Алтернативни енергоизточници > Testatika, електростатични генератори

Експеримент с кондензатори

<< < (9/9)

@praktik:

--- Цитат на: Радико в Юни 08, 2013, 06:29:51 pm ---Известни са Известни, но само на определен кръг "посветени" учени, а другите будалите да си изучават стандартният модел и да си траят защото така е гарантирано лесното манипулиране и подчинение на масите.

--- Край на цитат ---

Не мога да разбера защо политиката се намесва в науката, това е регрес .

mi68:
Здравейте,
Изтъкнах, че има два модела на ефира.
- динамичен
- кристален (твърд)
  Дискусията се заби в единия модел. За мен и двата модела са верни, изразяват различни състояния. При определени условия едното преминава в другото.
  Да изчакаме опита, който подготвям, дали параметрично ще имам надлъжни вълни или казано по друг начин изкривяване на пространството?
  Щом имаме градиент, то имаме изкривено пространство, което не може да се сметне за хомогенно.
  От тази гледна точка, човек с мислите може да го изкривява (пространството), и да получи всичко. Такива феномени има описани ... ?... и пещери, които материализират мисли. Приказки и легенди също. Не си и помисляйте нещо лошо, да не вземе да ви се сбъдне!

@praktik:
МИ 68, почваш да фантазираш, прекалено много, то хубаво фантазия, ама с мярка  ;D

mi68:
Здравейте,
Днес проведох експеримента. Резонанс получих на СВ на 1060кХц и 1540кХц. Плочите на кондензатора са лентов проводник.
Следващ етап е да ги заменя с желязна ламарина. Идеята на опита е магнитното поле да влияе на капацитета на кондензатора от лентов проводник, така че капацитета параметрично да се променя. Енергията за промяната да дойде от магнитното поле, а желязото усилва магнитното поле, вземам мерки и против вихрови токове. 

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия