Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

Експерименти с PMH на Ledskalnin

(1/3) > >>

velstar:
Здравейте колеги експериментатори.

Както обещах в предишния ми пост, пускам една проста схема на PMH на Ledskalnin! 

За разлика от много други неща, PMH дава магнитна енергия с КПД>1, което ще ви спести загуба на време с проекти от които може нищо да не изкарате.
 
Схемата е тествана лично от мен и гарантирам за нейната висока производителност!
Факт е, че с кратък импулс от батерийка  1.5 волта, този електромагнит повдига 20кг желязна тежест!

От Вас се иска да развиете тази технология и да намерите начин, силната магнитна енергия да я преобразувате в използваема електрическа енергия за вашите нужди.
До сега още никой не е успял да направи това!

За целта ще са ви нужни следните материали:
1. Магнитна сърцевина от обикновено (чисто, без примеси) желязо, което да извиете във вид на подкова.
2. Емайлиран проводник със сечение от 0.4 до 0.8- по ваш избор.
3. Макари за намотките, може да се изработят от пластмаса или картон. 
4. Броят на навивките се изчислява според напрежението с което ще захранвате, но да имат максимална индуктивност за по добър ефект.
5. Размера на електромагнита, както и броя на навивките са по ваш избор.

Схемата за електромагнита е много простичка и е нужно да отделите по малко от два часа за изработката!  Смятам, че всеки който сериозно се занимава ще намери време в рамките до една седмица да направи електромагнита и го покаже в тази тема, заедно с резултатите които е получил. ( видео, снимки и т.н.)  Така ще разбера, дали има хора които наистина работят и ще знам за напред дали си заслужава да публикувам други неща тук! От вас зависи дали ще остана във форума или не...

Успех!  :)

Seeker:
Здравей velstar,
Сърби ме езика да те питам как е определено "магнитна енергия с КПД>1" , но като прочетох какво смяташ да правиш, ако нещо опровергае написаното от теб, реших че не си заслужава да изпадам в подробности.

Ctah:
  velstar!   Правят се опити, това, че не се показват ...
Със какви материали правиш експеримента точно незнам (показваш само рисунка)
При мен ядрото е от Ш-образен лентов магнитопровод :)

velstar:
Изтрито от автора.

tobo1:
Velstar, къде може да се закупи "чисто желязо" ?????
(Квадратни пръти 20х20мм, виж на лични)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия