАНИТЕ ПЪТЕКИ малко!
Прекалено много "школувани" са ходили по тях и вече трудно "виждат" иначе явни неща!
Питайте едно дете каква кола му харесва...и не се учудвайте, ако ви отговори - "Червена"!
Страничен поглед е полезен, още повече, че никой не го налага като критерий!
Нали търсим точно нестандартния подход, класическите вече са се изтъркали - всяка вечер ги чепкаме в чата и...?!
Докъде сме/сте?




 

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #174 -: Април 08, 2015, 11:27:24 am »
Цитат
Пак повтарям, че още не съм наясно, как ще се държи полето на стоящата вълна, дали, като много силно магнитно поле, или като дишащ с 50 херца торус образуван с полето на модулиращата бобина.............

Според мен просто ще си се държи като магнитно поле. Както и Динатрон споменава в един клип  то просто си се получава едно чисто магнитно поле, но усилено многократно от интерференцията. В намотката където се получава стоящата вълна на осцилоскоп се вижда, че тя е затихваща. Това също ме кара да мисля, че след някакво не определено време ще спре когато се изключи. Както и Капанадзе и Динатрон казват то може да си действа час, два, три в колебателния контур, но във времето ще отслабне.
Мое мнение нека не търсим под вола теле, а практиката да покаже. Защото когато някой се опитват да го търсят прекалено се задълбава и ефекта е нулев, а резултата седи пред нас просто не го пробваме ( тестваме ).
Пожелавам успех на трудещите и големи адмираций на Мито които е много близо, но за съжаление времето е малко за да го довърши и сподели резултати.

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #175 -: Април 08, 2015, 03:09:14 pm »
Извинявам се, че пиша още един пост, но забравих да го напиша в предния.
В предишен пост Мито–купона спомена, че стоящата вълна трябва да се побутва поне в едната посока и от движението което тя ще извърши за да се върне в началната си позиция ще се породи магнитно поле. Според мен стоящата вълна в случая играе роля като един кондензатор които по един начин приема и се зарежда, а по друг отдава зареденото количество. Тоест в намотката където се получава стоящата вълна приемането и е във вид на натрупване на вълни ( тоест зареждането и ) е първия процес, а отдаване то им е във вид на магнитно поле породено в намотката. Правил съм опит като заредя кондензатор с тхо-то, а след това го разредя през намотка на която в едната им страна съм поставил компас. При разреждането на кондензатора през намотката се получава доста по голямо магнитно поле и компаса се побърква от въртене.
Предполагам Мито и да е прав, но ще трябва в неговия случаи да се побутва и в двете посоки защото иначе магнитното поле ще е само в едната посока.
1? Някой може ли да ми разясни ( може и на лично ) как се навива тази намотка за стояща вълна, понеже не съм много сигурен?
2? В намотката тип граната на "Акула" имали в нея стояща вълна или си е просто вид без индуктивна намотка?

Виждам, че има на моменти въпроси бифилярка и без бифилярка.
Моите наблюдения в клиповете на Капанадзе, че той ползва един вид бифилярно навиване само в големите установки тоест при 100 Кв, а при малките е без бифиляр. 
« Последна редакция: Април 08, 2015, 03:31:10 pm от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #176 -: Април 08, 2015, 09:29:54 pm »
Здравейте
Пак повтарям, че още не съм наясно, как ще се държи полето на стоящата вълна?
Частичен отговор може се даде като се анализира структурата на стояща електроматнитна вълна.
Имаме на четвърт вълна изместване в пространството на магнитното поле стрямо електричното. Имаме дефазиране на приблизително 90 градуса между напрежение и ток, т.е. имаме реактивна енергия.
Бобината реагира на магнитно поле и би трябвало да бъде разположена в максимума на магнитното поле.
Ако разгледаме най-простия случей с четвърт вълнов вибратор то това е близо до заземлението. Може се направи феритен трансформатор с една навивка от заземителния проводник и двайсет навивки на вторичната, с цел повишаване на напрежението.
Вчера, отг. 172, качих лекция на Тесла той прави точно обратно, ползва електричното поле и накичва електродвигатели и лампи чрез В.Ч. трансформатори. Този ток в лекцията Тесла нарича електростатична индукция.
Пълният обем на лекции и статии на Тесла надминава допустимия обем за форума и трябва да го разбия.
Четенето на оригиналните статии може да елиминира някои повторни откривания на топлата вода.
« Последна редакция: Април 09, 2015, 12:06:35 am от atos »

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #177 -: Април 08, 2015, 10:07:06 pm »
Вече взех да вярвам, че тези над хиляда шедьовъра съм ги чел само аз.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #178 -: Април 10, 2015, 09:43:04 am »
Здравейте,
 Който колега не разбира електромагнитизма и му липсва "шесто чуство " то може  да мине на "пето чуство" и да разгледа акустични вълни, око да види, ръка да пипне като свети Тома неверни. Тесла много често е ползвал този похват. Свойствата на звуковите вълни са както и електромагнитните.
Първо имаме среда (ефир) с вълново съпротивление. Но вълновото съпротивление се оказва импеданс и има реактивна и активна част.
-Първо имаме бягаща (плоска) вълна, импеданса е чисто активен и имаме пренасяне на енергия
-Второ имаме стояща вълна, импеданса е чисто реактивен и липсва пренасяне на енергия
-Трето имаме сферична вълна, импеданса е смесен и се наблюдава близка и далечна зона.
-Четвърто имаме рупор (конусна бобина), където импедаса има има реоктивна и активна част.
Да разгледаме стояща вълна, не пренася енергия имаме чисто реактивен импеданс, но енергията на стоящата вълна е удвоена, защото се състои от сумата на падащата и отразената вълна т.е.имаме КПД=200%. Като се сметне реално има загуби то КПД е примерно 180%. При електромагнетизма се работи в резонанс и може да се умножи с качествение фактор на системата, а тя има примерно качествен фактор 10 то КПД скача на 1 800%.
От горното се вижда, че се напомпва средата и става източник на СЕ.
Остава най-важния въпрос как да се свали тази енергия, която поначало е реактивна?
На помощ идва Тесла и акустиката.
Да разгледамеакустична стояща звукова вълна.
Имаме величината звуково налягане, при електромагнетизма отговаря на напрежение или потенциална енергия. При акустични вълни имаме скорост на трептене или при електромагнетизма ток или кинетична енергия.
Ако се погледне графиката на стояща звукова вълна се вижда удвоената стойност на звуковото налягане. при електротехниката е високото напрежение. Значе енергията трябва да се сваля електростатично.
За това идват практически лекции на Тесла, част съм дал в отг. 172 от темата.
В по съвременен върянт може да се ползва вилка на Авраменко, конусна (рупорна) бобина, такава бобина съм виждал при Тесла, или тороидална. Целта е да се получи стояща вълна с малки загуби.
СЕ идва от средата, защото може да има реактивно вълново съпротивление и да натрупва енергия, освен активно да предава енергия.         
« Последна редакция: Април 10, 2015, 09:52:37 am от mi68 »

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #179 -: Април 10, 2015, 11:54:40 am »
Стояща вълна във вторичната намотка на Тесла трансформатор
https://www.youtube.com/watch?v=wF4zen8ef-E

GMG: За този генератор ли говориш че си видял https://www.youtube.com/watch?v=90W00Yt_PLk&list=PL55328157F1919143&index=14
« Последна редакция: Април 10, 2015, 05:51:37 pm от atos »