Автор Тема: Ефективна електролиза  (Прочетена 17140 пъти)

Активен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #15 -: Март 05, 2013, 04:59:38 pm »
За мен крайната цел е от H2O да се разложи на HHO газове, които при изгаряне да дадат повече енергия отколкото е изразходвана за разлагането. Колкото по-малко енергия се изразходва за получаването на единица газ толкова е по-ефективна клетката.
« Последна редакция: Март 06, 2013, 03:13:20 am от Maistora52 »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #16 -: Март 05, 2013, 06:39:23 pm »
Като си говорим за прости обяснения на това прословуто разлагане на водата- ето ви едно такова: http://www.beinsa.info/index.php?option=com_content&view=article&id=88:2009-02-19-00-49-28&catid=16:2009-03-02-05-15-40&Itemid=54 подозирам обаче, че е изпробвано и се е оказало, че никак не е толкова просто колкото изглежда тук!
 Аз си мисля друго!Може би много далеч от темата, дори далеч от форума за свободна енергия!
 Защо не сложим в колата обикновен силен акумулатор, който по обикновения начин да разлага водата с точно толкова вложена енергия, колкото ще използваме при повторното горене на водорода? По този начин няма ли да получим на практика електромобил? Включваш ток, разлагаш водата и караш колата! От тук нататък може да потърсим начин да използваме част от топлината или дори цялата получена пара, излизаща от ауспуха за нов процес на разлагане- доколкото ми е известно в цилиндрите на колата става разширение на газовете и това е което избутва буталото, а не температурата сама по себе си! Тоест загрялата 300 градуса пара, която излиза от ауспуха е пълна с неизползвана топлинна енергия! На фона на това специалистите знаят, че при горенето на водорода се получава не само експлозия, а и имплозия! Не знам след толкова драньие на тези прословути схеми на Стенли Майер, дали този човек е постигнал нещо наистина, или е хванал цаката на водата с принцип подобен на Бедини, но просто никой не обръща внимание на ауспуха на бъгито на Майер!
 Не знам за вас, но аз, лично, намеря ли пари и гараж ще експериментирам в тази посока- види ми се далеч по- надеждна, макар да не е пример за свободна енергия! Накрая може да се окаже че ще е нужно съвсем малко вложена енергия да подкара колата, но тя може би няма да е свободна а просто КПД-то на двата процеса-горивния в цилиндрите и електролизата ще се е повишило! 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #17 -: Март 05, 2013, 10:00:17 pm »

svetlio760
Моля те прочети малко за термодинамика, цикъл на Карно, принцип на работа на климатика, хладилника и т.н.
Всеки газ който извършва работа при разширението си се охлажда вследствие на тази извършена работа.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #18 -: Март 06, 2013, 02:59:25 pm »
Абре Радико, ти само това ли ще изкоментираш на писалката ми бре:))) сега да обяснявам и да се оправдавам ли? Климатика и хладилника си имат едно компресорче, което консумира енергия, за да нагнетява газообразен фреон или амоняк и да го втечнява и охлажда- след това течният фреон върви по тръбата в камерата на хладилника, изпарява се отнемайки топлината и отново влиза в компресора. Е айде сега- аз като добър ученик, си казах урока- сега си ти, кажи ми в каква връзка ми казваш това?

fantom4e

  • Гост
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #19 -: Март 06, 2013, 04:03:49 pm »

 Защо не сложим в колата обикновен силен акумулатор, който по обикновения начин да разлага водата с точно толкова вложена енергия, колкото ще използваме при повторното горене на водорода?

Обикновен или не, няма да стане. Защото има загуби и няма да се изкара толкова енергия колкото е вложена.
Акумулатор кпд -> 80-96 %
Електролиза кпд -> 50-70 %

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #20 -: Март 06, 2013, 05:13:26 pm »
Еми именно де!!!Аз кво казвам- да се подобри КПД-то на електролизата!!!Идеята ми е да не надвишава 100% но да се подобри достатъчно за да заприлича на електромобил!!!А после и ДВГ да надвиши  КПД-то си, което е 25% чрез използването на топлината от ауспуха, както Бедини прави! Нали ви казвам- няма да се самозахрани, но обикновена кола може да стане електромобил! Съгласен съм, че нещата се усложняват, но при Бедини все пак има изхвърляне на изгорели газове, а от там и загуби, а тук всичко което излиза през ауспуха отива за повторна електролиза, а освен това е и загряно! Може да се окаже че на водна молекула, току-що образувала се и загряна до точката на горене на водорода, макар отдала част от топлината си, да не й е нужно много, за да се раздели отново на водород и кислород чрез електролиза, която няма да е свръхефективна, но достатъчно ефективна, за да си струва усилието на мозъка в тази посока!