Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Запалителни системи

Адаптивни Запалителни Системи БЗМ-В «Михайловское» зажигание

(1/2) > >>

vdomov:
Що е АСУД?
"АСУД" (Адаптивная Система Управления Двигателем)
Където Адаптивно Означава Умение на системата да се приспособява към средата в случая карбураторния двигател на старите руски автомобили. Ефекта се постига на базата на ПИД Контролер, дори и без съвременно микрокомпютърно управление. Става въпрос за «михайловское» запалване БЗМ-В. Изградено с  Аналогова схемотехника. Като входна информация се взема положението, скоростта и ускорението на коляновия вал. Сигналите се обработват и се генерират искрите. За които се използват две двуизводни бобини и вграден двоен комутатор с два чипа L497B.

valex:
Тук е истината :)
http://alexprofess.narod.ru/links.html

mzk:
Здравейте. Може ли някой да даде подробности за тази система. не съм добре с руския. (Вкл. и критика).

valex:
Накратко става въпрос за адаптивна система за управление на запалването заменяща механични системи за запалване. Идеята е че се използва много точен датчик за положението и ускорението на коляновия вал и спрямо това се управлява ъгъла на запалването. Самото управление е на базата на аналогова техника и е организирано като ПропорционалноИнтегралноДефиренциялен регулатор. Обратната връзка за регулатора е от индуктивния датчик. Това е основата, но по-голямата част са едни реклами и хвалби на Михайлов. В линка който съм дал много подробно и аргументирано се доказва, че много от описаните неща, които може системата просто не ги прави. Иначе найстина има ефект защото все пак е по-добре от механична запалителна система.

mzk:
Ясно, т.е. следи се ускорението на маховика. Но това ми се струва обикновено, т.е. една бездистрибуторна система по същество представлява точно това. Сега кой ще пише софтуера за управлението и как ще се реализира е друг въпрос.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия