Автор Тема: Въпрос към ветроходците  (Прочетена 32685 пъти)

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Re: Въпрос към ветроходците
« Отговор #15 -: Април 17, 2013, 12:44:39 am »
Радико, прав е tobo1.
....
Остава въпроса каква би трябвало да е конструкцията на ветрогенератор, че постоянно да ползва тази сила.
При Darrieus-а, тази сила действа в правилното направление само за много кратко време от оборота на едно крило.

Ей такава!
Измислено е вече, и работи от почити три години!
А пък за да работи, аз съм един от виновниците.  8)
Жалко, че  в тази криза, никой не се наема, да финансира разработването на 12kW прототип  :(
Майната му... има и други интересни неща за правене! ;)

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Въпрос към ветроходците
« Отговор #16 -: Април 17, 2013, 03:10:06 am »
Браво!
Супер сте го направили!

Желая ви успех и дано скоро ги видим по покривите!



P.S. Изпратил съм ти нещо на лични.
« Последна редакция: Април 17, 2013, 11:08:42 am от oneman »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Въпрос към ветроходците
« Отговор #17 -: Април 17, 2013, 07:03:45 am »
Да бе така е. Ако няма движение вимпелният вятър е равен по посока и сила на природния вятър, не че го няма. започне ли движението започва и разликата между природния и вимпелния вятър. Тогава сърфиста или яхтсмена, абе водача на средството натяга постепенно платното, сиреч променя му положението за да бъде винаги в оптимално положение на резултантният сбор от ветровете "демек вимпелния вятър" Колкото е по голяма скоростта, толкова на по голям ъгъл трябва да е платното спрямо природния вятър, или винаги на един ъгъл спрямо вимпелния който е зависим от скоростта.
Елементарно Уотсън, не откривайте наново топлата вода нужни са перки с променлив ъгъл.   
« Последна редакция: Април 17, 2013, 07:57:11 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Въпрос към ветроходците
« Отговор #18 -: Април 17, 2013, 09:27:50 am »
   Ако вятърът е перпендикулярен на траекторията на платнохода, то той (вятърът) прави завой, когато се блъсне в платното. При това се получават центробежни сили както и при всяко друго тяло, което прави завой. Именно тези центробежни сили дават голяма част от тягата. Формата на платното-крило сигурно и тя има някакво значение, но мисля, че центробежните сили на завиващия в платното вятър са най-важни за тягата. Центробежните сили въобще са голяма работа! За тях законът за запазване на енергията не важи и в бъдеще това ще се използва за безплатна енергия и транспорт.