Автор Тема: Експерименти с PMH на Ledskalnin  (Прочетена 12566 пъти)

velstar

  • Гост
Експерименти с PMH на Ledskalnin
« -: Март 24, 2013, 03:15:43 pm »
Здравейте колеги експериментатори.

Както обещах в предишния ми пост, пускам една проста схема на PMH на Ledskalnin! 

За разлика от много други неща, PMH дава магнитна енергия с КПД>1, което ще ви спести загуба на време с проекти от които може нищо да не изкарате.
 
Схемата е тествана лично от мен и гарантирам за нейната висока производителност!
Факт е, че с кратък импулс от батерийка  1.5 волта, този електромагнит повдига 20кг желязна тежест!

От Вас се иска да развиете тази технология и да намерите начин, силната магнитна енергия да я преобразувате в използваема електрическа енергия за вашите нужди.
До сега още никой не е успял да направи това!

За целта ще са ви нужни следните материали:
1. Магнитна сърцевина от обикновено (чисто, без примеси) желязо, което да извиете във вид на подкова.
2. Емайлиран проводник със сечение от 0.4 до 0.8- по ваш избор.
3. Макари за намотките, може да се изработят от пластмаса или картон. 
4. Броят на навивките се изчислява според напрежението с което ще захранвате, но да имат максимална индуктивност за по добър ефект.
5. Размера на електромагнита, както и броя на навивките са по ваш избор.

Схемата за електромагнита е много простичка и е нужно да отделите по малко от два часа за изработката!  Смятам, че всеки който сериозно се занимава ще намери време в рамките до една седмица да направи електромагнита и го покаже в тази тема, заедно с резултатите които е получил. ( видео, снимки и т.н.)  Така ще разбера, дали има хора които наистина работят и ще знам за напред дали си заслужава да публикувам други неща тук! От вас зависи дали ще остана във форума или не...

Успех!  :)

« Последна редакция: Март 24, 2013, 03:24:07 pm от velstar »

Seeker

  • Гост
Re: Експерименти с PMH на Ledskalnin
« Отговор #1 -: Март 24, 2013, 03:40:13 pm »
Здравей velstar,
Сърби ме езика да те питам как е определено "магнитна енергия с КПД>1" , но като прочетох какво смяташ да правиш, ако нещо опровергае написаното от теб, реших че не си заслужава да изпадам в подробности.

Ctah

  • Гост
Re: Експерименти с PMH на Ledskalnin
« Отговор #2 -: Март 25, 2013, 12:40:53 am »
  velstar!   Правят се опити, това, че не се показват ...
Със какви материали правиш експеримента точно незнам (показваш само рисунка)
При мен ядрото е от Ш-образен лентов магнитопровод :)

velstar

  • Гост
Re: Експерименти с PMH на Ledskalnin
« Отговор #3 -: Март 25, 2013, 01:48:12 am »
Изтрито от автора.
« Последна редакция: Март 26, 2013, 09:23:48 pm от velstar »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Експерименти с PMH на Ledskalnin
« Отговор #4 -: Март 25, 2013, 05:58:36 am »
Velstar, къде може да се закупи "чисто желязо" ?????
(Квадратни пръти 20х20мм, виж на лични)
« Последна редакция: Март 25, 2013, 06:43:07 am от tobo1 »

Seeker

  • Гост
Re: Експерименти с PMH на Ledskalnin
« Отговор #5 -: Март 25, 2013, 06:02:54 pm »
Seeker, познавате ли добре втория закона на термодинамиката?
Хайде опровергайте че постоянния магнит не излъчва магнитно поле без външно захранване!
И моля ви, не ми казвайте, че това е нещо друго, защото не виждам батерии да го захранват. ...
Понятието "чисто желязо" е лаишко понятие. Какво е това, 100% Fe  или има   проценти други вещества? В техниката се работи със стандарти. Продават се сплави с 99,2% Fe и 0,8%C. По-чисто ли трябва или по-мръсно?  ;D  Магнитно меките сърцевини почти нямат остатъчна индукция, след като се спре тока през намотката. Това е световно известен факт, доказан лично от мен  в работата ми. Правил съм електромагнити със сила на разкъсване на магнитната верига от 2000кг. Със захранване 12В и ток 1А. Но спре ли се захранването, остатъчната сила е по-малко 0,1кг.  Всичко може да се предскаже с елементарна формула, в която участват тока, броя навивки, сечението и проницаемостта на магнитната верига, и разстоянието между котвата и сърцевината. 
 
Въпроса ви доколко познавам законите на термодинамиката се обезсмисля с последващите ви коментари. КПД при магнитите няма никакъв смисъл като понятие. Намагнетизирането на сърцевина, за да стане магнит със сила 20кг, изисква ток (не напрежение) от порядъка на 8-10кА, и то след като сърцевината е нагрята над температурата на Кюри и се охлади под тази температура по време на магнитното въздействие. Така се правят магнити, с предсказани качества и върху това се гради  съществуващата техника! 
Но не е там проблема. Някой, някъде прочел нещо и след като преразказал историята , запуска сериозните хора от форума  да правят опити от 8 клас!  >:(  Защо вие не направите описания експеримент? И да ни споделите резултатите? Защото знаете, че това е губене на време! Ето това в случая е проблема.  А ако имате какво да покажете - покажете го, не се притеснявайте да ме опровергаете. Аз ще съм първия, който ще си посипе главата с пепел и ще стана фен на Ледскалнин.   Но лафове от вида "тука  ли му е мястото" или "Сега се занимавам с нещо друго и нямам време да се връщам назад"  не вървят, много е плоско.

« Последна редакция: Март 25, 2013, 06:19:29 pm от Maistora52 »

velstar

  • Гост
Re: Експерименти с PMH на Ledskalnin
« Отговор #6 -: Март 25, 2013, 09:11:12 pm »
Изтрито от автора.

« Последна редакция: Март 26, 2013, 09:24:21 pm от velstar »

Seeker

  • Гост
Re: Експерименти с PMH на Ledskalnin
« Отговор #7 -: Март 25, 2013, 10:29:46 pm »
Да, Вие си знаете всичко и за това няма да получите скоро генератори на свободна енергия!

Във връзка със втория закон на термодинамиката, имах съвсем друго в предвид! Нищо общо със желязо и чистотата му!
В определението изложено в учебниците по физика има една дума, която повечето техници не забелязват или подминават с лека ръка!
Там е споменато: "енергията която излиза от една затворена система не може да превишава енергията която влиза в системата!" 
Ако забележите подчертаната дума, ще разберете че нито един генератор с КПД>1 не нарушава закона за запазване на енергията! Това е защото генераторите на свободна енергия са отворени системи, към околната среда, взимайки допълнителна, безплатна енергия от нея, която не се измерва и не е включена във формулата на втория закон на термодинамиката! За пример мога да кажа, че във всяко домакинство има уреди с КПД>1.  Автоматичната пералня, хладилника и климатика!

Не искам да ядосам никой!
Щом смятате че е загуба на време не го правете- лесно е!
Но когато покажа какво имам, вие ще сте първия който ще започне да ми досажда за да получи нещо, но аз ще го споделя само с хора, които са отворени към новите познания и няма да пестят време за да направят един експеримент, макар и да изглежда безсмислен.

Желязната сърцевина, може да е обикновено желязо. Важно е да не е сплав, защото ефекта ще е слаб.


Целта на тази тема е не да обяснявам известни закони от физиката, а да проверя дали има хора, готови да получат знанието за генератор на свободна енергия, който сами да си направят!  Жалко че още на втория ден ме критикувате че ви губя времето.

Няма да ви губя вемето! Повече няма да пиша във форума, не виждам смисъл щом смятате така.
 Аз съм посветил години време в безсмислени експерименти, докато накрая стигнах до резултати. Но не мога да кажа че експериментите са ми били загуба на време, защото макар и неуспешни съм се учил от всеки един от тях!
Единственото съжалявам за изгубеното ми време, което отделях да пиша тук!

Да, ние (инженерите)  знаем достатъчно за да създаваме техниката, която ни заобикаля. По примера на Тесла да изчисляваме и конструираме работещи системи. А не сляпо да "верваме" на  някой, който на коляно върху мазни хартийки да драска бързи схеми, на неща които работят с несъществуващи физически ефекти.

Времето ще покаже какво имаш. Дано само да е в този век, щото безплатната енергия чука на вратата. Току виж ще почна да ти досаждам  ;D
   
След като експериментите ти са били неуспешни, защо подтикваш други да ги повтарят!? Що за странен начин на разсъждение - да вкарваш и други хора в глухи коловози!?  Това ли е пътя към свободната енергия?
« Последна редакция: Март 25, 2013, 10:49:45 pm от Seeker »

velstar

  • Гост
Re: Експерименти с PMH на Ledskalnin
« Отговор #8 -: Март 25, 2013, 10:52:17 pm »

Моля, администраторите да изтриете профила и личните ми данни.
Благодаря!
[/u]
« Последна редакция: Март 26, 2013, 09:25:10 pm от velstar »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Експерименти с PMH на Ledskalnin
« Отговор #9 -: Март 25, 2013, 11:00:35 pm »
Velstar,
не се обиждай на другите! Трябва да има и философи в този форум. Не може всички да са работари.
Иначе мисля че тази схема няма да има необходимата динамика за постигане на нещо повече от демонстрация на силно магнитно поле.
Успех!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Експерименти с PMH на Ledskalnin
« Отговор #10 -: Март 25, 2013, 11:08:48 pm »
Колега Velstar,
 Успокой егото. Същият проблем имам и аз но не се отчайвам. Примерно Никой не прави експерименти с Кадуцея намотки, бифилярки тип Тесла и др. Това не е повод за отчаяние и напускане. Просто се трупа опит. Имам друго виждане по теми, но не съм администратор, и съм се примирил. Тъкъв е материала трябва да се облагодари!
   Утрото е по-мъдро от вечерта. Никой не е опрял пистолета на главата ти. Все пак помисли!
                                                                                                                                Със Здраве.

smsi-h

  • Гост
Re: Експерименти с PMH на Ledskalnin
« Отговор #11 -: Март 26, 2013, 09:57:10 am »
Докато още не е заключена темата:

http://www.youtube.com/watch?v=832qz3s1M-s

<a href="http://www.youtube.com/v/832qz3s1M-s?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/832qz3s1M-s?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0</a>
« Последна редакция: Март 26, 2013, 10:02:31 am от smsi-h »