Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Изчисляване здравината на материалите при въртене и налягане

<< < (2/3) > >>

dmitarp:
Много рядко един вал е натоварен на чисто усукване, а също така рядко се случва да е натоварен статично, обикновено натоварването е динамично циклично, така че тази формула е само една малка част от целият пъзел.

juliang:
Затова и нещата се смятат грубо, след това всичко се произвежда и се изпитва в реални условия. Или се слага разумен коефициент на преоразмереост, когато става въпрос за единична бройка, която е нерентабилно да се тества.

Иван Димов:
   Прилагам файл от учебник по съпромат, където има сметки и по двата начина. Даже открих печатна грешка може би. За G бяха сложили стойността 0,8.10^11, а вярното е както съм го коригирал в червено. Не знам защо са използвали такава стойност, на друго място гледам за стоманата G е от порядъка на 80 GPa. Тук е дадено и пределното напрежение на усукване Т=50МРа.

dmitarp:
0,8.10^11 Pa и 80 GPa са една и съща стойност, така че върни си това което са написали. По скоро крайният резултат е грешен.

Иван Димов:
   То е ясно, че са една и съща стойност, но за да излезе крайния резултат съм я променил. Въобще тази задача е объркана тотално. Горе за въртящия момент също има печатна грешка - там степента трябва да е 6, а не 3. И този въртящ момент ми се струва прекалено голям. Сметнато в килограми излиза, че в периферията на вала действа сила около 400 тона. Аз не съм много запознат с този вид техника, но ми се вижда прекалено голяма тази стойност.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия