Алтернативни енергоизточници > Вашите експерименти

Панел за топла вода от стар радиатор.

<< < (2/4) > >>

Радико:
http://www.galvanohimia.hit.bg/products.html
Тук произвеждат и продават доста полезни неща, особено разтвор за химическо почерняне за слънчеви панели със супер черен цвят и максимално поглъщане.
Аз мисля да ползвам от него.   

to6o-2101:
Добро предложение, интересувал ли си се вече каква е цената за литър от разтвора?

Радико:
За мой срам, вече една година не мога да стигна до магазина. Ако някой живее или работи близо до Баучер, да прескочи до там и да каже за какво иде реч.

Strashimir:

--- Цитат на: to6o-2101 в Април 12, 2013, 09:59:31 am ---...
3. Няма да му слагам помпа а ще го направя на наклони. Понеже това нещо ще се монтира под прозореца на южната ми стена на апартамента, студената тръба ще върви на нивото на тетката на радиатора а топлата ще се изкачва от муфата до бойлера с наклон, най-малко сантиметър на всеки метър. Още не съм измерил бойлера ми на каква височина е но със сигурност ще мога да пусна поне 3см. на метър за да тече по-бързо водата.
...

--- Край на цитат ---

Не разбрах идеята за "без помпа" - ще разчиташ не естественото движение на топлата вода нагоре и на студената надолу? Или нещо друго имаш предвид....

пламгаз:
Прекалено много енергия си хвърлил за да се увериш, че работи. Да ще работи, но ако искаш да имаш гореща, а не топла вода, задължително ползвай диференциален термостат и помпа. Инвестицията е около 170лв., но повярвай, връщат се за едно лято.
 Понеже с това се занимавам, ще ти кажа, че за четиричленно семейство бойлера трябва да е поне 120л., ако искаш мога да ти дам един заводски панел на който трябва да се постави стъкло.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия