Автор Тема: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции  (Прочетена 42429 пъти)

angelmr

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #60 -: Ноември 10, 2015, 11:13:05 am »
Много странно. Ти дане работиш и живееш в Германия. за там може и така да е. Тук в България... Без да претендирам, че съм специалист по въпроса и нещата са ми ясни из основи, но знам една фирма в която можеш да си купиш гореспоменатите колбаси пакетирани в чували по 30 килограма. В този си вид те представляват бяла прахообразна субстанция към която е необходимо да се добави само вода и определено количество течнокристална боя. Става дума за боя с цвят на салам и със свойства на боята по етикетите на "Каменница" Променя си цвета при промяна на температурата. Изискват я от ДВСК като индикатор дали колбасите са съхранявани на достатъчно хладно.  Както и да е този бял, белезникав прах ли, брашно ли аз не бих го нарекъл "машинно добито месо" По ми прилича на "Машинно произведен" месозаместител. Сурогат. Това с тоалетната хартия отдавна вече никой не го прави  ;D ;D
Тя сигурно е ползвана някога да доставя  фибри в салама. В този ред на мисли:
Дали  Активията   не я правят от мляко и тоалетна хартия ;D ;D ;D
П.П. Отхвърлям възможността това в чувалите да е лиофилизирано месо защото въобще не се връзва като цена.

Извини ме за езика, но това са глупости. Работил съм около година и половина в най-големия производител на колбаси в България, отделно в продължение на няколко години баща ми беше кутерист и работата му беше именно за бърка смесите за салами. Нищо от гореописаното няма и най-малко общо с реалността.
пак да повторя основния компонент на колбасите е месо (в различните му форми) и вода. Месото е от най-евтините и нискокачествени видове за които се сещаш, в малотрайките представлява изстискани на специална машина кости, чието ръчно обезкостяване би било нерентабилно (пуешки и пилешки врат, ребра, остатъци от ръчно обезкостяване и тнт). Тегловно водата е в най-значим процент. Добавките служат за придаване нужната консистенция и цвят на водата, но те са в малки количества и са от естествен произход. Обикновено са растителни полизахариди, понякога модифицирани. Цвета се постига или по естествен начин (в трайните колбаси) или чрез екстракти от от цветни подправки (например от червени чушки) или (в най-евтините малотрайки за които пишем) чрез някой от разрешените за използване в храни оцветители. Но те са в незначително количество. За повишаване на трайността се слагат много антиоксиданти, например витамин С, или неговата дясновъртяща форма без витаминна активност.

ПС. Това за което пишеш вероятно е готова смес от оцветители и емулгатори (въпросните полизахариди за които писах), която се добавя в определено съотношение към МДМ-а и смлените сланина, кожи и лед, за да се получи получи пълнежната маса. Като за корекция на съотношението протеини към мазнини може да бъде добавен И малко соев протеин. Само от това колбас не можеш да направиш. :) Но родните гении колбасари достигат до 150 и нагоре килограма добив за 100 килограма вложено месо. Нямам достоверни данни за различните производители, някои от най-евтините марки може и до 200% добив да са стигнали...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #61 -: Ноември 10, 2015, 11:45:37 am »
.....някои от най-евтините марки може и до 200% добив да са стигнали...
Твърде занижени показатели. В моя край една фирма за производство само на кашкавал, която изнася за Япония, ми сподели шефът й, че най-накрая, след 6-7 год. търсене, лутане, питане, експериментиране и т.н., е успял да направи 1 кг. кашкавал от 1 л. мляко  :D. За сведение 1 кг. по БДС се прави от 10-11 л. Другото съдържимо не съм го питал какво е, защото се вцепених, но всеки случай не е мляко. Предполагам повечето е палмово масло. Кашкавал = палмово масло + пълнежи!

Трудно ми е да опиша радостта от лицето му, когато говореше за постижението си, макар аз неистово да успявах да прикрия негодуванието си от това и се държах привидно солидарно с постижението му.

По отношение на месото.
Да, наистина сега има месо, което е по-евтино от тоалетната хартия и ГМО-соята. Пак в нашия край, в града има един склад за месо, който снабдява почти половин България с евтино месо от ЗЕ. Около 3-4 лв./кг. Разполагат с неограничени количества. Дори българското производство тотално да изчезне, тоя склад ще храни с години цяла Б-я. Всъщност това е държавен резерв от ЗЕ и доказано е канцерогенно. Няма никакъв вкус, отвратително е. Големите вериги - хипермаркети предлагат такова безвкусно месо - пълен боклук.

Всички хотели и заведения по морето се зареждат от тоя склад. На ол-инклузива им плющят ушите от това месо. Дано им е било вкусно тая година.  :D
« Последна редакция: Ноември 10, 2015, 08:39:12 pm от atos »

angelmr

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #62 -: Ноември 10, 2015, 01:26:07 pm »
Какво означава съкращението "ЗЕ"? Не съм попадал на такова до момента.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #63 -: Ноември 10, 2015, 04:29:35 pm »
Какво означава съкращението "ЗЕ"? Не съм попадал на такова до момента.
Западна Европа=ЗЕ

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #64 -: Ноември 10, 2015, 07:36:22 pm »
Не говоря категорично непроверени неща щом съм казал нещо така категорично значи е така.
това е офиса на фирмата за която говоря:
https://www.google.com/maps/@42.6699434,23.2756345,3a,75y,22.99h,94.06t/data=!3m7!1e1!3m5!1sS8g9nGFaNA7FqwWNuc4daQ!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DS8g9nGFaNA7FqwWNuc4daQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D392%26h%3D106%26yaw%3D25.199488%26pitch%3D0!7i13312!8i6656?hl=bg
първият път когато отидох там се въртяхме с колегата половин час отпред защото мислехме, че е някакво посолство толкова е лъскав офиса.И между другото бях си взел една листовка с асортимента имн в него присъстваха продукти като "естествени черва" за колбаси на ролки от по 100 метра. ???
който не вярва да отиде да провери на място. Тази улица Тодор Каблешков 14 е на 100-200 метра от автогара "ЮГ" тази дето е при стадион Славия само че тръгваш в обратната на стадиона посока, към Борово.
П.П. И да са ви сладки колбасите направени 90% от месо  ;D ;D ;D
« Последна редакция: Ноември 10, 2015, 07:55:32 pm от Радико »

angelmr

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #65 -: Ноември 11, 2015, 09:48:47 am »
Западна Европа=ЗЕ

Мерси, не се сетих за това, бях чувал за американския резерв продаван тук, но не и за такъв от Европа.
Между другото не е чак такъв проблем, колкото смятате, но не е и практика която трябва да приветстваме. Не е канцерогенно или вредно месото съхранявано в хладилни условия. Но и не е най-качественото з акоето можем да се сетим.

Не говоря категорично непроверени неща щом съм казал нещо така категорично значи е така.
това е офиса на фирмата за която говоря:
https://www.google.com/maps/@42.6699434,23.2756345,3a,75y,22.99h,94.06t/data=!3m7!1e1!3m5!1sS8g9nGFaNA7FqwWNuc4daQ!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DS8g9nGFaNA7FqwWNuc4daQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D392%26h%3D106%26yaw%3D25.199488%26pitch%3D0!7i13312!8i6656?hl=bg
първият път когато отидох там се въртяхме с колегата половин час отпред защото мислехме, че е някакво посолство толкова е лъскав офиса.И между другото бях си взел една листовка с асортимента имн в него присъстваха продукти като "естествени черва" за колбаси на ролки от по 100 метра. ???
който не вярва да отиде да провери на място. Тази улица Тодор Каблешков 14 е на 100-200 метра от автогара "ЮГ" тази дето е при стадион Славия само че тръгваш в обратната на стадиона посока, към Борово.
П.П. И да са ви сладки колбасите направени 90% от месо  ;D ;D ;D

И какво показва един адрес? Че има фирма търгуваща с адитиви? Голяаама новост. :) Мисля че вече описах за какво се използват адитивите за които коментираме. А в реалността основния компонент на колбасите са месото и водата. Пак да повторя, година и половина съм работил в такива фирми, правил съм различни видове колбаси, а баща ми е бил човека в цеха, който вкарва с ръцете си различните компоненти на рецептата в кутера. Та като пиша някои неща по темата, не си ги измислям от обща култура. От въпросната смес се изсипва примерно по един чувал от 25 килограма, на кутер правещ половин тон пълнежна маса.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #66 -: Ноември 12, 2015, 09:56:18 pm »
angelmr
Благодаря за разясненията, сега ще ям салам по спокойно вече. Само още един последен въпрос:
Защо по някога като си купя кренвирши "примерно КЕН" и надписа който с на външната страна на найлона се е отбелязал и отдолу на кренвирша и продължава да се чете след обелването на найлона.

angelmr

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #67 -: Ноември 13, 2015, 09:25:51 am »
angelmr
Благодаря за разясненията, сега ще ям салам по спокойно вече. Само още един последен въпрос:
Защо по някога като си купя кренвирши "примерно КЕН" и надписа който с на външната страна на найлона се е отбелязал и отдолу на кренвирша и продължава да се чете след обелването на найлона.

Не знам за кен, но във фирмата която работих, това беше търсен ефект. Обвивката е непропусклива в боядисаната си част и така при опушването тези части които са под надписа остават неопушени.
ПС. Не ме разбирай погрешно, не препоръчвам малотрайките да са основна храна. Но и няма смисъл да бягаме от тях като дявол от тамян. :) На сина ми (4 годишен) въпреки че обича меки храни като всяко дете, не му купуваме, но и не го спираме да ги яде, когато баба и дядо му дадат.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #68 -: Ноември 15, 2015, 07:42:44 pm »
Сериозно ли твърдиш, че някой още опушва колбаси и месо в пушилни машини, поне за българския пазар. За износ , не знам може и да опушват нещо, но за нас:
http://ck-bg.net/products-page/podpravchni-smesi-i-aditivi/aromati-i-ekstrakti/
http://bioenzyma.com/index.php?Itemid=175
И освен това обвивките на кренвиршите не са пропускливи те са от полиетилен.
И освен това едни и същи кренвирши като ги купя днес нямат надписи по тях като ги купя след няколко дни вече имат надписи. Освен това не става дума за пушени кренвирши а за обикновени. Освен това не става дума само за Кен, а за всички. Да не изброявам марки, много са.

П.П. В посочените линкове има и други "интересни" продукти освен течният пушек.   
« Последна редакция: Ноември 15, 2015, 07:57:52 pm от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #69 -: Ноември 15, 2015, 08:02:26 pm »
Оцветяването на кренвирша от обвивката му се дължи най-вероятно на светлината. Просто кренвирша проявява фоточувствителност и потъмнява светлия участък, а остава светъл там, където е надписа. Кренвирша действа направо, като фоторезисен слой.  ;D

Когато попадне в стомаха този "фоторезис" се ецва от солната киселина и така в червата постъпва, като рязан с лазер триизмерен обемен надпис "Кренвиршите от месо КЕН"  ;D, другото постъпва като каша - разядено.  ;D
Ако човек страда от бързо и лошо храносмилане, направо излизат живи надписи на "КЕН".  ;D

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #70 -: Ноември 16, 2015, 11:22:16 am »
Как ти текна, искрено се разсмях. Оправи ми настроението за целия ден.
« Последна редакция: Ноември 16, 2015, 12:10:37 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #71 -: Ноември 18, 2015, 08:45:13 pm »
Цитат
Кренвирша действа направо, като фоторезисен слой.  ;D
EDM electronics Представа си нямаш колко си прав. Като купиш пресни кренвирши които нямат надписи отдолу под обвивката вземи един от тях и го остави за час два на добре осветено място. после го върни в хладилника и го обели след ден два. Предполагам се досещаш какво ще видиш. Причината е в червената течнокристална термочувствителна боя която се добавя от производителите "по изискване на  ДВСК" Това бил индикатор за неправилно съхранение. Когато кренвирша престои повече време на неподходяща за съхранение температура потъмнява. потъмняването от светлина е някакъв да го кажем страничен ефект.
Очаквах angelmr да напише нещо по въпроса, но той явно е изпълнил възложената задача:
"Да напише няколко похвални и оправдателни думи тук" и сега дращи по други форуми да възхвалява качествата на гмо храните  ;)
Инициирането на обществени дискусии е един от похватите за налагане на определени стереотипи на обществото от едни хора.

angelmr

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #72 -: Ноември 23, 2015, 01:07:45 pm »
Сериозно ли твърдиш, че някой още опушва колбаси и месо в пушилни машини, поне за българския пазар. За износ , не знам може и да опушват нещо, но за нас:
http://ck-bg.net/products-page/podpravchni-smesi-i-aditivi/aromati-i-ekstrakti/
http://bioenzyma.com/index.php?Itemid=175
И освен това обвивките на кренвиршите не са пропускливи те са от полиетилен.
И освен това едни и същи кренвирши като ги купя днес нямат надписи по тях като ги купя след няколко дни вече имат надписи. Освен това не става дума за пушени кренвирши а за обикновени. Освен това не става дума само за Кен, а за всички. Да не изброявам марки, много са.

П.П. В посочените линкове има и други "интересни" продукти освен течният пушек.   

Да сериозно го твърдя. Така де, някой може да си плямпа от страни колкото си иска, но аз това съм го работил. :) Течния пушек се слага за ПОДСИЛВАНЕ на аромата. А варило - пушилните камери са част от стандартното оборудване на колбасарниците.
И не, пълна глупост е да твърдиш, че обвивката е от полиетилен. Ти въобще виждал ли си полиетилен? Полимерни опаковки се ползват в малотрайките от типа на телешки и хамбургски салам, както и в разни саламовидни шунки и пастети. А кремвиршите се пълнят или в ядливи опаковки от колаген (бейби кремвиршите), или в целулозни опаковки (от екструдирана вискоза), които са пропускливи за водата и пушека. Ако искаш направи си експеримент, обели един кремвирш и остави опаковката му някъде за половин час и ще видиш как тя ще изсъхне и ще се свие и втвърди. Шпековите салами пък се пълнят в обикновени хартиени опаковки, които също са пропускливи за пушек (да и те се опушват).
По въпроса за появяващите се надписи, аз не коментирам КЕН, не съм работил там. В завода, в който работих надписите се получават по описания от мен по-горе метод, чрез опушване.
« Последна редакция: Ноември 23, 2015, 11:03:28 pm от atos »

angelmr

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #73 -: Ноември 23, 2015, 01:16:54 pm »
EDM electronics Представа си нямаш колко си прав. Като купиш пресни кренвирши които нямат надписи отдолу под обвивката вземи един от тях и го остави за час два на добре осветено място. после го върни в хладилника и го обели след ден два. Предполагам се досещаш какво ще видиш. Причината е в червената течнокристална термочувствителна боя която се добавя от производителите "по изискване на  ДВСК" Това бил индикатор за неправилно съхранение. Когато кренвирша престои повече време на неподходяща за съхранение температура потъмнява. потъмняването от светлина е някакъв да го кажем страничен ефект.
Очаквах angelmr да напише нещо по въпроса, но той явно е изпълнил възложената задача:
"Да напише няколко похвални и оправдателни думи тук" и сега дращи по други форуми да възхвалява качествата на гмо храните  ;)
Инициирането на обществени дискусии е един от похватите за налагане на определени стереотипи на обществото от едни хора.

Интересна е хипотезата за възложена задача, но за чий му е някой да пише специално пропаганда в такъв форум като този? ;) Аз пиша нещо ако имам настроение и най-вече свободно време.
А по въпроса, не ми е известно да има такова нещо като термочувствителна боя (още по-малко течнокристална) влагана по задължение. Ще питам и ще кажа, дали има такова ново изискване. Преди няколко години нямаше нищо подобно, съмнява ме и днес да има.
А по въпроса за фоточувствителността, не мислех че ще трябва да обяснявам толкова елементарни неща. Ами че естествено че в храните е пълно с фоточувствителни компоненти. Повечето от тях обаче не можеш да ги забележиш с просто око. Това което си наблюдавал всъщност е ефекта от процесите на окисление, като фоточувствителните процеси са само един от аспектите на оксилителните процеси. Все пак обвивката на кремвирша е пропусклива и кислорода от въздуха доста добре си преминава през нея и взаимодейства с компонентите на колбаса при стайна температура. Понякога светлината има участие в тези процеси (може да катализира някои от тях, особено нисковълновата радиация в близкия ултравиолетов край на спектъра на слънчевата светлина). Получените продукти на окислителните реакции са тъмни на цвят. Ако те интересува мога да напиша повечко по отношение на химизма на окисление на колбасите. Има интересни неща там, особено за начините чрез които се предпазва миоглубиновия комплекс от окисление. Там пък да знаеш колко идиотски митове има...

smsi-h

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #74 -: Ноември 23, 2015, 08:43:15 pm »
angelmr,

Имам въпроси, но искам честен отговор! ???

След като си врял и кипял в месопреработването, купуваш ли и консумираш ли месни произведения от магазините? Какво предпочиташ, произведения колбас в къщи с най-обикновени подправки и сушени под навеса или купеното от магазина?

Как ще коментираш изнесената от СЗО преди две-три седмици информация, че колбасите и месото причиняват рак? Между другото, малко хляб за размисъл по тази информация:
http://ru.sott.net/article/1409-vy-slyshali-novost-myaso-vyzyvaet-rak-no-tak-li-eto

Как ще коментираш суровоядството? Знам, че суровоядството е много обширна тема, но все пак би могъл да кажеш няколко думи на кръст, както до момента, стабилно и научно обоснован, а не в стил, аз харесвам, аз не харесвам.
Предварително мерси за отговорите! ;D
« Последна редакция: Ноември 23, 2015, 11:05:21 pm от atos »