Алтернативни енергоизточници > Механични, гравитационни и хидродинамични устройства

Гравитационен двигател от Бразилия

(1/6) > >>

jhonjhon:
Фирмата RAR Energia Ltda. от Порто Алегре в Бразилия е разработила гравитационен двигател, който може да бъде изграждан във всякаква големина.

В официалния сайт на фирмата дават снимки от изграждането на демонстрационен прототип. Не знам дали работи, но това е най-грандиозния прототип, който съм виждал. Насладете се и вие на машинката.

http://www.rarenergia.com.br/

@praktik:
А , как  работи  това  чудо  ???

jhonjhon:
Тук има патенти и заявки за патенти на собственика на фирмата.

http://www.google.com/search?tbo=p&tbm=pts&hl=en&q=ininventor:%22Renato+Bastos+Ribeiro%22#q=ininventor:%22Renato+Bastos+Ribeiro%22&hl=en&tbm=pts&ei=XPqqUZnQJoXEPc_sgPAG&start=0&sa=N&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.47244034,d.ZWU&fp=82ad154b6496242b&biw=1024&bih=601

Все още не разбирам принципа на действие на устройството, но не вярвам някой да прави такова огромно нещо без да има по-малък действащ прототип. Въпросът обаче е, защо не е даден клип на този по-малък прототип.

@praktik:
Навярно  го  пазят  в  тайна ,  тези  бразилци  няма  да  изхарчат  толкова  пари  за  винкели  които  са  тонове ,  без  да  има  полза .

Maistora52:
Бразилия в момента е една от най-бързо развиващите се икономики в света. Дилма Русев/а заяви, че енергийната мощност на страната /й/ е приоритет.
Подобна конструкция в настолен вариант се въртеше из Ю ТУб. Категорично съм убеден, че такава система е възможна, която просто ей така - на шега - нарушава ЗЗЕ. Напук на книжниците.
Още повече - това, което се вижда на фотосите струва десетки милиони. Само си помислете за нужната прецизност (в тегло, размери и изпълнение) на тези огромни стоманени греди. В гравитационните устройства грам тегло не на място "обръща колата".
Остава да се поклоним и на бразилците, след като се поклонихме на перуанеца Фернандо С. Рамос и на аржентинския проект "Ториан III".
А ние с целия си акъл продължаваме да спорим за глупости. И се увековечаваме завинаги като аутсайдери!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия