Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Теория на СЕ базирана на PMH на Leedskalnin, Steven Mark, Hendershot, Moray и др

(1/5) > >>

nizo:
Здравейте,

започвам тази тема с някои мои открития по устройството на Leedkskalnin, което той нарича Perpetual Motion Holder. В самата книга Magnetic Current, Leedskalnin ни дава конкретна схема на Perpetual Motion Holder, което е единственото устройство което той обяснява в детайл. В книгата това устройство изпълнява 3 задачи (ел. магнит, трансформатор, генератор). Тези дни откривам, че устройството може би ще се окаже СЕ устройство, подобно на много други (Steven Mark, Hendershot, Moray).
Наскоро пуснах една тема в която дадох един youtube юзър, който беше обяснил какво (може би) представлява устройството на Steven Mark. Оказва се, че всички тези устройства работят на абсолютно еднакъв прнцип, но конструкциите са леко различни. Най-грубо казано, тези устройства резонират на честотни хармоници, на така наречения Шуманов резонанс. Пикът на тези стоящи електромагнитни вълни е на 7.83Hz. Това означава, че в природата има определени честоти (хармоници на 7.83Hz) на които може да се "вържем" и да източваме огромни количества енергия. Идеята е близка до тази, която съм описал в темата си "Магнитно звуков генератор (идея)". Нещото което не съм знаел тогава (2010г.) е това, че в природата имаме готов източник на електромагнитни вълни.
Преминаваме към математиката, която всъщност ми подсказа, че Leedskalnin е правил точно това. Знаейки въпросната идея, се изясняват и някои подсказки, които Leedskalnin ни е оставил. В една от книгите си той сравнява PMH с жив организъм, което погледнато през текущата идея има смисъл. Активирания PMH, ще вибрира САМ и е нормално да го опишем като нещо живо, защото се движи от самосебе си. До камбаната в замъка на Leedskalnin пише "RING BELL TWICE", което подсказва за стоящи вълни. Математически изчислих, че звуковата честота на PMH с размерите описани от Leedskalnin е 13,305kHz. Интересното в дизайна на Leedskalnin е в това, че стояща вълна между 2-те рамена, пасва като размер и на дебелините на 2-те рамена. Въобще всички размери са кратни на 2, което означава, че желязната сърцевина побира стоящи вълни по всички размери (1,5инча, 3, 6, 12, 36). В тези устройства обаче имаме стоящи вълни и имаме нужда да ги модулираме. Т.е. имаме механичен резонанс и електромагнитен резонанс. Както казах механичният (звуков) резонанс на PMH = 13,305kHz. Електромагнитния резонанс се определя от дължината на проводниците в намотките, като намотките са вързани на късо една с друга за да може в проводника да възникне стояща вълна. Честотата на електомагнитния резонанс на PMH = 784,8kHz. Ето тук се удивих от гения на Leedskalnin. Модулирани, тези честоти дават честота 58.98Hz. Лесно е да се сетим защо Leedskalnin е искал ~ 60Hz. В USA електропреносната мрежа е на 60Hz и Leedskalnin е искал устройството да може да захранва устройства, който са конструирани за 60Hz! :D Разделяйки ((58.98Hz / 2) / 2) / 2 = 7.37Hz, което е достатъчно близко до Шумановия резонанс на 7.83Hz. Стивън Марк не веднъж е казвал, че резонансните честоти трябва да са близо, НО НИКОГА точно на пиковата честота от 7.83Hz, защото устройствата се самоунищожават. Колкото по-близо сме до 7.83Hz, толкова повече енергия отдава устройството. PMH с тези 7.37Hz може би ще отдава прилично количество енергия. Намотките които той описва са с дебелина на проводника 1,2мм (16 AWG), което дава най-обща представа, че ще имаме мощност от няколко стотин вата до киловат, дай боже два?! Намотките са намотани противоположно една на друга върху алуминиеви шпули. долните и горните крайща са на късо. Изхода е в тези 2 точки. Честотите се въртят така, че когато в долната точка има нулев потенциал в горната има максимален. Това донякъде се потвърждава и от една от картинките върху кориците на Leedskalnin. Хоризонталното желязо може би служи като ON/OFF. Когато се сложи, механичната вибрация спира, но пък знаем, че PMH-a пази заряд. После просто дръпваме, магнетизма индуцира ток в намотките и устройството се активира отново, което всъщност е доста готин дизайн!

