Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Ветро генератори

Плаващи вятърни електростанции

(1/2) > >>

@praktik:
Знае  се  че  в  морето  ветровете  не  стихват .  Та  идеята  е  ако  се  направят  платформи - салове , на  които  да  бъдат  установени  ветрогенератори , това  може  да  е  сериозна  идея. Ето  и  малко  инфо  по  въпроса.
http://iliaganchev.blog.bg/biznes/2013/04/19/plavashti-viatyrni-elektrostancii-offshore-wind-farm-novosti.1102229

Радико:
Това не само е добра идея, това хората отдавна го правят. Може да погледнете в Сименс точка ком. И на плаващи платформи закотвени за дъното и директно забити пилони в дъното. Все от 2 мегавата нагоре. Последно пишат за 130 метра лопата за витло.   

svetlio760:
На теория- може- още повече че в морето няма да заемат място и да пречат на някой, но нас- обикновените хора няма да ни ползва- те ТЕЦ- овете и сега произвеждат ток за по 2-3 стотинки на киловат и реалната стойност на тока е надута около 30-40 пъти. Аз имам идея да се използва дълбочината, но има доста недоизкусурени неща по нея- идеята ми е: Взема се една бутилка със сгъстен въздух изчислена да бъде по-тежка от водата- на нея се нанизва един празен балон- когато стигне дъното на водният басейн- балонът се надува автоматично и изкарва бутилката на повърхността- когато стигне до повърхността, отново се помпи въздуха обратно в бутилката и бутилката отново потъва. Идеята е в това, че дълбочината може да бъде всякаква, а количеството въздух в балона, бутилката и енергията за прехода бутилка- балон- бутилка, е константа, или почти константа- с други думи енергията от потъването и изплуването след определена дълбочина ще стане по-голяма от необходимата за прехода на въздуха бутилка- балон- бутилка!
Ако това сработи може да се направи и в кладенец в двора!

tobo1:
@praktik - имаш ли по-практични идеи ?  По-лесни за реализация имам предвид.
Къде другаде "ветровете" не стихват?
Имам идея - но не е за споделяне защото веднага може да се приложи. По-скоро е за договаряне.
Свиркайте ако има инвеститор, които иска турбините му да се въртят постоянно (да постоянно, без спиране - освен за поддръжка).

Радико:
svetlio760 идеята ти е механично усложнен вариант на гравитационния двигател на Г.К.Михов. Доста разглеждана тук в форума. Иначе разлика в принципа няма. Потърси я и попрегледай.   

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия