Автор Тема: Ефективна електролиза  (Прочетена 18166 пъти)

Century21

  • Гост
Ефективна електролиза
« -: Февруари 25, 2013, 09:09:50 pm »
Здравейте на всички,

Аз като нов член на този форум за водородни генератори (генератори за Браунов газ) искам да споделя с вас моя опит за тези генератори с надеждата, че може да ви бъда полезен.
Преди 2 години и половина се запалих по тази идея и от тогава до днес водя моя лична война на тази тема. В самото начало прочетох в едно американско научно списание обяснение за принципа, с който  се извършва електролизата в така наречените водородни генератори.
Първо, че това е един електромеханичен процес, с което се обяснява поставянето на определен брой пластини между двата електрода в зависимост от напрежението, което се прилага. Какво всъщност става в тази клетка? Водната молекула е един дипол, който при прилагане на напрежение се ориентира към съответния електрод. След което тя се блъска в пластините и се връща обратно, при което среща съпротивление на срещуположно движещите се водни молекули. Измерено е, че напрегнатостта  на полето е 10 кV, като при 7 кV се  разцепва водната молекула. (Как са го измерили аз не знам – цитирам по памет.)
Т.е. за да се направи импулсен модулатор (от личен опит), трябва да приложите достатъчно високо напрежение, което да гарантира 2,5 V напрежение между пластините за определен период време или по-добре да измерите моментната стойност на тока, след което да можете да регулирате ефективната стойност на тока в зависимост от параметрите ма цялата система (размери на клетката, алтернатор).
За мен оптималното разстояние между пластините е 2 mm при количество на КОN една равна супена лъжица за 2 литра дестилирана вода. (Никога не използвайте дейонизирана вода както един колега написа във форума, по-добре „Горна баня”.)
Няма как да регулирате този процес с прав ток, с модулатори работещи нa 100 Hz или чрез честотни модулатори. Това противоречи на физическия смисъл на електролизата и по-точно на получаването достатъчно количество качествен газ. Винаги мислете като за електромеханичен процес, който може да се управлява ефективно единствено с аналогова схема!!!
За мен използването на микропроцесор е абсолютно излишно.
В зависимост от параметрите на модулатора, разстоянието между пластините,  концентрацията на електролита можете да получавате различно количество и качество на газта. Това лесно можете да установите с цвета на пламъка на горелка и с времето, за което примерно можете да разтопите едно кенче (кутийка от безалкохолно). Това най-грубо.
Колкото до получаване на ефективна електролиза, няма как да се получи без използването на бобини или по-точно бифилярна намотка. Пиша това като човек, който без преувеличение е направил над 30 експериментални модела. И след което мога да твърдя, че никак не е трудно да се постигне ефективна електролиза или свръхефективна електролиза. Важното е човек да знае какво иска да направи. Такъв модел на ефективна електролиза с използване на чиста вода, без основа, съм демонстрирал на човек от „Форума за свободна енергия”, който всички познават. При напрежение 12 V и консумация 1,5 А с две успоредни пластини с размери 25 на 4 см се получава газ (грубо, визуално), колкото от клетка 15 х 15 см, работеща на 12 V, 15 А.
Има една разлика между ефективната електролиза, която някои хора демонстрират в интернет и графиката на Стенли Майер, която надявам се сте забелязали.
 Това, което аз съм направил е доста по-различно от това на Стенли Майер, много по-просто и по-лесно за изпълнение. И повярвайте ми работещо.
Това е от мен засега. Темата е неизчерпаема, така че спирам до тук.
Дерзайте, защото този бизнес с водородните генератори не само, че не запада, но се развива доста бързо. Всеки, който не може да направи нещо казва, че това е невъзможно или че няма смисъл от това. Ако мога да ви бъда полезен с нещо, позвънете ми !!! (рядко пиша)
И не забравяйте –  You are almost there!!!
Не се опитвайте да копирате буквално. Дайте воля на въображението си.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2013, 09:41:22 pm »
Здравей колега,
 Пускаш информация за бифилярни намотки към електролизери, за това имам уточняващи въпроси.
Свързването на бифилярката как е?
-безиндуктивно
-резонасно
Би ли уточнил тока, виждам, че става въпрос за променлив?

Century21

  • Гост
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2013, 10:00:32 pm »
Бифилярната намотка е свързана точно както е в схемата на Стенли Майер.
Навита е около феритна пръчка с размери 25 х 150 мм.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2013, 10:12:06 pm »
Благодаря,
Ще разгледам схемата да разбера цаката.
 Аз не се занимавам с канчета и химия, просто свързвам в резонаНс бифилярки с различна форма.
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 06:10:35 am от Maistora52 »

Century21

  • Гост
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2013, 08:57:01 pm »
Ако имаш представа от водородни генератори и свързване на бифилярни намотки не би трябвало да ми за даваш тези въпроси.
Това, че свързваш бифилярни намотки разбрах, но дали си свързал нещо правилно не знам.
Може да се окаже, че е по-добре да се занимаваш с канчета и химия.
Искам да обърна внимание на модераторите, освен изискванията за правопис, да се спазва и някаква етика.
А не да се проповядва типично български манталитет.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2013, 10:33:20 pm »
Така е,
Ако се проваля с тока, че се занимавам с канчета и химия. Тази патерица отлежава.
Просто зададох въпроса, какво нетрадиционно  приложение си намерил, на конкретна електротехническа верига?
Съобщението ти звучи вдъхновяващо. После, "аз знам нещо, но не казвам!". Хубаво, "и съм сърдит!". Ако сериозно участваш в еволюцията бъди подробен. При този опит постигнах тези резултати.
Благодаря ти за вдъхновяващото изказване, това води до удвояване на енергията за изследване от моя страна.
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 05:15:05 pm от mi68 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2013, 06:07:10 am »
Центурионе, не го наказвай Ми68 - да виси надолу с главата окачен на крушата - той е специален случай. Всички му виждаме правописа, и аз колкото успявам тук там го оправям... даже ми е омръзнало да му оправям непрекъснато едни и същи правописни грешки, но явно той така си иска да ги пише нещата... дори и да пише често някои щуротии - нека му е простено, че то нали "всяка махала трябва да си има своя луд (гений)!"
Не, че Ми е Гений, но не е Луд. Мисля, че по-скоро е забавен и затова лично аз го толерирам...
Сто пъти съм му подсказвал, че "резонас" се пише РЕЗОНАНС, ама той не вдява... остави го, поне не е като онзи натрапник г-на Михова, дето ни занимаваше с псевдоархимедовите си открития...

Важно е друго, че твоите разработки наистина са ценни и веднага ме впечатлиха. Аз също съм луднал да си направя един мощен електролизер, имам всичките материали и все още имам надежда, че ще намеря скоро подходящата за мен схема. Става въпрос, да си направя електролизер, с който да си запоявам (заварявам) съответните чаркове. Не ми е въобще нужно да слагам електролизер в колата си (щото я карам веднъж-дваж в годината), или пък да се отоплявам с ННО... не, просто една мощна горелка искам да подкарам.
И разбира се, да не харча МНОГО ток...

Дерзай, братко!
Поздрави!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #7 -: Февруари 27, 2013, 09:48:59 pm »
Здравей! 21 век !!!!!!! Искрено се посмях след  последните два поста! Аз от 2-3 дни осмислям какво си написал като начало на темата. Имам множество въпроси тъй като си въобразявам че имам задълбочени познания или нещо такова по електролизата! И ще те помоля приеми въпросите ми като градивна критика и предложение да изясниш нещата така че да бъдат разбрани от всички фенове на водородната енергия. Поне  до степен в която сами да преценят могат ли да се захванат с това или не !! Изненадам съм да науча че високо ефективната , дори свръх високо ефективна електролиза е толкова лесно нещо!? Например:  Кое в този процес е механичното? От къде се появяват тези kV , но всъщност и ти не знаеш как са измерени? Импулсен модулатор да гарантира по 2.5 в. на клетка за определен период от време( т.е. пакетиране така ли) ? Да това е описано в патената на St. Meyer на Bob Boyce  на много места в мрежата. Плътността на електролита с катализатор КОН  колко % е ? А това визуално определяне на ефективността е несериозно! След две години работа по темата и 30 експериментални модела не може да не знаеш как се определя ефективност! Това с модулирането с аналогов сигнал е залегнало в експериментите ми но още не съм стигнал до там и определено като теб смятам че нещата трябва да са по прости от сложнотийте на Stanley Meyer. Как иначе ще станем повече, след това много и на края всички. Е това е трудното!  Друго: Какъв е вида на електролизера,сухи клетки, мокри клетки,стомана,дизайн,температура при продължителна работа? Качеството на газа? Това в същност е черешката на тортата! Браун газ, ННО или оксиводород , 2Н2:О2???????      И на края пусни нещо да се види, снимка, схема,видео,линк както сметнеш за добре. Иначе как Москва да повярва на сълзи????? Може би темата ще събуди огромен интерес че народа е луднал от високите цени ! Май свърших!!

Неактивен fever_wits

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 74
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #8 -: Февруари 28, 2013, 09:07:54 am »
Здравейте,
докато четях 1-вия коментар на темата, ми се породи едно чувство, че нещо липсва. И на края се сетих, ами липсват ми данните, какво имаш на входа и какво имаш на изхода :). Това бурно получаване на газ може да е 0,5 литра в минута или 5 литра в минута. Не се обиждай Century21, но аз като човек, който е завършил физика, приемам начина по който поднасяш информацията за леко смешен, да не кажа друго. И пак при физиците има практика - Решаваш, че си открил нещо, публикуваш, прави се репликация и тя или работи, или не. Иначе става като едни двама физици в края на 80 на миналия век, които бяха открили студен термоядрен синтез, вдигнаха шум до бога и ...... на края се оказа леко бутафорна ситуацията.

По-горното изказване не е с цел обида или друго, а да бъдеш по конкретен.
« Последна редакция: Февруари 28, 2013, 01:44:28 pm от Maistora52 »

Century21

  • Гост
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #9 -: Февруари 28, 2013, 08:35:45 pm »
Здравейте отново,

Ако ми позволите едно лирично отклонение. Това, което ме води в този живот са три максими, които съм харесал от хора от подземния свят.
Първо: Истината е на въжето, другото е само чакане. Искам да ви кажа, че съм човек на крайностите – или го правиш, или не.
Второ: На надгробната плоча на Франк Синатра пише: „Хубавото тепърва предстои” – бори се докато си жив, след това ще почиваш в рая.
Трето: Ако не си разбрал нещо, или не можеш да разбереш, проблемът е твой.

Вярно е, че първият ми пост е много общ, но аз нищо не съм конкретизирал. Всеки обаче се захваща за това, което си мисли, че разбира и което е много важно го прави многозначително, било смешно, че и още нещо. И че трябва да направиш репликация на собственото си творение и това ще е вярно, ако можеш да го повториш.
Жестока логика.
На мен ми бяха нужни няколко изречения, за да хвана сламката за идеята за разлагане на водата.
Сега още веднъж ще ви обясня моето виждане за това как трябва да се направи ефективна и свръхефективна електролиза. ( И не забравяйте, това не е никак сложно!!!)
Първо, както вече написах водата се разлага тогава, когато имаме определена плътност, което е еквивалентно на напрегнатост на полето и се осъществява движение на водните молекули. Ще ви го обясня малко по-нагледно.
Представете си, че имате една пружина, която може да трепти от началото до края, или да трепти в натегнато положение. Ако пружината е натегната това съответства на приложено напрежение на клетката на водородния генератор. Ако пружината трепти в натегнато положение и го отнесем към водата, точно в този момент се получава разлагането на водата. Или трябва да запазим напрегнатостта на полето и да осъществяваме тези вибрации. Точно това е направено в схемата на Стенли Майер и то е съобразено с всички проблеми като загряване на водата, използване максимално енергията на бифилярната намотка, така че да се генерира трептение във високата част на амплитудата, което се получава с пакет от импулси.
Навремето учехме математика и физика като отделни дисциплини и никога не можехме да направим връзката между тях, а именно че всеки физически процес има своя математически модел.
За какво ви казвам всичко това. За да ви обърна внимание на това, че схемата на Стенли Майер прави точно това, което съм ви описал като условие за получаване на ефективна електролиза. Какво съм направил аз за да твърдя, че съм получил ефективна електролиза? (Макар, че това е далеч от най-добрия вариант, който трябва да се направи.)
Ако, използвате една обикновена постановка, т.е. само с пулсов модулатор или прав ток при напрежение 12 V,  20–25A  забравете, че ще получите някаква електролиза на водата (без електролит).
Какво става, ако получите това, което очаквате, т.е. водата изведнъж да заври и то при много по-малък ампераж от 1.5 до 2 А при 12 V ? И най-важното, аз видях това резонансче на осцилоскопа. Висока плътност на трептене в период от 100 μs, един затихващ резонанс и водата...
Вярно е, че не съм мерил количеството на газа, при условие, че мога да го направя много по-оптимално. А ако имате съмнение относно това, нека да говорим за теоретичните основи за получаване на ефективна електролиза. И като отговор на Мi68, на който благодаря за предоставената информация, искам да му кажа, че всичко зависи от параметрите и винаги липсва нещо като напр. датчиците за ток като обратна връзка.
Пак ви написах общи приказки, но това е повече от това да ви предоставя конкретни  данни – какво ще направите с тях?
Четете публикации, анализирайте и никога не забравяйте, че това, което ви говоря е истината за разлагане на водата.
Искам да ви помоля преди да проявявате „интелигентност” прочетете третия ми принцип и ако не можете да се сдържите, тогава ми напишете някоя глупост.
А аз ви обещавам, че в следващия или по-следващия ми пост ще ви обясня как работи схемата на Стенли Майер с графики, обяснения и т.н.
А колкото до идеята за разлагане само на вода, без КОН, по-добре не го правете, при положение, че може да получите много по-висока ефективност и по-добра практическа стойност с използването на КОН.
Засега ви пожелавам само успехи.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #10 -: Февруари 28, 2013, 10:08:01 pm »
Здравей Century21. Аз преди въжето, ще си почакам. Извинявай, но аз не разбрах много какво искаш да кажеш с толкова писане. Мисля, че колегите от форума са чели доста за Стенли Майер и са доста наясно. Една пружина и да трепти и да не трепти се къса еднакво трудно. Докато трептенето на връзките в молекулата на водата може да се "види" в микровълновата печка. Аз не разбирам от тези неща и моля да ме извините, ако нещо не е така. Освен това всички са се нагледали на графики и обяснения. И това което съм харесал от хората от надземния свят е, че не с мъгливи обяснения ни казват колко лесно и просто е всичко. Това Century21, не се отнася за теб, а за шарлатаните.
 Поздрави и успех на всички!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #11 -: Февруари 28, 2013, 10:34:41 pm »
Здравейте,
За мен колегата Century 21 е постигнал процеса А+Б+В=0 с безиндуктивна бифилярна намотка. Предлагам да изчакаме какво ще каже!
« Последна редакция: Март 01, 2013, 05:12:17 pm от mi68 »

Century21

  • Гост
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #12 -: Март 05, 2013, 12:23:21 pm »
Здравейте отново,

Откакто mi68 написа в поста си, че съм луд ми е много по-лесно, защото каквото и да напиша няма никакво значение, нали го е казал луд. (Шегувам се, разбира се)
Ефективната електролиза обикновено свързваме с ефективната електролиза на Stanley Meyer. Ако Stanley Meyer знаеше теория колкото mi68, никога нямаше да постигне това. Аз също знам много по-малко от него, но следвам елементарната логика. Живял съм 11 г. в Щатите и им знам образованието и едва ли завършването на един електротехникум (даже незавършен) е достатъчно за придобиването на толкова много знания, че да направиш чудеса, както това, което той е направил е наистина чудо.
Според мен това е подсказано от експеримент, от информация отнякъде или свише – той просто е следвал интуицията си. Но за мен това би трябвало да е доста просто, за да бъде направено от Stanley Meyer.
Той едва ли е мислил като онова книжно тигърче mi68 мислено да влезе в тръбата и да си обясни какво става там, за да получи ефективно разлагане на водата.
Това, което вие искате да направите е чрез формално логичен път да стигнете до истината за ефективната електролиза. Ако не бъркам, много малка част от всички изобретения и значими открития са постигнати по този начин и това обикновено е приоритет на гениите.
Stanley Meyer е имал смелостта да мисли и да действа, т.е. да направи това, което мисли или това към което го води интуицията.


 
Какво аз виждам на тази схема? „Resonant charging choke”  и  „Variable inductor” всъщност представляват една бифилярна намотка, при която обаче се налага включването  на допълнителна индуктивност, за да се получи по-лесно резонанса на цялата система. И както MZK казва, че някой и в чуждестранните форуми се „издънвал” като казвал, че разковничето е в бифилярната намотка. Това е коментирано във форума в темата „Електролизер на Stanley Meyer”. Аз там не прочетох нито едно логично обяснение или хипотеза, която да съвпада с моето виждане за ефективната електролиза и затова си позволявам да изложа моето мнение.
Всичко, което виждаме на тази схема е една бифилярна намотка, свързана последователно на водородния генератор, която „клати” водата при определени условия. Цялата останала част на схемата служи, за да осигури условията за резонанс на тази бифилярна намотка. Другото, което се изразява в пакет от импулси е, че първите няколко импулса служат за да предадат ориентация на водните молекули по посока на полето и да се постигне по-голяма напрегнатост на полето, след което следващите импулси предизвикват резонанс в бифилярната намотка и в цялата система.
Пак повтарям, това обяснение не е мое, а възпроизвеждам по памет нещо, което съм прочел преди около 2 г., но което съм приел за достатъчно логично обосновано.
Тази схема на Stanley Meyer може да се направи по съвсем различен и по-прост начин, за да се постигне желания резонанс. И колкото това става при по-висока честота и по-висока напрегнатост на полето вътре в тръбите (разбирай плътност), в толкова по-голяма степен ще се разлага водата.
Нека да направим следните уточнения. Ако накараме бифилярната намотка да изпадне в резонанс (чисто електрически), това не означава, че вече имаме ефективната електролиза.
Виждал съм клипче, на което човека показва резонанс на бифилярната намотка с консумация милиампери, но газопроизводство няма. В този случай бифилярната намотка не „кореспондира” с водата така, че да се получи не само електрически резонанс, но и резонанс на цялата система.
За какво ви казвам всичко това. Че за да се получи ефективната електролиза трябва всички параметри на системата да са изчислени правилно. Аз лично не мога, затова правя експерименти. Това, което знам е да вкарам бифилярната намотка в резонанс, какви параметри трябва да има тази намотка (пак експериментално установени), разстоянието между тръбите (пластините) и мисля, че другото е късмет. Защото много пъти се повтарям: схемата на Stanley Meyer не прави нищо друго. Той просто е вкарал в резонанс цялата система, т.е. електрически резонанс на бифилярната намотка, при което водата вибрира в резонанс с нея така, че консумацията на електрическа мощност е малка, а имаме ефективна електролиза.
Искрено се надявам да съм бил полезен с нещо. Нито Юл Браун, нито Stanley Meyer са знаели колкото отбора на книжните тигри, но те са постигнали нещо. Това, което аз мисля е, че се губи някъде логичното мислене. Иначе би трябвало с тези знания да преоткриете света.

Сега, позволете ми едно малко лирично отклонение, което можете да използвате. В едно езеро живеели много жаби. В средата на езерото имало едно хълмче. Те никога не се били качвали на него. Но веднъж решили да се качат на върха. Падали, пак опитвали, другите отдолу викали: „Не може, откажете се.” В един момент едно жабче се качило на върха. И знаете ли защо? Било глухо!!!

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #13 -: Март 05, 2013, 12:54:35 pm »
Century21
Извинявай ама какъв резонанс след като има диод. На разните намотки на бобините се подава импулсен ток в една посока. Резонанс имаме при променливо напрежение. По скоро става въпрос за импулси високо напрежение които се натрупват върху еквивалентния капацитет на клетката, а бобините са само за ограничаване на тока когато пробие при максимум на напрежението.
Това е според мен без да съм пробвал теорията :)

Освен това никъде не съм виждал Стенли да показва колко му е дебита на производство? Ако някой е виждал да ми покаже.
Другото е, че той не използва електролит. Защо всички скачат да слагат разни неща във водата и обясняват, че това е реплика ?
« Последна редакция: Март 05, 2013, 04:57:35 pm от Maistora52 »

fantom4e

  • Гост
Re: Ефективна електролиза
« Отговор #14 -: Март 05, 2013, 01:26:22 pm »
Kakъв смисъл влагате в понятието ефективна, когато се отнася за електролиза?