Автор Тема: Прогнозиране на земетресения  (Прочетена 273024 пъти)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #75 -: Април 04, 2016, 04:45:50 am »
Цитат
2016-04-01   19:51:11.3   42.50    N     25.78    E     5   3.3    BULGARIA
2016-04-01   19:46:08.0   42.58    N     25.73    E     14   2.7    BULGARIA
2016-04-01   19:29:53.5   42.58    N     25.73    E     14   2.7    BULGARIA

 ??? :o ::)

3 пропуска за нашия екстрасенс! Това е абсурдно!
« Последна редакция: Април 04, 2016, 10:53:30 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #76 -: Април 04, 2016, 10:57:22 am »
??? :o ::)

3 пропуска за нашия екстрасенс! Това е абсурдно!

Какво значи "3 пропуска" ?
Да не би да е казал, че на тази дата НЯМА да има трусове? Или да е поел ангажимент "да не остане непредсказан трус"? Аз не съм видял подобно изявление :o

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #77 -: Април 04, 2016, 01:57:20 pm »
Има прекалено много трусове в Албания, а нито един около Милано, дет ги тресе яко преди години. Дали па не им е време?
И Вранча е подозрително спокойна вече цяла седмица...

Това брои ли се за прогноза? :)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #78 -: Април 04, 2016, 05:12:56 pm »
atos, просто така работи научния метод. Има човек който твърди, че предсказва земетресения. Отчитаме колко е познал и колко не е познал, като така се вижда в крайна сметка колко успешен е той в предсказването на земетресения.

Плюс това ще те помоля, като модератор на форума, да не защитаваш такива псевдонаучни тези. Това не е garaja, че да мятаме махала, а и да ги мятаме, резултатите ще се разглеждат научно! ELPUNTO не може да предсказва земетресения и в това няма нищо странно. Ако хората можеха да предсказват, то тези хора щяха да работят в сеизмологичните центрове и да уведомяват населението за идващите опасности. Още повече, че ELPUNTO, как пък така реши да даде в прогнозата си долния ляв ъгъл на България, където по принцип се вижда постоянна активност?! Как така изтърва 3 поредни труса в центъра на България, където не се вижда честа активност?! Какво познава той? Нищо! Просто дава добре премерени, чисто статистически прогнози с успеваемост 70%, по собствените му думи!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #79 -: Април 04, 2016, 06:02:23 pm »
atos, просто така работи научния метод. Има човек който твърди, че предсказва земетресения. Отчитаме колко е познал и колко не е познал, като така се вижда в крайна сметка колко успешен е той в предсказването на земетресения.
Да, nizo, точно така работи научният метод, съгласен съм.
Въпросният човек, който твърди, че предсказва земетресения не е поемал ангажимент да не остане НИТО ЕДНО непредсказано земетресение от него - ФАКТ, доколкото знам!
Не е и казвал, че на въпросната дата НЯМА ДА ИМА трусове - пак ФАКТ (т.е. не се е ангажирал с прогноза за съответния ден).
Повтарям се, но писането, без да се чете и вниква в чуждите постове, явно се превръща в тенденция?
Не може ли да се допусне, че ELPUNTO си има и личен живот (и други ангажименти) и не ти дължи прогноза за всяка една дата и на всяка цена - не е длъжен да ти се отчита!

Плюс това ще те помоля, като модератор на форума, да не защитаваш такива псевдонаучни тези. Това не е garaja, че да мятаме махала, а и да ги мятаме, резултатите ще се разглеждат научно! ELPUNTO не може да предсказва земетресения и в това няма нищо странно. Ако хората можеха да предсказват, то тези хора щяха да работят в сеизмологичните центрове и да уведомяват населението за идващите опасности. Още повече, че ELPUNTO, как пък така реши да даде в прогнозата си долния ляв ъгъл на България, където по принцип се вижда постоянна активност?! Как така изтърва 3 поредни труса в центъра на България, където не се вижда честа активност?! Какво познава той? Нищо! Просто дава добре премерени, чисто статистически прогнози с успеваемост 70%, по собствените му думи!

Това, че не интерпретирам факти по субективен начин, не означава, че ЗАЩИТАВАМ или не, нечия теза! Това би предполагало личностно отношение, а тук няма такова от мен, за справка - мой пост "Отговор #72".
Ако ти вече имаш нещо лично спрямо ELPUNTO, може директно да го питаш или предизвикаш в съответния раздел (преди да търсиш нечия подкрепа - "опипване на почвата") тук, говорейки на всеки друг, но не и директно на него! Освен ако не целиш да го "разобличиш" (или да му "натриеш носа") публично, което не знам по какъв начин би допринесло за твоя хидонистичен комфорт, но в никакъв случай не е зрял и мъжки подход...


Вчера се е случило това:Координатите са нейде между Стара Загора, Нова Загора и Казанлък... почти у средата на "черупката".
Но моето "прогнозиране" (поне за мен) е малко логика и повече късмет.

Юлиане, ако това е освобождаване на напрежение в средата на "черупката", не знам как би нарекъл истинско такова - АРМАГЕДОН?
Това трусче е с такава плиткост и амплитуда, толкова е локално (в тектоничен мащаб), че е немислимо да се свързва с напреженията в тектоничната плоча...

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 376
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #80 -: Април 04, 2016, 06:52:42 pm »
В пост 8 линка не работи.
Давам нов.

https://www.youtube.com/watch?v=aSAMujLyOxY

До мускетарЯ- какво ми редактираш?  Три реда са!
10Х

Пропуснати или излишно и погрешно отпечатани букви (като "свеявате" или "часвницте"), подобни въпроси се задават на лични. Ако държиш, мога да ги маркирам в червено без да ги коригирам, но не съм начална даскалка ;D/А/
« Последна редакция: Април 04, 2016, 07:47:08 pm от atos »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #81 -: Април 04, 2016, 06:59:45 pm »
atos и до кога ще гледаме този фарс, човек който не може да предсказва земетресения, ВСЕ ПАК да предсказва земетресения в Мазето?!

Laic

  • Гост
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #82 -: Април 04, 2016, 07:34:04 pm »
ЗДРАВЕЙ NIZO,
В темата, повярвай ми, чета внимателно и твоите постове, макар и да не споделям твоето мнение - просто искам за себе си да намеря истината.

Не мога да разбера обаче смисъла на този твой пост:
... Това не е garaja, че да мятаме махала, ....

както и на този:
atos и до кога ще гледаме този фарс, човек който не може да предсказва земетресения, ВСЕ ПАК да предсказва земетресения в Мазето?!

Това поражда и въпроса ми към теб: Какво ще спечели форума или пък който и да е от участниците в него, ако темата бъде заключена, изтрита и вкарана в "девета глуха"? Смяташ ли, че по този начин ще се вдигне "нивото" и ще се "освободи място" за по-съществени теми?

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #83 -: Април 04, 2016, 08:46:25 pm »
Естествено, че ще се вдигне нивото. Премахването на глупости си е по-високо ниво, отколкото форум пълен с глупости. Остава въпроса, защо да слушаме предсказания за земетресения от човек, който не може да предсказва земетресения?! Ти хубаво не си на моето мнение, но кажи с какво може да се защити това да се слушат предсказанията на някакъв си човек, който не може да предсказва?

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #84 -: Април 04, 2016, 09:27:53 pm »
Nizo, човека не е случаен(както и много други тук) на тебе ли да го казвам.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #85 -: Април 04, 2016, 09:28:15 pm »
Низо, не разбирам тебе какво те бърка дали познава или не, че така си се заял. Атос ти писа по нагоре че колегата не е поел ангажимент да предсказва всички земетресения. До колкото си спомням той искаше да научи и други да го правят, така че да няма дупки в предсказанията, а и с повече хора се вдига точността. Според мене и с интервал от 2 дни да е сбъркал пак е много точно.

Laic

  • Гост
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #86 -: Април 04, 2016, 09:33:26 pm »
ЗДРАВЕЙ NIZO,
Конкретно на въпроса:
....... Остава въпроса, защо да слушаме предсказания за земетресения от човек, който не може да предсказва земетресения?! Ти хубаво не си на моето мнение, но кажи с какво може да се защити това да се слушат предсказанията на някакъв си човек, който не може да предсказва?

Не искам да влизаме в безплодна полемика, още повече, че форума е технически.
Лично аз обаче, не чета теми, които считам, че или не са на ниво - според моето виждане, или не разбирам - сигурен съм, че аз не съм на това ниво :-[.

Що се отнася до ELPUNTO: Не мисля, че той е "някакъв си човек". Мое мнение е, че ELPUNTO е от хората, които в този форум са доказали възможностите си и малкото от тези които са изработили и показали нещо стойностно - за сега единствения който си е "признал", че си свети и се топли със СЕ ;).

И в заключение (моето мнение, с което не е необходимо да се съгласяваш): Нивото на форума ще се вдигне, ако се подкрепяме, а не ако един-друг се изкарваме  мошеници, неграмотници и т.н.
БЪДИ ЗДРАВ!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #87 -: Април 04, 2016, 10:13:25 pm »
Оооох низо темата е прогнозиране на земетресения и ти твърдиш, че елпунто не може да прогнозира. Всичките му прогнози са по назад в тази тема, покажи коя прогноза е грешна ако обичаш или просто се спри. 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #88 -: Април 05, 2016, 12:19:01 am »
... Това трусче е с такава плиткост и амплитуда, толкова е локално (в тектоничен мащаб), че е немислимо да се свързва с напреженията в тектоничната плоча...
Ми кат няма по-силни аз к'во да правя?

И кат се заприказвахме... виж кво казах по обед:
Има прекалено много трусове в Албания, а нито един около Милано, дет ги тресе яко преди години. Дали па не им е време?

И к'во се случи преди малко (10 часа след като го писах):
Цитат
2016-04-04   20:46:22.2       44.20    N     12.23    E     37   3.1    NORTHERN ITALY

на 250 км от Милано... 35 км дълбочина устройва ли те?

С'я чакам Вранча и ако друсне и там в следващите 24 часа се пиша щатен прогнозаджия на земетресения :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #89 -: Април 05, 2016, 12:27:44 am »
Пфу...пепел ти на езика, бе...ти ги предизвикваш така, а?
И после - познал... ;D