Автор Тема: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции  (Прочетена 42430 пъти)

angelmr

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #45 -: Ноември 05, 2015, 10:42:14 am »
Така и аз да карам подред! :)

Явно все още си млад и доста заблуден за да пишеш това. Никой уред създаден от човека не е по-чувствителен и по-съвършен от човешките такива. Примери да ти давам ли? А за доматите говоря от личен опит.!!! Мисля че, това не се поставя под съмнение. Ако твоето тяло не различава вкуса на качественната природна храна от отровите който ни пробутват, това е друг въпрос. Значи тялото ти е затлачено със такава химия че, просто не усеща разликата между двете. А тя разликата е огромна. Повярвай ми! Не говоря празни приказки.



Грешиш много. В сегашните храни е пълно със синтетична химия но, никой не го казва. Ако някога си ял чиста и свежа натурална храна и после ядеш от хипермаркетната синтетика първоначално ще получиш главоболие, после ще ти стане тежко на стомаха и накрая ще се изходиш със запек. Гарантирано!

За бързото стареене го написах като тенденция. Все още никой не е усетил напълно резултатите от тези мизерии. Средният период при който се усещат и виждат симптомите на дадено въздействие върху човешкият организъм е около 20-30 години(за сега). Това се отнася както за храната така и облъчването с радио честоти и други.

Понеже съм от хората който обичат  практическата насоченост ще ти дам следният пример.Малко предисловие.Имам едно чудесно качество което си създадох със годините и то е - да слушам и усещам своето тяло а, не какво ми бръщолеви Ума.Какво иска, кога му е добре, кога му е зле какво го затормозява от какво се гнуси и т.н. 


Много е написано, но единственото нещо което мога да отговоря е да ви препратя към гугъл, където да проверите за значението на ефекта на Дънинг-Крюгер.


Цитат
Нашите баби и дядовци са използвали само чисто натурални емулгатори. Нямало е техногенна среда която да ги трови. А разликата между натурален и изкуствено създаден емулгатор е огромна. Не ми се навлиза във физико-химична теория.

Защо, навлезте. :) Тъкмо ще си отговорите на много въпроси. Основния емулгатор използван в хранителната технология са фосфолипиди извлечени от слънчоглед.

Цитат
Та обясни ми следното нещо. Защо след като си купя примерно "Петрохан" от магазина и го ползвам като храна, след това всеки ден ми се иска от Петрохана. А при чистото месо закупено направо от месарницата на производител не е така. Напълно достатъчно ми е веднъж седмично да имам в менюто си месо и през другото време не се сещам за него.?!?! А за отработените след хранене човешки продукти да не ти обяснявам. От Петрохана или там какъвто и да е колбас получавам запек и хранителна тежест в стомаха.? Така че, не ми излизай със наизустени доводи и изводи който не са твой. Осъзнай себе си и тогава ще говорим.
И не случайно дадох примера със мишката. Но, явно мишката макар и неграмотна има усет кое е полезно и кое е вредно за нея. За разлика от тебе!!! Нищо лично! Просто факт!
Поздрави

Това го обясних малко по-нагоре, но никой не си е направил труда да прочете. Става дума за повишено съдържание на свободни аминокиселини, които организма вкусово приема като нещо добро и иска все повече и повече. Това се получава когато се премине определена граница. В комбинация със силни подправки, ще наблюдавате ефекта при всеки вид колбас независимо по каква технология е правен. Дори и да е домашен. Това е тънката мисъл на производителите на храна, вкарват повечко подправки повишаващи апетита. Леко неморално ми се струва но не е равнозначно на умишлено тровене. И метода се практикува от векове.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #46 -: Ноември 05, 2015, 11:43:10 am »

По въпроса за действията на гените, дори не си се доближил до реалността. Проблема който не схващаш е че колкото и да е ГМО един продукт никаква, повтарям НИКАКВА част от неговото ДНК не преминава в твоето ДНК и не започва да произвежда НИКАКВИ чужди ензими. А всички ензими произвеждани от ГМО са деактивирани първо по време на технологичната му преработка и второ по време на храносмилателния процес. Така че проблем може да дойде само от наличието на алергени и токсини. Което не означава че не може да се появи проблем с ГМО, вече го написах.

Благодаря за обстойния отговор:)
Само че никъде не твърдя, че част от ДНК-то на ГМО "преминава" в човешкия организъм...
Казвам, че собствения ти организъм е принуден вече да търси нови "решения" за усвояването на тези храни, което е различно!
Някои от тези "решения" биха могли да доведат до промени (макар и малки)  в определени вериги от собственото ДНК. И въпросът за алергените и "отхвърлянията" съвсем не е толкова изолиран от цялата картинка, колкото се смята!
Нали на тази база са се градили еволюционните мутации!
Виж следния факт - бебетата е най-добре да се хранят с храни от продукти, произведени в собствения им регион - където са родени! Всяка "вносна" храна предизвиква "напасване" от организма, за да се усвои пълноценно, защото има такива неща, като "родова ДНК памет" - хиляди поколения са расли и са се хранили в дадения регион, тялото им има вече "хранителна матрица"...но отиваме в друга тема вече...

angelmr

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #47 -: Ноември 05, 2015, 12:27:03 pm »
Благодаря за обстойния отговор:)
Само че никъде не твърдя, че част от ДНК-то на ГМО "преминава" в човешкия организъм...
Казвам, че собствения ти организъм е принуден вече да търси нови "решения" за усвояването на тези храни, което е различно!
Някои от тези "решения" биха могли да доведат до промени (макар и малки)  в определени вериги от собственото ДНК. И въпросът за алергените и "отхвърлянията" съвсем не е толкова изолиран от цялата картинка, колкото се смята!
Нали на тази база са се градили еволюционните мутации!
Виж следния факт - бебетата е най-добре да се хранят с храни от продукти, произведени в собствения им регион - където са родени! Всяка "вносна" храна предизвиква "напасване" от организма, за да се усвои пълноценно, защото има такива неща, като "родова ДНК памет" - хиляди поколения са расли и са се хранили в дадения регион, тялото им има вече "хранителна матрица"...но отиваме в друга тема вече...

Темата е много интересна. Въпроса обаче е че ГМО не се различават чак толкова от не-ГМО храните за да предпоставят такава адаптация. напротив разликите в диетите на две съседни държави обуславят много по-големи разлики и търсене на нови решения, от колкото замяната на традиционна с ГМО царевица. И да организмите ни наистина се адаптират. Но не чак на генетично ниво, свикнали сме с далеч по-драстични промени и нуждата от адаптации, така че промените са на физиологично, или дори на ниво симбионти.
Един рядко разглеждан проблем с храните е свързан не със собствения ни организъм а със симбионтните бактерии в червата. Всъщност точно те се променят най-силно и бързо при промяна на диетата и на това се дължи твърдението че децата се гледат най-добре с местни продукти. Аз между другото съм привърженик на локалните продукти но по други причини. :) Вносните зеленчуци се берат в по-ранен етап на зрелост и дозряват изкуствено. На това се дължи и "пластмасовия" вкус за който пишат много колеги тук. Не е проблем на сорт или метод на производство а се дължи изключително на дозряването в хладилни камери. По тази причина предпочитам местни зеленчуци. Същото важи и за млечните продукти понеже те са основния ни източник на пробиотици, най-добре е да консумираме традиционни ферментирали сирена и кисело мляко от нашия регион, а не вносни йогурти (повечето кисели млека произвеждани в България всъщност са с вносна закваска и нямат нищо общо с българското кисело мляко) или разни сирена получени с химическо коагулиране на млякото.
Така че като цяло, проблема с адаптацията към нови храни е проблем най-вече на симбионтната микрофлора. Която обаче е в състояние бързо да се адаптира към новите условия, ако не и се пречи.
За алергените съм съгласен, че не е толкова прост отговора. Поне не за мен, за някой специалист в областта може и да е прост. :) По тази причина нито защитавам, нито напълно отхвърлям идеята за ГМО. Обаче бих предпочел на този етап ГМО да си останат в лабораториите, а не на масата ми.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #48 -: Ноември 05, 2015, 02:40:39 pm »
http://biopogled.com/%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B4%D0%B5%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%8A%D1%82-%D0%B2-%D0%B3%D0%BC%D0%BE-%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82/

пп. Глутатионът, определя вашата биологична възраст. 6 месеца преди смъртта, нивото му започва да пада. Стигне ли нулата, гушваш букета.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #49 -: Ноември 05, 2015, 03:10:49 pm »
  Ангеле, защо ли влагаш толкова усилие. Когато някой не иска да те разбере, обяснявай колкото си искаш. Нима не знаеш, че апаратите са несъвършени, за разлика от боговете във форума. Те нямат нужда от хроматографи, дори от GSM-и, защото усещанията и подсъсзнанието улавят всичко. Усещат земетресения и катастрофи, много преди да са се случили, дори улавят все още вълните от Големият взрив. Знание може да няма, но има интернет и едни специални секретни вестници и телевизии от които да се образоват.       Преди време писах 25 пъти едно и също нещо, и 25 пъти то беше изтрито от някой. А като гледам невярното все още си стои. Него някой не го трие. И за да не пиша тука за други теми, ще го напиша отново пак там във „Тема: Лечение на рак със Сода - Натриев бикарбонат - др. Тулио Симончини .
 Не беше толкова лош форум.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #50 -: Ноември 05, 2015, 07:46:41 pm »
Цитат
когато в колбасите слагат не повече от 1-2% соев изолат
angelmr Ти провокира с това изказване много голям интерес в мен. Явно си капацитет в този бизнес, ще споделиш ли какво е останалото което слагат в колбасите. До сега винаги съм си мислел, че соята е повече от 90%  а ти ми говориш за 1-2% какво е другото освен вода, сол. За месо е ясно, че са още не повече от 1-2%.
Да уточня питам за колбасите "народен тип" дето са в пластмасова опаковка и име я Камчия я Хамбургски я Телешки колбас.
Ще се радвам, и не само аз ако споделиш някой тайни от бранша.

smsi-h

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #51 -: Ноември 05, 2015, 08:55:59 pm »
angelmr,

Предварително се извинявам за спама по темата!

Какво ти е мнението за домашно приготвеното вино? В смисъл, кои основни съставки в него вредят и кои са полезни и "задължителни" за поемане. От тази гледна точка, какво дневно, дебело подчертавам,  количество е полезно и какво вредно. Предполагам, разбираш, че става дума за вино направено от полудиви сортове грозде собствено производство без чепките и един два пъти в годината пръскано с медни препарати, т.е. вино, напълно натурално. Предполагам, че е излишно да коментирам, в какъв екстаз изпадам, когато усещам аромата и вкуса на винцето! ;D

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #52 -: Ноември 05, 2015, 09:36:49 pm »
Бил съм на нещо като семинар за соеви продукти и колбаси - слага се доста и то и по една друга причина - преработените сухи соеви продукти си увеличават обема около 3.5 пъти, добър коефициент на запълване, а - така между мляните кокали и кожи :o
И освен това май имаше списък с около 60 химикала за добаване към колбаси. Течен дим как ви звучи, а? - като залееш с него да бие на пушено.

 :o

И още нещо накрая - всяка храна си има и определена енергийна/вибрационна стойност, освен хранителна, която навлиза в биополето. Не върви да се внасят боклуци, пък да очакваме да стане то това рози и теменужки.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #53 -: Ноември 06, 2015, 12:27:19 am »
angelmr,

Предварително се извинявам за спама по темата!

Какво ти е мнението за домашно приготвеното вино? В смисъл, кои основни съставки в него вредят и кои са полезни и "задължителни" за поемане. От тази гледна точка, какво дневно, дебело подчертавам,  количество е полезно и какво вредно. Предполагам, разбираш, че става дума за вино направено от полудиви сортове грозде собствено производство без чепките и един два пъти в годината пръскано с медни препарати, т.е. вино, напълно натурално. Предполагам, че е излишно да коментирам, в какъв екстаз изпадам, когато усещам аромата и вкуса на винцето! ;D

Каква е разликата между това да пиеш кило вино и да изядеш 2 кила грозде? Имам предвид в съдържанието на вредни съставки, които не са плод на ферментацията? Ако ги е има във виното, то ги е имало и в гроздето... А не съм чувал някой да слага ограничение на количеството грозде което може да се яде...
А това, че във винцето се образува етилов алкохол... той сам по себе си е вреден, и въпроса "какво количество вино е вредно" опира до "колко етилов алкохол може да ти преработи дробчето". Защото етиловия алкохол е единственото "в повече" от това което е в гроздето.
От личен опит мога да ти кажа, че кило вино дневно (дори бих казал в рамките на 3-4 часа) не води до някакви директни поражения върху организма, дори и при повтаряне на упражнението ежедневно в продължение на години. Да, дробчето вижда малко зор, на сутринта малко боли глава, но се оживява.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #54 -: Ноември 06, 2015, 12:41:55 am »
piton2012, МНОГО ДЪРЖА да конкретизираш ----въпросните "някой"  и  "някои"!
Кои са според теб "боговете на форума"?

В по-преден свой пост пак пишеш неща с неясна определеност - на кой мод или админ си писал лични и те е пренебрегнал?
Давай смело и ПОИМЕННО! Никой тук не хапе, няма за истината (макар и твоята) никой да те "линчува"!

Сега - почти по темата...
Лично преживяване:
Отивам при познат, който работи в цех за кренвирши. Докато го чакам да се преоблече след смяната, гледам - в стаята, в която отваря -цели палети с тоалетна хартия?!?!
Питам го - Каква е тая хартия толкоз много бе, осирате ли се тука?
-А, пълнеж за кренвиршите бе, не знаеш ли пък ти...


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #55 -: Ноември 06, 2015, 02:13:50 am »
Е то кило тоалетна хартия не е ли по-скъпа от кило кренвирши? :)

angelmr

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #56 -: Ноември 06, 2015, 03:38:11 pm »
angelmr Ти провокира с това изказване много голям интерес в мен. Явно си капацитет в този бизнес, ще споделиш ли какво е останалото което слагат в колбасите. До сега винаги съм си мислел, че соята е повече от 90%  а ти ми говориш за 1-2% какво е другото освен вода, сол. За месо е ясно, че са още не повече от 1-2%.
Да уточня питам за колбасите "народен тип" дето са в пластмасова опаковка и име я Камчия я Хамбургски я Телешки колбас.
Ще се радвам, и не само аз ако споделиш някой тайни от бранша.


Основния компонент на колбасите са различни животински субпродукти като сланина и машинно добито месо, а в кремвиршите се слага и кожа (заради колагена, но там кожата си е част от рецептата). В по-нискокачествените колбаси от машинно добитото месо могат да попаднат и части от костите на животните (тогава се усеща че леко хруска при дъвчене). Ниската цена се постига с влагане на вода. Всъщност водата е основния компонент на малотрайните колбаси. За да бъде задържана водата обаче се влагат различни добавки от растителен произход. Най-вече се използват различни полизахариди извлечени от семена (например гума гуар, нишесте и други подобни), и някои неорганични добавки като полифосфатите (които също имат биологична роля в човешкия организъм). Вкуса се подсилва със свободни аминокиселини като пречистена глутаминова киселина, или с дрождев изолат. Соевия изолат се слага за да се повиши белтъчното съдържание (понякога слагат и слънчогледов), но количеството му както написах е малко. За да се получи по-интензивен вкус, подправките понякога се влагат под формата на екстракти.

angelmr

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #57 -: Ноември 06, 2015, 03:45:04 pm »
angelmr,

Предварително се извинявам за спама по темата!

Какво ти е мнението за домашно приготвеното вино? В смисъл, кои основни съставки в него вредят и кои са полезни и "задължителни" за поемане. От тази гледна точка, какво дневно, дебело подчертавам,  количество е полезно и какво вредно. Предполагам, разбираш, че става дума за вино направено от полудиви сортове грозде собствено производство без чепките и един два пъти в годината пръскано с медни препарати, т.е. вино, напълно натурално. Предполагам, че е излишно да коментирам, в какъв екстаз изпадам, когато усещам аромата и вкуса на винцето! ;D

Съжалявам, института в който работя е по храните а не по виното и нямам професионални наблюдения по въпроса. Но в къщи си правим вино и до колкото знам нито един от традиционно използваните компоненти не ми е известно да създава проблем, дори и сулфитирането. По конференциите на които съм бил специалисти са споделяли че е полезно около 200 милилитра дневно да се консумира. И то ограничението което дават е само заради алкохола. Иначе червените багрила във виното са много силни антиоксиданти и са много полезни за здравето.

angelmr

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #58 -: Ноември 06, 2015, 03:50:02 pm »
Каква е разликата между това да пиеш кило вино и да изядеш 2 кила грозде? Имам предвид в съдържанието на вредни съставки, които не са плод на ферментацията? Ако ги е има във виното, то ги е имало и в гроздето... А не съм чувал някой да слага ограничение на количеството грозде което може да се яде...
А това, че във винцето се образува етилов алкохол... той сам по себе си е вреден, и въпроса "какво количество вино е вредно" опира до "колко етилов алкохол може да ти преработи дробчето". Защото етиловия алкохол е единственото "в повече" от това което е в гроздето.
От личен опит мога да ти кажа, че кило вино дневно (дори бих казал в рамките на 3-4 часа) не води до някакви директни поражения върху организма, дори и при повтаряне на упражнението ежедневно в продължение на години. Да, дробчето вижда малко зор, на сутринта малко боли глава, но се оживява.

Проблема с гроздето е че 20% от него са разтворими захари. А прекаляването със разтворими захари е причината за част от съвременните здравословни проблеми. Така че 1кг. грозде си е много. Както и 1 литър вино де. :) С нищо не е хубаво да се прекалява.
А алкохола във виното помага да бъдат екстрахирани ралзични вещества от ципата и смеката на гроздето, така че вероятно се увеличава усвояемостта им, но конкретно този проблем не съм го проучвал и не съм сигурен. Освен това някои метаболити отделени от дрождите при преработването на захарта също са полезни. Глутатиона за който се спомена по-горе е основен компонент който дрождите натрупват. Проблема е че тези неща остават в утайката и много малко от тях всъщност се отделят, така че не знам дали има значение. Както написах вече, с вино не съм се занимавал.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #59 -: Ноември 06, 2015, 05:28:03 pm »
Цитат
Основния компонент на колбасите са различни животински субпродукти като сланина и машинно добито месо
Много странно. Ти дане работиш и живееш в Германия. за там може и така да е. Тук в България... Без да претендирам, че съм специалист по въпроса и нещата са ми ясни из основи, но знам една фирма в която можеш да си купиш гореспоменатите колбаси пакетирани в чували по 30 килограма. В този си вид те представляват бяла прахообразна субстанция към която е необходимо да се добави само вода и определено количество течнокристална боя. Става дума за боя с цвят на салам и със свойства на боята по етикетите на "Каменница" Променя си цвета при промяна на температурата. Изискват я от ДВСК като индикатор дали колбасите са съхранявани на достатъчно хладно.  Както и да е този бял, белезникав прах ли, брашно ли аз не бих го нарекъл "машинно добито месо" По ми прилича на "Машинно произведен" месозаместител. Сурогат. Това с тоалетната хартия отдавна вече никой не го прави  ;D ;D
Тя сигурно е ползвана някога да доставя  фибри в салама. В този ред на мисли:
Дали  Активията   не я правят от мляко и тоалетна хартия ;D ;D ;D
П.П. Отхвърлям възможността това в чувалите да е лиофилизирано месо защото въобще не се връзва като цена.