Обръщам внимане, че това не е perpetual motion. Сами разбирате, че тук имаме конкретен източник на енергия и ние просто го улавяме. Хубавото на Шумановия резонанс е в това, че е "вечен" и почти неизчерпаем. Лошото, ако може да се нарече лошо, е това, че тези устройства загряват доста и най-вероятно не може да работят продължително. Лесно може да се репликират и докато едното изстива, другото работи и после обратно.
Давайте да обсъждаме и репликираме! :D

mi68:
Здравейте,
Тук колегата говори за стояща вълна. Стояща вълна имаме, следователно имаме  два тока, ток на разместване и ток на проводимост [/b]. Двата тока дават общ пълен ток, който може да е по-голям или по-малък от тока на проводимост. Това са линии с разпределени параметри, ток на проводимост има върхове и възли. Във връзка с това смятам, че честота около 7 или 15 Хц не е небходимо да се спазва. Може би е добре но не задължително, казах лично мнение.

nizo:
mi68, обясни повече за стоящите вълни и въобще смяташ ли, че ще работи това устройство? Честотите в устройството са далеч от тези 7.83Hz. Тази честота ползваме за подбор на размери. Например ако изберем дизайн с честота 7.5Hz =/= 7.83Hz, може да изберем еди кой си по ред хармоник на 983040Hz -> дължината на електропровода ~= 305м, т.е. ако ползваме дизайна на Leedskalnin едната намотка ще ни е с проводник дълъг 152,5м. От там извличаме хармоник и получаваме звуковата честота да речем в камертон с дължина на желязото  66,667см за честота 7.68кHz (в желязото). От тази честота се изчислява каква честота (във въздух), ще има камертон с такава дължина на рамената и от там взимаме дебелината на рамената и разстоянието помежду им. Има множество видове пропорции, но според мен е важно да ги базираме на ел.маг. честота малко над 7Hz, тъй като там е нашия източник на енергия. В горната сметка обаче, електричеството ще е с честота 128Hz АC, което не е практично. Leedskalnin ни е дал много добри размери, а и чисто визуално устройството изглежда добре. Не знам дали това е случайност или е в резултат на всички тези пропорции. Интересно и как инчът сякаш е свързан с въпросната наука. Как така излиза, че за 60Hz PMH има толкова точни размери в инчове?!

Maistora52:
Изглежда точно в този Шуманов саморазрушителен резонанс от 7,83HZ попадна на два пъти моята разработка на магнитен двигател... Това са приблизително 470 оборота в минута, които тогава ми се струваха около 500. Забелязвам същите убийствени трептения при всичките варианти на модела "137 - Бекспейс"... просто самата конструкция при доближаване до тези 7,83Hz започва силно да се тресе и понеже не може да ги премине, започва да се троши... или да се разхвърчават части
Вероятно ще трябва наистина да прибегна до начален ускорител - ел-двигател - за да премина през тази зона, и после да задържа оборотите някъде малко над този Шуманов резонанс... за да продължи въртенето единствено само на магнитната конструкция...
Nizo, има ли някъде материали на български, където да прочета повече по този въпрос? - дай своето мнение кои са удачни обороти за магнитен двигател около тези 7,83Hz (под или над тях?) така че да се оползотвори именно наличната СЕ, която както казваш си е там, просто трябва да се включим по подходящия начин към нея.

--- Цитат на: nizo в Юни 30, 2013, 09:38:08 pm ---Оказва се, че всички тези устройства работят на абсолютно еднакъв прнцип, но конструкциите са леко различни. Най-грубо казано, тези устройства резонират на честотни хармоници, на така наречения Шуманов резонанс. Пикът на тези стоящи електромагнитни вълни е на 7.83Hz. Това означава, че в природата има определени честоти (хармоници на 7.83Hz) на които може да се "вържем" и да източваме огромни количества енергия.
...
 Стивън Марк не веднъж е казвал, че резонансните честоти трябва да са близо, НО НИКОГА точно на пиковата честота от 7.83Hz, защото устройствата се самоунищожават.
Колкото по-близо сме до 7.83Hz, толкова повече енергия отдава устройството. PMH с тези 7.37Hz може би ще отдава прилично количество енергия. Намотките които той описва са с дебелина на проводника 1,2мм (16 AWG), което дава най-обща представа, че ще имаме мощност от няколко стотин вата до киловат, дай боже два?! Намотките са намотани противоположно една на друга върху алуминиеви шпули. долните и горните крайща са на късо. Изхода е в тези 2 точки. Честотите се въртят така, че когато в долната точка има нулев потенциал в горната има максимален. Това донякъде се потвърждава и от една от картинките върху кориците на Leedskalnin. Хоризонталното желязо може би служи като ON/OFF. Когато се сложи, механичната вибрация спира, но пък знаем, че PMH-a пази заряд. После просто дръпваме, магнетизма индуцира ток в намотките и устройството се активира отново, което всъщност е доста готин дизайн!

Обръщам внимане, че това не е perpetual motion. Сами разбирате, че тук имаме конкретен източник на енергия и ние просто го улавяме. Хубавото на Шумановия резонанс е в това, че е "вечен" и почти неизчерпаем. Лошото, ако може да се нарече лошо, е това, че тези устройства загряват доста и най-вероятно не може да работят продължително. Лесно може да се репликират и докато едното изстива, другото работи и после обратно.
Давайте да обсъждаме и репликираме! :D

--- Край на цитат ---

Ksurnev:
Здравейте СЕ маниаци!
Не знам дали го има във форума, за това го прикачвам.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия