Автор Тема: Манипулиране на реалността  (Прочетена 93737 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #45 -: Декември 15, 2018, 04:27:12 am »
Да, тази топология от намотки образува тороидален ВН кондензатор, при който двете намотки взаимно си индуцират една в друга магнитни полета по посоката на тока.

Наскоро си изработих и принтирах на 3D такъв тороид (от две части), като вътре върху подпорки се помещава половинка от тороид с по-малък диаметър, където ще лежи вътрешната намотка. Оставащото празно пространство трябва да се запълни с някакъв силен диелектрик като глицерин, а вероятно и дестилирана вода ще свърши работа. При модулиране с разни честоти има шанс за генериране на различни ефекти подобни на тези на Хътчисън. Това се получава заради едновременното присъствие на силни електростатични и електромагнитни полета, съчетани с високи честоти. При такава конфигурация предмет в активната зона става "отворен" за промени в структурата си на субатомно ниво, както и възможност за вкарване на нови частици в целия му обем. Съответно това променя драстично свойствата на предмета (и как реагира на околните енергии и полета), поради което се проявяват различни причудливи ефекти.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #46 -: Декември 15, 2018, 08:55:29 am »
във връзка с предните постове бих искал да приложа и схемата на устройството на Джон Титор

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #47 -: Декември 15, 2018, 04:56:46 pm »
За "невидимост" с магнитно поле трябва първо да се докаже отклонението на светлината във вакуум с магнитно поле.
От "Филаделфия" не дават яснота и как създават магнитното поле.

Entalpii, само магнитно поле не е достатъчно за постигане на такъв ефект. Създават се магнитни полета в какви ли не конфигурации, и, ако беше толкова лесно, ефектът щеше да се наблюдава постоянно, да е добре описан и изучен. Това означава, че трябва да присъстват и други полета или енергии за постигане на строго определено състояние.
Да, присъства силно магнитно поле, но то трябва да е смесено със силно електростатично, както и с приложена определена честота. При взаимодействието на тези полета се заражда вид лъчение (или поле) със специфични характеристики, което прониква през материята, оказвайки влияние върху градивните й частици, техният заряд и инерчни свойства, електронните орбити, подредбата и т.н. Тогава се проявяват търсените ефекти.

Освен с отклонение на светлината около обект (което се постига с изключително силен поляризиран ефект на миража), невидимост може да се постигне и с прозрачност на самата материя.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #48 -: Декември 16, 2018, 05:21:00 am »
Освен с отклонение на светлината около обект (което се постига с изключително силен поляризиран ефект на миража), невидимост може да се постигне и с прозрачност на самата материя.

Струва си да се замислим - защо светлината не преминава през плътна и непрозрачна материя?
Та разстоянията на "празнота" в материята са колосално огромни, спрямо действителната и маса!
т.е. защо има непрозрачни материи и какво ги различава структурно от прозрачните по отношение на светлинната енергия?
Какво изкривява/пречупва/отразява/поглъща светлината при опита и за преминаване през непрозрачна материя?
Та тя не се влияе от гравитацията! Как тогава се влияе от силовите полета между частиците, как и действат?
Понеже не би имало друго, което да и влияе, нали?

П.П. Фотоните са уж много по-малки от самия електрон, значи...спират да се движат?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #49 -: Декември 16, 2018, 06:04:08 am »
Да ти обясня ли разликата между прозрачно и непрозрачно тяло спред физиката или ти търсиш ДРУГО обяснение и на това явление? :)
Аре, от мен да мине ...
Естествено че фотона не може да спре. Единствения начин да спре е да се погълне от някой атом. Но за да се погълне, електрона на този атом трябва да се качи на по-висока (по-енергийна) орбита. А не всички електронни орбити са с еднаква "енергийност". По-точно каано "не всички разлики между две орбити изискват еднакво количество енергия".
И с'я какво се случва когато един фотон с ниска енергия срещне материал на който електроните обикалят на такива орбити, че преминаването на следващите изисква повече енергия отколкото носи фотона? Фотона не може да спре, но няма сила и да качи електрон на висока орбита. Демек ... атома не проявява интерес към тоя фотон. Не ще да взаимодейства с него. И фотона обиден го подминава.
Както се вижда от тази тъжна приказка за неосъществената връзка... дали един материал ще е прозрачен или не зависи от енергията на фотона и от енергията необходима на електрона от най-външната орбита да се качи на още по-външна. "По-външна" да се чете "по-енергийна", не е задължително да е наистина с по-голям радиус.
Това е съвсем опростена картинка, която не отговаря на много въпроси, но трябва да навезем в детайли които се надявам всеки сериозно заинтересован може да намери в нета. Примерно "защо именно високоенергийните лъчения като рентгеновите могат да преминават по-надълбоко и през повече материали" или "защо металите като правило са непрозрачни а кристалите прозрачни"... ей такива интересни въпроси...

П.С. А ако трябва да сме още по-точни... фотона който е преминал не е същия този фотон който е влезнал в тялото... дори и то да е прозрачно... :)
« Последна редакция: Декември 16, 2018, 06:34:33 am от juliang »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #50 -: Декември 16, 2018, 03:40:11 pm »
Това последното не е задължително винаги, въпреки, че е вярно като наблюдения обаче.
Разлагането на цветовия спектър какво представлява? Разделят се фотоните на видове или се трансформират - всеки със своя си цвят? Да, някой ще каже - различна честота (вълнова характеристика на фотона) - различен цвят, колкото по-висока честота, толкова по-висока проникваща способност, това е установено.
И не, не искам да ми обясняваш неща, които са приети като досегашни схващания. Тези са известни, няма какво да ги дъвчем.
Дай над друго да помислим?
Кое отразява фотоните? Кое ги поглъща, кое ги пропуска?
Ако си представим в детайли молекулярната структура на парче метал, ще се оформи странна картинка - въпреки, че молекулите са подредени в правилна "решетка", между тях разстоянията са огромни, както са огромни и разстоянията между самите атоми или между електроните и ядрото!
Ако фотонът не се влияе "гравитационно" (не се привлича от полетата) а си се движи праволинейно, шансът му да попадне на атом в тази си траектория е толкова малък, колкото изстрелян куршум през галактиката да уцели звезда! Това при положение, че куршумът не се влияе от гравитацията!
Да, в проекция на перспективата, на практика звездният куп празно няма (в дълбочина) поради гъстотата на звездите, куршумът рано или късно, би попаднал на звезда, но това значи, че този куршум би навлязъл много-много дълбоко в галактиката, докато срещне звезда по пътя си!
Тази логика наистина съответства на проникващата способност на доста видове лъчения, които стигат до определена дълбочина в материята, преди да се погълнат от нея.
Но при "зримите" фотони наблюдаваме друга картинка...
Кристалното стъкло и обикновеното имат различна структура (кристална решетка и аморфна), но и двете са прозрачни.
Стъклото възпрепятства повече по-високите светлинни честоти (ултравиолет), докато металите - по-ниските (инфра ред), а гама лъчите проникват по-дълбоко.
Ако се приложи една и съща концепция за енергийната възприемчивост на атома спрямо фотона, някак се разминава логиката в тази теза.

Получава се така, че различните атоми (на различни вещества), проявяват "избирателна притегливост" спрямо различните фотони, това е възможно обяснение.

А не става дума само за един фотон, а за светлинен лъч, съдържащ сноп от фотони. Би следвало ако част от тях попаднат на атоми, останалите да преминат свободно! Иначе би било все едно да задържиш вода в сито.
Сега обаче...ако ситото е магнит, а не пресяваш вода, а железен прах, той ще бъде задържан изцяло от ситото.
Естествено се налага изводът, че фотоните се влияят от силовите полета в междуатомните пространства. Изкривява се пътя им - привличат се все пак от атомите?
Изследванията показват, че светлината спира да прониква в непрозрачната материя още на много "плитко" - от порядъка на микрони.


Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #51 -: Декември 17, 2018, 10:01:13 am »
Първо трябва да се направи едно важно уточнение, което (учудващо) се пренебрегва в голяма степен дори в официалните изследвания и статии. Знаем, че в електромагнитния спектър влизат от най-нискочестотните (ELF) до най-високочестотните (гама) познати лъчения, като за най-проникващи се считат именно високоенергийните ВЧ, като едва ли не това е свойство само на лъченията с голяма енергия. Ами... това просто не е вярно. ЕМ лъченията имат най-различна проникваща способност, без да следват някаква нарастваща прогресия от НЧ към ВЧ. Много зависи и от препятствието, което срещат, понеже един вид материя ще е прозрачна за дадено лъчение, а за друго не.

Да вземем за пример двата края на видимия спектър и човешката кожа. Кои лъчи са по-проникващи, IR или UV? А отговорът е - първите, въпреки че са с по-ниска честота (прикачената картинка). И това не се отнася само за кожата, а за доста други материи.
Радиовълните (или радиолъчите) са още по-ярък пример за огромна проникваща способност въпреки ниската си енергия.

Още едно фрапиращо сравнение може да се направи между обикновен рутер на 2,4GHz и източник на гама лъчи. Въпреки, че рутерът излъчва само 100-тина миливата, без проблем лъчите му преминават през две бетонни плочи и пак си има чудесен сигнал. От друга страна, въпреки огромната енергийност на гама лъчите, те просто няма да успеят да преминат и през двете плочи (всъщност вероятността да бъдат изцяло погълнати само от едната, е много голяма).
От тези примери следва, че високите честоти и енергии въобще не са основен фактор, определящ проникващата способност.

Важен извод, който може да се направи, е, че в (непрозрачната) материя има "нещо", което не позволява на видимата светлина да премине през нея.
Един хубав цитат по въпроса (от произволно търсене из нета):

"The reason why visible light can't travel through walls as easily as gamma rays or radio waves is because, to the visible light, there's something 'there' on a similar scale of length (wavelength) and time (frequency) that the gamma rays are too small and fast to interact with and the radio waves are too large and slow to interact with."

В тази връзка, теорията за Soft particles предлага доста добро обяснение. Поради активността на фундаменталните частици на материята, се възбуждат етерите, свързани с диапазона на видимата светлина. Възникват множество нискоенергийни електрони (които не могат да бъдат отчетени с обикновени уреди), които се скупчват в големи количества в и около атомите и молекулите на материята. Поради това че са изградени от фотони във видимия спектър, те не позволяват на видимата светлина да премине и затова материята всъщност е видима. Т.е. подобното блокира подобно, както е отбелязано и в горния цитат. Съответно, честотите отдалечени (било то към понижаване или повишаване) от тези на нискоенергийните електрони, успяват в голяма степен да преминат, понеже трудно си взаимодействат с тях.

Един от начините за постигане на невидимост, е именно избиването от материята на всички тези нискоенергийни електрони, които пречат на светлината. Тогава материята ще стане напълно прозрачна без никакви рефлекции или рефракции (все едно я няма), но в същото време ще бъде нормално осезаема.
Има сведения, че това може да се постигне със сектори от спектъра малко над и под видимия - IR и UV светлина, получени по специален начин, увеличаващ многократно проникващата им способност. Когато "изчистващото" лъчение спре, материята постепенно пак ще стане видима.

При прозрачната материя (за видимия спектър) вероятно голяма роля играе по-специфична подреденост на частиците. Действително изходящите фотони са други, входящите просто възбуждат процеси, водещи до образуване и излъчване на нови фотони със същата или близка честота.
Според soft particles physics в едно прозрачно тяло нискоенергийните електрони дезинтегрират до светлина (причинено от прииждащите фотони) и така се излъчва вторичната емисия, която напуска материята.
Призмата разделя видимите честоти, защото при преминаването им се оказва различно съпротивление върху тях.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #52 -: Декември 17, 2018, 04:04:11 pm »
Това последното:

При прозрачната материя (за видимия спектър) вероятно голяма роля играе по-специфична подреденост на частиците. Действително изходящите фотони са други, входящите просто възбуждат процеси, водещи до образуване и излъчване на нови фотони със същата или близка честота.
Според soft particles physics в едно прозрачно тяло нискоенергийните електрони дезинтегрират до светлина (причинено от прииждащите фотони) и така се излъчва вторичната емисия, която напуска материята.

ми се струва доста съмнително!
Ако лазерен лъч, прокаран през тънко стъкло не представлява същият сноп фотони, а съвсем други, "образувани и излъчени със същата или близка честота" , това означава, че стъклена пластинка с дебелина 2 мм. има вътре в себе си потенциала за образуване на лъч със същата мощ и интензивност, а същевременно с това е способна да погълне напълно всички фотони от първоначалния лъч! И това без видима промяна на енергетичното и състояние - стопяване, например?
Ако ми кажете, че тези фотони търпят пречупване, неколкократно отражение от вътрешни слоеве, дори, че преди това рикушират 200 пъти като билярдни топки между молекулите, ок, бих се съгласил, че е вариант!
Но да твърдите (Хипарх и Юлиан), че са съвсем други фотони...айде стига!

Това би означавало, че ако се открие подходящ начин на възбуждане на тази стъклена пластинка (без да се вкарват фотони отвън, а някаква друга енергия), тази пластинка може да генерира лъч с подобна мощ?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #53 -: Декември 17, 2018, 04:46:28 pm »
Това би означавало, че ако се открие подходящ начин на възбуждане на тази стъклена пластинка (без да се вкарват фотони отвън, а някаква друга енергия), тази пластинка може да генерира лъч с подобна мощ?

Такива проявления съществуват и са добре изследвани и описани от сър Уилям Крукс. Четете "On Radiant Matter" vol. 1 и vol. 2.
Стъкло, полускъпоценни и скъпоценни камъни, проявяват фосфоресценция (някои интензивна) когато биват бомбардирани с "радиантна материя" във вакуум. Колкото е по-силен вакуумът толкова по-силна е фосфоресценцията. Крукс нарича радиантна материя невидимият лъч от... нещо си (в съвремието се приема за изграден от електрони, но дали няма и друг вид частици е отделен въпрос), получен от катод с приложено високо напрежение във вакуум.

Почти съм сигурен, че ако при такъв опит кристалът се оформи и полира по подходящ начин, и се поставят резонаторни огледала от двете му страни (като при лазерите), то ще възникне потентен лазерен лъч.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #54 -: Декември 17, 2018, 06:10:18 pm »
Това би означавало, че ако се открие подходящ начин на възбуждане на тази стъклена пластинка (без да се вкарват фотони отвън, а някаква друга енергия), тази пластинка може да генерира лъч с подобна мощ?
По този начин работят лазерите.

Когато един електрон под въздействието на фотона се качи на много висока орбита (което се случва при облъчване с високоенергийно лъчение), то той просто не може да се задържи там. Моментално излъчва друг фотон, освобождавайки се от енергията. И енергията на този нов фотон е точно равна на енергията на фотона попаднал върху електрона. Създава се илюзията че фотона просто е преминал през материята, но това не е така.
Понякога "ударения" електрон се качва на 2-3 "стъпала" нагоре, но не слиза директно на оригиналната си позиция, а се задържа по малко на всяка една от по-ниските орбити, като при всяко слизане се освобождава от ЧАСТ ОТ енергията си, изпускайки фотон с ПО-НИСКА нергия от този, който го е качил нависоко. Ето ви как работи разлагането на светлината (съвсем примитивно обяснено).
А при металите какво имаме? Ами ... имаме едни електрони дет едва ли не плуват между ядрата в решетката. Те нямат точно определена орбита, точно енергийно ниво...
С'я ... защо новия фотон се излъчва точно в посоката в която би вървял оригиналния фотон, т.е. кога има отражение, кога има пропускливост и кога светлината се пречупва... отново опираме до теории и формули които са доста заплетени дори и за мен.
« Последна редакция: Декември 17, 2018, 11:02:08 pm от atos »

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #55 -: Декември 17, 2018, 06:39:03 pm »
juliang, това, което обясняваш се казва спонтанно излъчване (емисия), тогава не е задължително електронът да се върне в основно състояние и излъченият фотон има енергия съответстваща на енергията на прехода. Обаче има едно нещо наречено принудено излъчване (емисия), това е когато удариш електрона с фотон, чиято енергия е равна на енергията между възбудено и основно състояние и направо се излъчва нов фотон със същата честота, енергия, фаза и посока. Иначе казано, роденият фотон е неотличим от породилият го.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #56 -: Декември 17, 2018, 07:02:31 pm »
Я чакай и на вас да ви разваля лакардията щот всичко това звучи също като, че е вярно, ноо като вземат да се уплитат заплитат пияните фотони какво се случва? Боза братче боза. Я потърсете някакво по рационално обяснение.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #57 -: Декември 17, 2018, 11:09:18 pm »
lz1jer, juliang, разбирам ви обясненията, ясно е, че това са съществуващи процеси, първият лазер (по мои спомени) е бил създаден чрез рубинен кристал.
Но тук ви говоря за друго - мощен, вече създаден по един или друг начин лазерен лъч, способен да разтопи скала минава през...тънка пластинка стъкло?
Наистина ли тази тънка пластинка има материйния енергиен потенциал да откликне на тези процеси, пресъздавайки точния лазерен лъч, без самата тя да "пострада"? Невероятно звучи?
Разбирате ли това, което ви казва и Радико? Ако гледате през стъкления прозорец (и всичко казано от вас е валидно за всеки фотон и всяко стъкло) и виждате реална картина на образите отвън, това означава, че простото стъкло не е прозрачно, а е един вид като камерата на телефона - отпред снима, отзад - пресъздава образа?
Т.е. парче стъкло се явява по-сложна технология от най-съвременната камера!
Абсурдно!
А предвиждането за точният ъгъл на пречупване би било невъзможно:

Всеки знае, че ъгълът на пречупване е еднакъв на вход и изход, когато повърхностите на стъклото са успоредни!
Това се ползва в оптиката. Еднакъв е и при отражение!
Разлагане става, само когато тези повърхности не са успоредни - триъгълна призма, например.
Но...ако процесите, които описвате са валидни при всяко преминаване през стъкло, би следвало, гледайки през прозореца да виждате различните цветове най-малко размазани след изхода им от стъклото, поради различната им честота и енергийност, тези процеси биха дали разлика в "синтезирането" на изходящите фотони.

Аааа, Хипарх, сега се сетих, като ти препрочитах поста - по повод резонаторните огледала...пак опираме до въпроса за огледалото! То отразява ли или пресъздава?
« Последна редакция: Декември 17, 2018, 11:39:04 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #58 -: Декември 18, 2018, 12:22:42 am »
Разбирате ли това, което ви казва и Радико? Ако гледате през стъкления прозорец (и всичко казано от вас е валидно за всеки фотон и всяко стъкло) и виждате реална картина на образите отвън, това означава, че простото стъкло не е прозрачно, а е един вид като камерата на телефона - отпред снима, отзад - пресъздава образа?
Т.е. парче стъкло се явява по-сложна технология от най-съвременната камера!
Абсурдно!
Специално за стъклото: То пропуска светлината, фотоните с енергия във видимия спектър не намират в него електрони на подходящи енергийни орбити за да взаимодействат с тях. Но има стъкла (тези на качествените слънчеви очила) които проускат видимата светлина, но спират ултравиолетовата която е съвсем близка по честота (и енергия). Има нискоемисионно стъкло, което пропуска видимата светлина, но задържа инфрачервената радиация. Има стъкла задържащи радиация в ядрените реактори или в рентгеновите апарати. По дяволите ... едно елемнтарно цветно стъкло пропуска (или спира) само определен спектър на видимата светлина. И това не е rocket science... Да, звучи изключително сложно като теория, но цветни стъкла са правили още преди Христа...

Малко по-подробни обяснения можете да прочетете тук: https://physics.stackexchange.com/questions/7437/why-is-glass-transparent

Това го обяснявах и малко по-нагоре:
Естествено че фотона не може да спре. Единствения начин да спре е да се погълне от някой атом. Но за да се погълне, електрона на този атом трябва да се качи на по-висока (по-енергийна) орбита. А не всички електронни орбити са с еднаква "енергийност". По-точно каано "не всички разлики между две орбити изискват еднакво количество енергия".
И с'я какво се случва когато един фотон с ниска енергия срещне материал на който електроните обикалят на такива орбити, че преминаването на следващите изисква повече енергия отколкото носи фотона? Фотона не може да спре, но няма сила и да качи електрон на висока орбита. Демек ... атома не проявява интерес към тоя фотон. Не ще да взаимодейства с него. И фотона обиден го подминава.
но както ти обичаш да казваш "няма кой да чете..."
Отново да повторя - не можеш да взмеш само половината енергия на фотона, или само някакъв процент. Фотона се движи със скоростта на светлината и не може да спре или да намали. Или се поглъща изцяло, или подминава. Единствения начин е фотона да се погълне изцяло и да се излъчи нов фотон с по-ниска енергия, като при това електрона остане (за кратко или по-дълго) във по-високо енергийно състояние.

Поглъщането и излъчването на фотон е по-често срещано при отражение на светлината от някакъв материал. Едно огледало примерно дава илюзията че просто изменя посоката на фотоните блъскащи се в него, но това изобщо не е така. Фотоните се поглъщат и се излъчват нови.
« Последна редакция: Декември 18, 2018, 12:47:11 am от juliang »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #59 -: Декември 18, 2018, 12:58:22 am »
Специално за стъклото: То пропуска светлината, фотоните с енергия във видимия спектър не намират в него електрони на подходящи енергийни орбити за да взаимодействат с тях.
А ако трябва да сме още по-точни... фотона който е преминал не е същия този фотон който е влезнал в тялото... дори и то да е прозрачно... :)

А сега де?
Фурнаджийската лопата...ряпа да яде :D

Поглъщането и излъчването на фотон е по-често срещано при отражение на светлината от някакъв материал. Едно огледало примерно дава илюзията че просто изменя посоката на фотоните блъскащи се в него, но това изобщо не е така. Фотоните се поглъщат и се излъчват нови.

Значи...щом не се излъчват същите, се синтезират нови на място. Знаем, че почти всяка материя при поглъщане на достатъчно топлинна енергия, започва да излъчва фотони (да свети). От това следва, че атомите имат почти неизчерпаем запас от фотони, даже дали не са и направо съставени от тях или както е казал Тесла - всичко е светлина!
Остава да ме убедиш в начина, по който се запазва информацията (матрицата), подреждаща тези изходящи фотони по същия начин, по който са влезли входящите...иначе в огледалото можеш да се видиш като...вълк, примерно :D