Автор Тема: Плаващи вятърни електростанции  (Прочетена 18391 пъти)

@praktik

  • Гост
Плаващи вятърни електростанции
« -: Април 19, 2013, 07:21:58 pm »
Знае  се  че  в  морето  ветровете  не  стихват .  Та  идеята  е  ако  се  направят  платформи - салове , на  които  да  бъдат  установени  ветрогенератори , това  може  да  е  сериозна  идея. Ето  и  малко  инфо  по  въпроса.
http://iliaganchev.blog.bg/biznes/2013/04/19/plavashti-viatyrni-elektrostancii-offshore-wind-farm-novosti.1102229

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Плаващи вятърни електростанции
« Отговор #1 -: Април 19, 2013, 10:00:20 pm »
Това не само е добра идея, това хората отдавна го правят. Може да погледнете в Сименс точка ком. И на плаващи платформи закотвени за дъното и директно забити пилони в дъното. Все от 2 мегавата нагоре. Последно пишат за 130 метра лопата за витло.   

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Плаващи вятърни електростанции
« Отговор #2 -: Април 19, 2013, 10:05:30 pm »
На теория- може- още повече че в морето няма да заемат място и да пречат на някой, но нас- обикновените хора няма да ни ползва- те ТЕЦ- овете и сега произвеждат ток за по 2-3 стотинки на киловат и реалната стойност на тока е надута около 30-40 пъти. Аз имам идея да се използва дълбочината, но има доста недоизкусурени неща по нея- идеята ми е: Взема се една бутилка със сгъстен въздух изчислена да бъде по-тежка от водата- на нея се нанизва един празен балон- когато стигне дъното на водният басейн- балонът се надува автоматично и изкарва бутилката на повърхността- когато стигне до повърхността, отново се помпи въздуха обратно в бутилката и бутилката отново потъва. Идеята е в това, че дълбочината може да бъде всякаква, а количеството въздух в балона, бутилката и енергията за прехода бутилка- балон- бутилка, е константа, или почти константа- с други думи енергията от потъването и изплуването след определена дълбочина ще стане по-голяма от необходимата за прехода на въздуха бутилка- балон- бутилка!
Ако това сработи може да се направи и в кладенец в двора!

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Плаващи вятърни електростанции
« Отговор #3 -: Април 19, 2013, 10:29:19 pm »
@praktik - имаш ли по-практични идеи ?  По-лесни за реализация имам предвид.
Къде другаде "ветровете" не стихват?
Имам идея - но не е за споделяне защото веднага може да се приложи. По-скоро е за договаряне.
Свиркайте ако има инвеститор, които иска турбините му да се въртят постоянно (да постоянно, без спиране - освен за поддръжка).
« Последна редакция: Април 19, 2013, 10:40:34 pm от tobo1 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Плаващи вятърни електростанции
« Отговор #4 -: Април 20, 2013, 08:45:07 am »
svetlio760 идеята ти е механично усложнен вариант на гравитационния двигател на Г.К.Михов. Доста разглеждана тук в форума. Иначе разлика в принципа няма. Потърси я и попрегледай.   

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Плаващи вятърни електростанции
« Отговор #5 -: Април 20, 2013, 10:37:22 am »
Аз ли се заблуждавам или имаше тема за български патентован генератор закотвен на дъното. Намерих я темата, ето я, но тя е за използване енергията на постоянното леко вълнение на морето. http://mazeto.net/index.php/topic,6727.0.html
  Иначе в конституцията пише че държавна собственост са всички природни блага (в това число слънцето, водата и вятъра), което означава, че проблема няма да е в разработването и изработването на генератора, а да накараш държавата да ти разреши да произвеждаш евтина екологично чиста енергия, която тя да я изкупува. Така или иначе, какъвто и да е източник на електроенергия, то той трябва да е вързан към балансираща енергийна система.
 Идеите са идеални за реализация в малките ни градчета по морето, защото там едва ли се надвишава консумацията от 2 мегавата, затова tobo 1 ако искаш търси инвеститор от тяхна страна, защото те могат да участват за финансиране от Евро фондовете и може и да получиш реализация на идеята.
« Последна редакция: Април 20, 2013, 02:30:05 pm от Брадатия »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Плаващи вятърни електростанции
« Отговор #6 -: Април 20, 2013, 05:06:14 pm »
Брадат
В грешка си за природните блага. Според римското право, на което е основана цялата сегашна правна система, не можеш да си собственик на нещо над което не можеш да властваш "или да се разпореждаш"
Аз имам собствен двор и мога да кажа, я си взимайте вашето слънце и се пръждосваите След като държавата не е в състояние да го направи по никакъв начин значи не може да претендира за собственост. Така че точно слънцето, и вятъра са на всички, за водата са намерили вратичка в закона. Водата е на всички, но речното корито е държавна собственост понеже е земя ;D       

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Плаващи вятърни електростанции
« Отговор #7 -: Април 20, 2013, 05:58:03 pm »
Че и водопроводната мрежа... продадена на монополисти...
 :( :( :(
А слънцето ти го продават на порции, под името - данък "нови енергийни източници" или "добавка за зелена енергия" - приспадан към таксата за тока...
 >:( >:( >:(
 :-[
« Последна редакция: Април 20, 2013, 06:02:56 pm от Maistora52 »

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Плаващи вятърни електростанции
« Отговор #8 -: Април 20, 2013, 08:01:39 pm »
Живи и здрави да са! Ще им носим кръста!  Иначе това за блага̀та мисля, че вписано в конституцията, но ако има юрист може да се произнесе. Значи ако реша да си сложа генератор в морето, няма да плащам налози, а това звучи добре.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Плаващи вятърни електростанции
« Отговор #9 -: Април 21, 2013, 11:41:40 pm »
svetlio760 идеята ти е механично усложнен вариант на гравитационния двигател на Г.К.Михов. Доста разглеждана тук в форума. Иначе разлика в принципа няма. Потърси я и попрегледай.   
Някой се сетил преди мен, което е добре- дава ми стимул, че не всичко, което ми минава през ума е за изхвърляне ;D Ще разгледам темата с интерес!