Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Магнити и планетарно магнитно поле

(1/2) > >>

to6o-2101:
Всички магнитни конструкции с постоянни магнити са зависими от магнитното поле на земята. Има зони на земята където постоянните магнити не работят или са с много намален интензитет а и както знаем в космоса няма постоянни магнити те там не действат.
Така, че да може и да не действа някоя конструкция в такива зони но до колкото знам те са прекалено малко, има зони където компасът сам се върти в кръг а има и такива където на където го завъртиш на там сочи (тва го гледах по дискавъри беше филм за магнитното поле на земята).

mzk:

--- Цитат на: to6o-2101 в Март 20, 2013, 11:16:39 pm ---както знаем в космоса няма постоянни магнити те там не действат.

--- Край на цитат ---

Пълни глупости. To6o-2101, не лъжи хората.

http://www.youtube.com/watch?v=StDxxmOXSd0

to6o-2101:
Е не знам този колко е бил близо до земята все пак каза, че северния полюс се намира под него но щом няма гравитация при него значи магнитното поле на земята се разпростира на по-голям диапазон от земното притегляне. Все пак не съм летял в космоса но от това което съм чел няма ли магнитно поле на планета няма и магнити на нея същото важи и за открития космос. И не, не лъжа хората защото не си измислям а съм го прочел, вече ако учените които са написали статии и са направили филма по дискавъри лъжат то значи, че и аз ви лъжа.

Maistora52:
От постовете на Тошо, от линка по-горе (там в Ю ТУБ има и други), моите размишления и друга информация мога да кажа следното:
1. Твърди се вече, и мисля доста основателно, че гравитацията и магнетизма/магнитността са две много СХОДНИ (не еднакви) явления.
2. Желязо-магнитна руда има образувала се на Земята, която има магнитно поле, обаче няма информация, дали такава може да се намери например на Марс, който, както се твърди, бил загубил магнитното си поле.
3. Магнитът си е магнит където и да се пренесе. Магнитът на Земята, ще е същият магнит и на Марс. Просто може би няма да показва Nord and Sud, а стрелката на компаса ще се  върти безпорядъчно. Няма обаче информация и за това.
4. Нямаме информация и какво ще стане с един магнит, ако той бъде подложен на гравитация в пъти по-силна от земната.
5. Два магнита в Космоса, където и да било (далече от свръх мощни магнитни и гравитационни полета), ще са си все същите магнити, със същата сила, свойства и трайност както и на Земята. Твърди се, според някои изследователски данни, че Неодимовите магнити (FeBNd) запазват силата си до 400 години, при загуба през първите десетина години на около не повече от 10-15% от нея. След това много постепенно губят и останалата. Но Материалът ("сплавта") пак може да се намагнетизира. И пак нови 400 години.

mzk:
to6o-2101, съмнявам се да греша, но ако искаш дай препатка към твоите материали. По принцип си има свойства на "вакуума" - диелектрична константа и магнитна проницаемост, има си разпространение на радиовълни и т.н. и всичко това не ми дава никакво основание да смятам, че полето на ПМ зависи от полето на Земята. А че последното е нехомогенно - ок, но няма отношение по въпроса.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия