Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити
Ритмодинамика
@praktik:
Четох за хипотезата на Рангел Колесин в списание 8 . Той не е релативист и приема етера като субстанция отговаряща за гравитацията и електромагнетизма , както и за разпространението на светлината. Но неговата хипотеза не се приема от академичната физика , те признават само гурото Айнщайн. Чудя се защо ли е така . Също така през 2012 г нашумя и по високата скорост на неутрината от тази на светлината , в проведеният експеримент с неутрини снопове в ЦЕРН и Гранд сасо лабораторията. веднага след това казаха че било грешка в апаратурата и по нататъшните опити се потулиха . А нали щяха да бъдат проверени от още изследователски лаборатории по света . Намирисва на конспиративна работа. Питам се защо учените са така разеденени , така наука не се прави.
svetlio760:
Докато има евреи на високите световни постове истината няма да се знае - ценните за тях неща са контрола и парите - как да обявят някой обикновен учен не евреин за гений и да му стоварят една камара пари, или да обявят за шарлатани сънародниците си заради показания на някакви си уреди! :-\г
Maistora52:
Според мен - нищо необичайно що се отнася до пладноходката. Докато гледах предположих, че вентилаторчето е така насочено към платното, че въздушната струя идваща отдолу, се отразява от платното в почти обратна посока и така става нещо като "реактивна струя", която като се изхвърля назад бута платноходката напред.. Точно между 25 и 30 секунда, дикторът казва почти същото.
Ако обаче вентилаторчето духа точно перпендикулярно в платното - няма да има реактивна обратна въздушна струя и платноходката няма да се помести. Въпрос на ъгъл на подаваната въздушна струя.
Радико:
Само не разбрах къде точно е сложен този вентилатор. Три пъти пусках клипа ама не видях вентилатор.
Христо Христо еобходима ако беше шаран и въдица нямаше да е необходима за тебе, сам щеше да скочиш в тигана.
Иван Димов:
Радико, такова придвижване е възможно, защото има "рекушет" на молекулите на въздуха в платното на лодката. Крайният ефект на този "рекушет" е, че имаме въздух в посока назад и съответно лодка в посока напред. Същото задвижване на лодка можем да получим и като замеряме пружина с гюллета. Важното е след замерянето да имаме движение на гюллетата назад като самите тях можем да вземаме по време на движение от рафт, специално изграден за целта. Тук Нютон-трети е напълно спазен, а при "рекушета" импулсът е двоен и имаме маса задвижена в посока назад.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия